Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quake 4 screenshots!

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

said:
Golge-i_Khan, 14 Eylül 2004 20:19 tarihinde demiş ki: Q4 ün deathmatch kavramına getirebilecegini yenilik pek yok, ancak motor olsun diye gelirdi o da yok. O zaman cıkmasının ne anlamı var ?

Gölgei Khan bi oyunu adam eden motoru değildir bence.. Q4e cilalanmış doom 3 motoruyla yapılmış beğenmiyeceğin bi oyun gözüyle bakıosun.

Hl'de cilalanmış q2 motoruyla yapılmış bi oyundu. İtiraf etmeliyim ilk çıktıında gerek single, gerek multi hastası olmuştuk. Çünkü q2'yle hikayesi farklı, geçtii ortam farklı, silahlar farklı, düşmanlar farklı.. Multiplayerında ise oyun mantıı q2'nin multiplayer mantııyla aynı olmasına rağmen gerek haritalarla, gerek silahların kullanımıyla çok zevkliydi..

Q4'de bu neden olmasın? Doom 3'ü cilalayıp güzel bi hikaye, (Doom 3'ün hikayesi eskisiydi ve klişeydi.) yeni silahlar(Doom 3'de silahlar eskisiydi ama iiydi aslında) ve sadece yaratık deilde insan da koysalar(O grafiklerle insan öldürmek, mmm..) yine oynarım, yine severim.. Multiplayer konusunda ise herşey yapımcılara kalmış..

Sorun motorun eski ya da yeni olması deil, onunla neler yapabildiindir..[signature][hline]Birini suçlamak için işaret ettiğinde, diğer 3 parmağınında seni işaret ettiğini unutma..
Sosyal ağlarda paylaş

öf ya yine mi oyun oynuycaz... ;)

quake 1 ve quake 2 bence singleplayer olarak süper fps'lerdi.
quake 4'te de öyle görürüm inşallah.
raven yapıyor biraz umudum var.. en azından senaryo zevkli olur.
sonic mayhem müzikleri koyarlarsa ortam iyice coşar.

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 14 Eylül 2004 22:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dungeon_Master, 14 Eylül 2004 21:22 tarihinde demiş ki:
said:
Golge-i_Khan, 14 Eylül 2004 20:19 tarihinde demiş ki: Q4 ün deathmatch kavramına getirebilecegini yenilik pek yok, ancak motor olsun diye gelirdi o da yok. O zaman cıkmasının ne anlamı var ?

Gölgei Khan bi oyunu adam eden motoru değildir bence.. Q4e cilalanmış doom 3 motoruyla yapılmış beğenmiyeceğin bi oyun gözüyle bakıosun.

Hl'de cilalanmış q2 motoruyla yapılmış bi oyundu. İtiraf etmeliyim ilk çıktıında gerek single, gerek multi hastası olmuştuk. Çünkü q2'yle hikayesi farklı, geçtii ortam farklı, silahlar farklı, düşmanlar farklı.. Multiplayerında ise oyun mantıı q2'nin multiplayer mantııyla aynı olmasına rağmen gerek haritalarla, gerek silahların kullanımıyla çok zevkliydi..

Q4'de bu neden olmasın? Doom 3'ü cilalayıp güzel bi hikaye, (Doom 3'ün hikayesi eskisiydi ve klişeydi.) yeni silahlar(Doom 3'de silahlar eskisiydi ama iiydi aslında) ve sadece yaratık deilde insan da koysalar(O grafiklerle insan öldürmek, mmm..) yine oynarım, yine severim.. Multiplayer konusunda ise herşey yapımcılara kalmış..

Sorun motorun eski ya da yeni olması deil, onunla neler yapabildiindir..

ya tabii ki motor degil oyun önemlidir de
id firma prensibi olarak öyle ahım sahım seneryolar yaratan bir firma degil.

Sierra cıkarıp ben q3 motoruyla oyun yapacagım dese
bir saygı duyardım. ama id yani.

Yaparsalar ayrı da, yapacaklarına inanmıyorum. Ki arkadasta sadece screen shot'lar koymus.

o zaman bana q1 ile q2 arasında ki
farkı söyle (motor ve grafik haric)
ben de umutlanayım[signature][hline]On July 7th of 1943, single Tiger tank commanded by SS-Oberscharfuehrer Franz Staudegger engaged Soviet group of some 50 T-34 tanks around Psyolknee. Staudegger used up his entire ammunition after destroying some 22 Soviet tanks, while the rest retreated.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Grafikleri gorunce heycanlanmıyorki insan.
Ben ilk kez Grim Fandangoyu falan gordugumu hatırlıyorum delirmistim. Hadı o eskidendi diyoruz ama Ben Rome-Total Warı goruncede heycanlanıyorum, bunlar "daha ne kadar kanırtıcaz" gibi bisey.

FF nin filmi cıktıgında adam "30.000 sac telini ayrı ayrı renderledik baska turlu beceremedik kendimizden utanıyoruz" demisti, ben bunu ariyorum.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
oyunla ilgili eski topicler:
http://forum.paticik.com/view.php?id=27989
http://forum.paticik.com/view.php?id=86558

açtım quake 2 ve quake 3 bir daha oynadım.
oyunlar çok zevkli, hareket ve aksiyon dolu.
quake 3'te singleplayer olmasa da, multiplayer'ı yetiyor. roketler kulağının dibinden geçerken, yüksek bir yerden atlarken havada railgunı ateşleyip rakibi öldürürken felan çok zevk veren bir oyun.

doom 3'ü açtım bir daha oynadım. oyun çok yavaş geldi bana. impler nispeten kolay da, marine zombiler çok zorluyor. adam seni gördüğü an saydırmaya başlıyor. sağ sol kaçmaya çalışıyorsun yer müsait değil. ateş edebileceğin bir yere çıksan adam alnından vuruyor, zaten rakibinden hızlı olamadığın için yapabileceğin pek birşey yok.
aksiyon yönünden çok dar ve sıkıcı bir oyun.

unreal tournament ve ut2004 çok zevkli.
quake 2 ve quake 3 de aynen öyle bol aksiyon felan.
umarım quake 4 de doom gibi yavaş bir oyun olmaz da aksiyona önem verirler.

quake 3 oyun boyunca hep yeni motorla karşımıza çıktı ve motorları çok tutuldu.
hem oyun olarak hem motor olarak çok sevildi.
quake 2 motoru, heretic 2'den half-life'a kadar geniş oyunlara adapte edildi..
keşke yeni bir motor yazsalar directx9 ile.
illa hazır motor kullancaklarsa unreal engine 3.0 kullansınlar diycem de, idsoftware izin vermez.
doom 3 motoruna kaldık yine :)
Sosyal ağlarda paylaş

bendeki PCGamer US Kasım 2004 sayısında quake 4 preview var. okudum. doom 3'ten daha güzel olacağa benziyo.. npc'lerle takım şeklinde oynama falan gibi şeyler de eklemişler. daha sonra ordaki preview'un bi özetini koyarım buraya.

doom 3'ten güzel olur büyük ihtimalle, ama pek olay olmaz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

PC Gamer US, Quake 4 preview

başlık: With Doom 3, it was horror. With Quake IV, it's war.
(üstünde 2 tane marine-esk adam bi robotsu adama ateş ediyo..)

oyunun adam gibi bir hikayesi olacak gibi görünüyor.. "this game's emphasis is still on a tale well-told."

oyun quake 2'nin devamı olcakmış.. quake 2'nin bittiği yerden devam edicekmiş. oyun boyunca grup savaşları olcakmış. "You'll almost always be in the company of fellow Marines, and embroiled in a huge military campaign with other characters who talk, feel, opine and react." ve tüm oyun quake 2'deki Stroggos'da geçicekmiş.

"It's over-the-top, crazy action. It has a tense and war-like atmosphere throughout. Doom was horror-action. This is action-action."

oh be.. doom 3'te en nefret ettiğim şeylerden birini değiştirmişler. anlaşılan bu oyunu koridorlarda ilerleyip duf-çık çık diye baştan sona beyin patlatmaca yapmamaya özen göstermişler..
"Quake IV will take you through an impressive variety of environments, each with a wildly different style of gameplay. This is the game that ought to smash the perception that the Doom 3 engine is confined only to hallways. And you'll get to charge through these environments in a number of different vehicles."

mesela hovertank diye bi alet olcakmış. kontroller battlefield'dakinden çok farklı değil, ama aletler çok daha güzel tarzından laflar var. ama araç maraç kullandıktan ve başka marine'lerle beraber savaştıktan sonra yine ID software, ID softwarelik yapmış:
"ultimately, of course, you'll find yourself alone - making your way, Doom-style, to the final showdown."

Fuchs demiş ki: "We'll provide the player with a lot of variety, you'll be fighting alone, with an army, indoors, outdoors, in vehicles - you name it."

AI üzerine de çalışmışlar. mesela bir kaç düşmana karşı savaşırken taktiksel saldırcaklarmış. biri arkadan gelip dev pençeleriyle suratını çiziktirirken öbürü uzaktan ateş edicekmiş falan yazıyo, ama benim tahminim HL2'de de olduğu gibi, o kadar kastıkları AI fark edilmeyecek bile.

multiplayer'a gelince, quake III: arena'nın aynısını yeni motorla yapmaya çalıştıklarını söylemişler. multiplayer'da iddialı da değilmişler, direk güzel grafikli, hızlı, gaz bi MP yapmayı hedefliyolarmış. ve multiplayer'da araç kullanmak falan olmicakmış..
Sosyal ağlarda paylaş

ben hala q2 diorm heyejan orda :) multiplayerda ut ı tek geçiorm "Die Bitch! "[signature][hline]fedaykin, 24 November 2003 18:38 tarihinde Ainu'ya demiş ki:
Aynı senden önceki 20 kişinin düşündüğü gibi onun özel kişisi sen olacaksın, tabi tabii...
Alexi_Septimus,23 Ağustos 2004 18:23 tarihinde Mavi'ye demiş ki:
Kuzucum, "My way or the highway..." diyeceksin.
Bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Die, Quake!

ut200x karşısında emeceği kesin, kendisine başarılar diliyoruz emmesinde.. id yine vizyonunun kıtlığını ifade etmiş, onları da tebrik ediyorum..

id cheerleader'lığı anlaşmam doom 3 ile sınırlıydı.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...