Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akü değişimi

Auberon

Öne çıkan mesajlar

Selamlar Audi a3 1.6 kullanıyorum akü ömrünü doldurdu, değiştirmem lazım serviste veya mutlu aküden değişmem arasında bir fark olur mu bilgisi olan var mı?

Not: Servisde değişim fiyatını 350 TL üzeri olduğunu söylüyorlar, mutlu akünün sayfasında ise akü fiyatı 125TL olarak gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mutlu yu satin almis bi yabanci firma.

Inci aku de yeterli, cin malina para vermiyim para ulkede kalsin diyosan.

Ayrica bosch serviste 150 liraya aku degistirmistim zamaninda.

60 amperdir en fazla senin aku ama kendin degistirme, eski akuyu iade etmek zorundasin cunku. Git sanayide bi parcaciya, aku al tak , eskisini de iade et, fis yazsinlar
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben Chrome kullandığım için hallediyor ama kullanmayanlar için de Google Translate hizmeti aktif. Nasıl çalıştığını anlatmadan link vereyim:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=en&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/autobatterien/autobatterien_2012.aspx%3FComponentId%3D152368%26SourcePageId%3D31895&usg=ALkJrhjBUzsbj7aP8-rjzUV0jqix7qPw8w

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Mutlu yu satin almis bi yabanci firma.

Inci aku de yeterli, cin malina para vermiyim para ulkede kalsin diyosan.

Ayrica bosch serviste 150 liraya aku degistirmistim zamaninda.

60 amperdir en fazla senin aku ama kendin degistirme, eski akuyu iade etmek zorundasin cunku. Git sanayide bi parcaciya, aku al tak , eskisini de iade et, fis yazsinlar

eski aküyü işçiliğe sayıyorlar sanayi de
bir tek araba reset yemesin aküden kesilince ona dikkat etmesi lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar sabah arabaya gittim çalışmadı akü bitmiş dün gece mecbur yol yardımını aradım (yıllık bakıma servise gidince ücretsiz yol yardımı varmış, sonunda servisin bir faydasını gördüm.)gelip aküye aktarma yaptılar gidip mutlu akü alıp taktırdım. Şuan sorunsuz çalışıyor.

Yol yardımından gelen adam ,akü çıkınca da sadece camlar reset yiyor onları ayarlaman gerekebilir dedi ama sorun olmasın diye kutup başlarına başka akü bağlayarak yaptılar değişimi.

a3 1.6'dan 12v 70A akü çıktı, 12V 72A taktı internette liste fiyatı 179'du 185 verdim gittiğim yerde. Servis fiyatıda 350 değil 500+ imiş sordum şok oldum.

Birde yol yardımı başka bir araçtan kendiniz aküye aktarma yapmayın arka park sensörlerini bozabiliyor dedi benzer sorun yaşarsanız aklınızda olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

1.18i nin akusu 7 yılda bitti (bitmiş daha dogrusu, artık bende degil o araç, abimin eşinde). bir sabah aniden, evet :P ancak aku son 2-3 senesinde yatısta idi. ben 3 yasında 35 bin km de verdim, aku 7 yasındayken daha 40bin km yeni olmustu. acaba 7 seneden uzun gidermiydi ben kullanmaya devam etseydim o arabayı. merak eder dururum.

bmw standart bosch takıyor sanırım. hic acip bakmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...