Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ice Bucket Challenge Çılgınlığı

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Valla dün bi arkadaşım meydan okumuştu, bu akşam üzeri bende balkona çıkıp bu çılgınlığa katıldım. Aslında keyifli yalnız yaparken kamerayla çekim için birilerinden destek almak lazım. 3 kişiye daha gönderdim bakalım onlar ne yapacak? Bence bu meydan okuma taktiği epeyi işe yaradı, Instagram'a az önce girip baktım üst üste herkes kovayla ice bucket olayına girişmiş :)
Sosyal ağlarda paylaş

yılda 5300 kişi ölüyormuş

bu arada afrikada susuluk sorununun çözümü için milyolrca dolar harcayan bill gates'e ice bucket challenge atmak da muhteşemmiş..

ha evet sırf afrika hayrına yapmıyor önümüzdeki yıllarda tarım sulaması için gerekli kaynaklarla beraber kullanma ve içme suyunda daha büyü ksıkıntı çıkacağını biliyor ondan yatırım yapıyor ama olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ne anlamlı ne de eğlenceli. bağışsa maksat işin challenge kısmı bağış vermemek üzerine, eğlenceyse maksat o da yok izlemesinde. ama madem artmış bağışlar, iyi bari.

Ünlüler reklamı için kullanıyor, normal vatandaşta eğlence ve etenşın horluk için, para bağışı arada kaynıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

su "para yatırın kafanıza su dokmeyinci" ler baya ilginc. bi de "siz kafanıza su dokerken turkiyede x oldu" cular varki onlar baska bi sektor kendi icinde.

ALS turkiyede bugune kadar ne kadar bagıs almıs? bugun ne kadar aldı? ALS kelimesinin anlamını kac kisi biliyodu? su an kac kisi biliyor?

Bu ikisi arasındaki fark random insanların para yatırmadan kafasına su dokup eglenmesini kabul ettirtecek bir fark.

Evet onlar da yatırsa ne guzel olur. ama yatırmıyorlar diye sevimsizlikten sevimsizlige kosmanın alemi yok. Milletin yaptıgı bagısın pesine de dusmeyin bi zahmet.

olmadı seye girelim bi de insanlar afrika da ac susuz ebola iken....
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu olaya karşı olanlara UYUZ oluyorum. Gerzek insanlar sürüsü ya. Olayın amacı ünlülerin birbirlerini nominate ederek komik bir olay yapması ve farkındalık yaratmak.

Bütün dünya ALS'yi konuşuyor şuan, amacına ulaşmış yani olay. Challenge'ı yapanlar zaten aynı zamanda yardımda da bulundu zaten, amaç dünya olayı öğrensin, yardım yapan yapsın. Ama gerzek sürüsü "yok su harcıyorsunuz, yok eğleniyorsunuz" falan diye saçma salak söylemlerle "cool" olmaya çalışıyor.

İsteyen yapsın challenge'ını, eğlensin, videosunu da koysun, sonuçta amacına ulaştı/ulaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...