Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kantai Collection / KanColle

Kaede

Öne çıkan mesajlar

evet o dediklerine baktım, oralarda gezeceğim herhalde bu ekiple.

yalnız çok iyi oldu ya filo, lvl 115 adamın bismarck'lı filosuna karşı A aldım, ikimizin de iki gemisi patladı ehu. gerçi 4 gemi vardı onda ama hepsi lvl 90-100.

air superiority uçaklarını kaldırmayı başarabilsem çok iyi olacak onu araştırayım daha.

quest'le akagi de geldi. RON! RON RON! ROOOOOOOOOONNNNNNN!!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

evet onu farkettim, en hızlı oradan xp geliyor açık ara. yeni gemiyi de flagship yapınca uçuyor birden. :)

şimdi akagi yanına bir de cvl junyou koydum, combat sayfasını da okudum wiki'de bayağı bilgi verdi. kongou, yanına da 3 tane ashigara kardeşler, hepsinde seaplane ve çift taret. uçaklar üstüne double attack'lar gelince sıyrık almadan bitti 2-2. uçaklarımı düşürecek anti-air yoksa boksit de gitmiyor zaten.
http://static.zerochan.net/Jun%27you.%28Kantai.Collection%29.full.1620042.jpg
kuçiyose no jutsu ile geliyor uçaklar ahah çok iyi (tu)

yalnız large ship cons'u açtım da bismarck tam bir hayalmiş, önce alman gemisi alıp flagsip yapmak lazım, z1 veren quest de bayağı çetrefilli. neyse artık zamanla napalım.

bir de yamato alırım diyordum ama 3 katı tüketiyor fuel ve ammo lol. benim mevcut filoma denk yakıyor ahah. ona limanı ipotek etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

evet belki öyle yapmak daha doğru olur ama bayağı res toplamak gerekecek belli. nagato ve mutsu en azından rare drop'muş bazı mekanlarda. gerçi bütün filoyu fast mi tutmaya çalışsam emin olamadım, çok net bilgi yok ama evasion arttırdığı tahmin ediliyormuş. repair süreleri uçtu gitti zaten, dmg almadan sorti nasıl yaparım hesaplarındayım hep artık ehu. akagi'ye neden bucket bastı amiral anime'de anladım. :p

dördüncü bölümü tekrar izledim şimdi de kongou kullandıktan sonra keyfi hepten katlandı, sekreter ve mvp repliklerini filan kullanmışlar aynen ahah. yalnız fast bb demişler de aslında tahmin ettiğim gibi battlecruiser'mış onlar, gerçi armor statları bazı bb'lerden daha yükseğe çıkabiliyor baktığıma göre. kongou kai'de firepower ve armor'u maxlayınca süper oldu, bir de hedeflerini doğru seçse keşke lol.

2 cv, 2 bb, 2 ca gibi mi gitsem acaba, bb'ler ca'ya göre bayağı masraflı ama sanki o masraf ca zarar alınca gene benden çıkıyor gibi. kararsız kaldım biraz. bir de yüksek armor birileri gelince iyi vuramıyor ca'lar ve cv'ler, iki bb olsa daha hızlı devredışı bırakırım sanki. gerçi res tüketip öyle oturup kalmak da var lol. dördüncü filoyu açamadım henüz, hiei ve kirishima da gelse şansa iyi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kısıtlamam hep vakit olduğu için daima çıkarabildiğim en kuvvetli filoyla quest yapmaya çalışıyorum. sonra hasar alsalar bile uzun süre repair olmaları için vakit oluyor. zamanım olsa sanırım dediğin gibi dengeli bir filo çok daha iyi olur. sürekli sortie yapabiliyorsan zaten ihtiyatlı davranmak sürerliliği getirir. hatta firepowerın yeterliyse ve araya 1-2 kai2 destroyer serpiştirebilirsen epey iyi meatsiz meatshieldin olur

yaklaşık 1 haftadır doğru dürüst daily yapamıyorum yoğunluktan. biriken resourcelarla sanırım bir bismarck deniyicem I8 i flagship yapıp
Sosyal ağlarda paylaş

doğru, gerçi bucket alınabiliyormuş expedition'lardan, dün 10 tane harcadım, bugün 10 tane kazandım geri quest'lerden de gelince. :)

modernizasyonları ilk kai'lere kadar beklettiğim için armor filan düşük kaldı bazılarında, sonra biriktirdiğim gemilerle birden herşeyi maxlayınca bayağı sağlam oldular. iki cv, iki bb, iki ca gideceğim şimdilik. aslında karakteri ve çizimi çok güzel gemiler var amam statlar kötü, 10 tane ayrı çizere çizdirince karman çorman olmuş lol.
http://i.imgur.com/0rydG9K.png
ryuko.. pardon kiso'yu kai ni yapasım var mesela ahah

oyunla ilgili tek eleştirim şu quest tracker, 100 kere gir-çık, quest'i bul deaktive et öbürünü seç çok yoruyor. microtransactionla satsınlar quest slot bari ahah.

şimdi lvl almak için 1-2 tavsiye sayfası buldum, onlarla şu kai'leri bitirip öyle yola devam edeceğim herhalde. yiğitçe mertçe savaştık, çıktığımız sortiden kaçmadık, kafamıza vurdular. şimdi vurkaç zamanı köprüyü geçene kadar. :p
Sosyal ağlarda paylaş

bir noktadan sonra dedigin gibi sikinti resource degil bucketlar oluyor. onu da expeditionlarla cozuyorsun

ca olarak cok iyi olmamalarina ragmen takao ve atago kullaniyorum sirf dizaynlarindan dolayi

zaten pixivdeki normal/r18 kancolle resim sayilarina bakinca atagonun sirri cozuluyor asdf
Sosyal ağlarda paylaş

evet ben de onları kullanırım demiştim ama myoukou sınıfı daha önce çıktı hepsi, sonra baktım zaten en iyi ca'lar, dedim bari devam edeyim. fusou ve yamashiro mesela çizimler çok iyi ama aviation bb oluyorlar filan bir de slow, eh yani. yamato hayalim de tüketimini görünce hüsran oldu maalesef.

yalnız demin yedinci bölümü izledim de insan oynayınca aslında adaptasyonun bayağı isabetli olduğunu görüyor, çok daha keyifli oldu seri şimdi. "bucket bitti" dediklerinde iyi güldüm ahah. hatta önceki bölümleri de sonra tekrar izleyeyim bir ara. gelecek bölüm isminden belli, nihayet:
http://zakitakubu.files.wordpress.com/2014/08/578845.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

evet sen dedikten sonra okudum, daha çıkmadılar ama çıkarlarsa deneyeyim en azından.

son haruna da kai olunca world 3'e geçerim, sonra gerçi 3-2 için filo hazırlamak lazım heh.

bu arada wiki'de yazana bakılırsa alman gemisi craftlamayı z1 quest açıyormuş, hoş gerçi ondan ziyade 5000 5000 res döküp %10-15 ihtimallerle nasıl olacak asıl mesele. :p neyse artık birkaç hafta alır.

bu arada çinliler de battleship girls diye kopyasını yapmış ama ingiliz, amerikan, fransız, alman, japon demeden herkesin gemilerini koymuşlar ahah. bazı oynayan gameplay daha iyi demiş ama bilemiyorum artık. japonların kopyalamasını kopyaladı adamlar lol.

neyse geçtim world 3'e, 3-1 daha mantıklı xp ve kongou'ları tamamlamak için. hiei kaldı sadece zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

lsca bir kere para verdim maruyu cikti asdf daha uzun sure yapmam. zaten random drop olarak da cikabiliyorlar herhalde

bu yeni gecen event eski oyuncular icindi. animeden dolayi oyuncu artisini da hesaba katarsak bir sonraki eventden odul olarak buyuk gemilerden verebilirler diye umut editorum
Sosyal ağlarda paylaş

"3-2a yapıyorum devamlı hiei gelmiyor bir türlü" diye mesaj atsam mı diye düşünürken hiei geldi, tamamlandı kardeşler ehu. dört kardeş ve akagi & kaga yapacağım şimdilik, en cost-effective öyle göründü. nagato ve yamato özellikle sınıfı çok fazla tüketiyor. :(

lvl 40 oldu, keyifli gidiyor biraz grind fazla olsa da. yalnız kongou'nun destroyer hariç birşeye saldırdığını bir kere gördüm lol. yanlış hedef seçiminde bir numara, gizli bir stat mı var onu belirleyen düşündürdü cidden.
http://4.bp.blogspot.com/-3h7Gd0Tg1VU/UlFUW2bqHKI/AAAAAAAAG0E/HJZUaS9XY4Q/s1600/Konachan.com+-+168883+black_hair+brown_hair+glasses+haruna_%28kancolle%29+hiei_%28kancolle%29+japanese_clothes+kantai_collection+kongou_%28kancolle%29+ringo_ame+thighhighs.jpg
KONGOOOU ONEESAMAAAA
Sosyal ağlarda paylaş

kongoular çok iyi allrounder. her sortieye gidiyorlar. fakat düz farm için cvler fazla gibi geliyor bana. cvl tercih ederdim ben senin yerinde olsam akagi/kaga yerine. 4 bb yerine de dd koydun mu mesela gelicek bir serseri torpido çok daha az üzüyor insanı

ben hep karıştırıyorum sortie filosunu ya. 25 tane falan gemi var lvl30~ civarı olan. dd, bb, cv, ca, cl ne varsa hepsinden en az 3 tane kasmaya çalışıyorum. event gelince ters köşe olmayalım diye

http://i.imgur.com/eiRrJ81.png
http://i.imgur.com/1L15S9r.jpg

bir de takao ve atago kai2 gelse çok güzel olucak. kai halleri bile kai2si olan ca lardan çok az geride
Sosyal ağlarda paylaş

evet zaten kaga'yı bulamadım halen, junyou var ondan da memnunum aslında ama slow tek o kaldı. bir de işe ca kullanayım bb yerine diyordum ama kongou bb dururken dd'ye dalınca o bb de gelip ağzına çarpıyor birisinin, hadiii instant repair. ca yetmiyor bb vurmaya, cv'ler de air superiority için 2-3 slotları fighter dolu tek node farm'da değilsem, 3 carrier çıkabilen yerlerde sıkıntı olabiliyor yoksa, bir de boksit çok gidiyor air denial vermeyince rakibe. o yüzden practice için de full fighter dolduruyorum artık. perişan oluyorlar yoksa uçaklar.

myoukou kardeşler var halen zaten gene onları kullanırım resource sıkıntısı olursa da herşeyi neredeyse maxlamışken modül craft edeyim diye slot makinesi başında gaza gelen teyze gibi 7000 ammo'yu 5dk'de gömünce frenledim biraz. onun dışında iyi şimdilik, dördüncü filo da geldi zaten rahatlarım.

zaten o modernizasyon ve "şunların filosunu kur" quest listesi sayesinde kanji okumaya başlayacağım bu gidişle lol. cidden şu oyunun en azından romaji çevirisi filan lazım ya.

bir de bgm değiştiren eşyaları tespit edip yormayan, rahat müzikli bir duvarkağıdı buldum da rahatladım. çubuk şekerli duvarkağıdını tavsiye ederim herkes ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

en son 4-4'e geldim de işte devam etmeden biraz oyalanıyorum güçlenip modül filan craftlamak için. seçim vaadim herkese 46cm, herkese ap ammo. bir de uçaklar tabii.

cv zaten akagi hariç çıkmadı daha ya drop olarak, bakalım aranıyorum işte.

bucket harcamak sorun değil de işte cvl ve ca'lar 2 darbe alınca parçalanıp hemen tamire girmeleri gerekiyor, bb'de ve cv'de dmg biriktirebiliyorum o noktaya kadar. 2-3 kere bucket gideceğine 1 kere gidiyor aynı sürede. ca/cvl de parçalansa gene 2-3 saat minimum, o kadar uzun ara girince soğuyorum zaten kaldığım yerden devam etmek için.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/917/921/269.jpg
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/917/146/a72.jpg
http://i2.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/922/308/6db.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ryuujou çıkmış bana da onu uçak hangarı ufak diye kullanmamıştım, junyou haricindekiler akagi'nin yarısı filan uçak olarak yani.

gerçi bu gece biraz daha araştırdım fast-slow evasion farketmez diyeni de olmuş ama net bilgi bulamadım gene.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...