Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kahve ile ilgilenenler icin dumani uzerinde kaynak

Esh

Öne çıkan mesajlar

miyaw33 said:

Forum kısmı yok,kahve kültürü için deneyimleri paylaşmak esas,o yüzden acil bir forum kısmı kurun

Haklısın, forum günün birinde olacak. Ancak destek için ilgilecek birini oturtmadan açmayı düşünmüyoruz.

Şimdilik wordpress altında uygun bir modül adapte etmek için kodları düzenliyorum. Paticik basitliğinde bir forumun hayalindeyim de, sadeleştirmek epey zor oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

forum olarak da bbpress önerebilirim. de forum değilde blog yorumları üzerinden mi konuşulsa.. bilmiyorum gerek var mı forum bölümüne..
gerçi ikinci el bölümü olsa bütünn kahve severler için, hoş olabilir.. ayrıca bi tadım gurusu takımı olsa sürekli gezi organizasyonu yapan.. vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Killjoy selam,

Halihazirda 2 arkadasima bu konuda danismanlik yapiyorum. Destege ihtiyacin olursa ozelden ulasirsan, numarami vereyim, ne zaman ihtiyacin olursa ara sor, cekinme.

Forum konusunda bbpress kullanicam eger hayata gecerse. An itibariyle bana bu konuda destek olucak birileri lazim. Pek cozemedim kod yapisini.

Sadelestirmem ve Turkcelestiemem gerekiyor vs.
Hazir lang dosyalari cok basarisiz ve adapte edemedim.

Cupping icin (Kahve tadimi) eger 4-5 kisilik bir grup toplayabilirsek, kahvecilerde bunu ben orgabize edebilirim. Cok da memnun olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
reampage said:

Bright said:

Soyle guzel ve sert filtre kahve onerisi var mi (marka model pls) ?

Starbucks'dan dark roast sumatra çektirebilirsin.

Onun dışında e-gurme yada kahvefabrikası gönderiyor istediğin gibi kavurup.

Sumatra iciyorum su an da, o sitelere de bakiyim
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Yeni yayınlanan yazılar;

1) Cafe Crema
2) Espressino
3) Affogato
4) Cafe Cubano
5) Cafe Combon
6) Espresso Romano
7) Macchiato
8) Cortado
9) Red Eye
10) Chemex

Bu hafta yayınlanacak yazılar;

1) Coffee Sapiens, Karaköy
2) Dört Kadıköy, Moda

Sitede yakın gelecekteki güncel haberler;

1) La Marzocco sponsorluğunda, yabancı bir siteyle anlaştık. Online kahve eğitimlerini onların sağladığı video ve fotoğrafla Türkçeye çevirerek ayrı bir eğitim bölümü açacağız. (3 hafta)

2) Kahve ekipmanları hakkında yazılar eklenecek. Birkaç makine temsilcisi bize bu konuda destek verecek. (1.5 - 2 ay)

3) İleriki günlerde çok daha sık olarak yeni mekan yayını yapmaya başlayacağız. (Planlanan haftada 2)

Şimdilik bu kadar..

İlgilenenlerin bilgisine.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
tchibo'ya bakmıştım ben de göremedim herhalde, züccaciyeye de girmek aklıma geldi aslında ama nöriyon lan hipster diye kovalayacaklarından korktum. sonuçta leğen tencere falan satıyor adamlar ve bursalılar ahahah

bi bakayım bakalım. tahta hedeli olanından alsam odaya +environment gelir kızlar falan verir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...