Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

şişkinlik, suratta şişlik oluyor mu? sodyum da olabilir. gerçi kızarıklık diyosun.

Abi bana yazmışsın görmedim. Yok suratta olmuyor, ve çok bölgesel kızarıklıklar oluyor dağılmıyor çok. Mesela göğsümde 3 cm2 lik bi alan çok kaşınıyor, sol elimin üstü kaşınmaya başlıyor falan öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

moriarty said:

şişkinlik, suratta şişlik oluyor mu? sodyum da olabilir. gerçi kızarıklık diyosun.

Abi bana yazmışsın görmedim. Yok suratta olmuyor, ve çok bölgesel kızarıklıklar oluyor dağılmıyor çok. Mesela göğsümde 3 cm2 lik bi alan çok kaşınıyor, sol elimin üstü kaşınmaya başlıyor falan öyle.

trde var mı bilmiyorum ama ilerlerse mesela bi gün aynı sebepten benadryl var. ondan almak lazım dursun benim ecza dolabında duruyo.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim kolestrol 279mg/dl LDL kolestrol 208mg/dl çıktı. yaş 34 düzenli spor var. omega3 ve multivitamin kullanıyorum l-carnatine ve bcaa li protein de başlıcam. düzenli besleniyorum ailede var kolestrol şimdi ne yapmak lazım başka baya moralim bozuldu bugün. başka ne yapmak lazım birde bu kullandıklarım ciğer ve böbrekleri elime almama sebep olmaz dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

ailede var kollesterol dedigin zaman cevap hersey olabilir..

2-3 faktor var..

1-ailevi olarak genlerinizde bunlarin yikiminda donusturulmesinde enzimlerde vs vs birseyler olabilir..yapacak birsey yok..

2-ailede var ..yeme icme gorgunuz aliskanliklariniz ona goredir anne sahane ahcidir super yemekler vardir bu da sizin yeme icme aliskanliklarinizda standart hale gelmistir..ister istemez etkilenir..mesela kendimden ornek vereyim rahmetli annem dogdugumdan itibaren kalp rahatsizligi icerisindeydi..ben de dolayisi ile dogdugumdan beri surekli zeytinyagi ve sifir tuz ile beslendim..simdi 140 kg a yaklastima ama kc ler piril piril bobrekler piril piril..ha hos ailede buna benzer hastalik yok genlerimiz iyi..

3- gelelim duzenli kullandiklarina..adek vitaminler yagda depolanir..kc de buna kibarca..bunlar da toksiktir kc icin .vucuttan atilmalari icin kc de islenmeleri gerekir asiri ve uzun alinmasinda kc hucrelerinde tahribata yol acarlar..keza ilaclar senin o carnitinler proteinler bunlarin hepsi gogo karaciger..ha ne yapacaksin abartili dozlarda kullanmayacaksin..kc-karaciger- bobrek fonksiyon testlerine baktiracaksin..onlarda bozulma meydana gelirse bu takviyeleri birakacaksin..
Sosyal ağlarda paylaş

onun disinda kollesterol var da..neyime var..ne ise yariyor ne kadar yararli ne kadar zararli o tartismali..ama kabul goren hani tibbi otorite olmana bile gerek yok.. herseyin fazlasi zararli..kaldi ki ornegi ne zaman verdiginle alakali da olur olay.yemek yer hemen yarim saat 1 saat sonra verirsen cok farkli cikar sonuclar..
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi dün hiit yaptık yine haftalık dersimizi ve yine ölüm gibiydi.

5x 30sn squatjump 30sn highknees 30sn dinlenme
5x 30sn burpee 30sn punch/uppercut 30sn dinlenme
5x 30sn splitlaunch 30sn jumpingjack 30sn dinlenme
5x 30sn pushup 30sn mountainclimber 30sn dinlenme
5x 30sn combocrunch 30sn russiantwist 30sn dinlenme

her 5 set tamamlandıktan sonra 1,5dk dinlenme. Antrenman sonunda yerler terden göl olmuştu. enerjimi sonuna kadar tükettim şimdi ağrılarla başbaşayım. Ama ilginç bir şekilde böyle antrenmanlar daha çok haz veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
dana22 said:

ne tetkik isteyecegine bakar..

Bugün yeni sonuçlar çıktı kolestrolde azalma var sevindim. Ama terlememin sebebi belli değil hala. Onun içinde başka bir ilaç yazdı ama henüz almadım ilacı. Akşama bakıcam ne olduğuna nabzını biraz yavaşlatsın dedi niyeyse?
Şu HR, calori falan ölçen sporcu bilekliklerinden alsam gece uykumda da ölçse bilgim olsa fena olmaz gibi geliyor bana.

Kolestrol; 279,08mg/dl LDL; 208,22 (eski sonuçlar)
Kolestrol; 249,00mg/dl LDL; 175,44 (yeni sonuçlar)

Birde l-carnetin casein gibi şeylerin yağ oranına etkisi kolestrolü etkilerimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...