Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

beyler acı bir haberle karşınızdayım.

bende doğumla birlikte tortikolis kasında kasılma meydana gelmiş zamanında. google falan uğraşmayın tortikolis bu hemen soluk borusunun sağında ve solunda bulunan boyun kası. benim örneğimde sağ tortikolis kısa ve gergin. doğum sonrası fizik tedavi falan kurtarmışlar da ben ortaokul yıllarında mekik çekerken onu bir kısalttıydım yine nizami hareket yapmadığım için. tabi onu esneme germe falan bir süre sonra gergin de kalsa gözle görülemeyecek kadar normal bir hizaya çektim. tabi hareket kabiliyetinde ufak sorunlar yaşıyordum bugüne kadar. özellikle press hareketlerinde o kısa kas hissettiriyordu.

neyse işte tekrar doktora gittim geçen gün ameliyatta karar kıldık. bu cumartesi kestiriyorum tritokolisi. kası bi kulak arkasından bir de aşağıdan şöyle bir tık kesip uzatacaklar. maalesef 3-4 hafta boyunluk takıcam. haliyle bir süre ağırlık çalışamayacam. ama iyi haber 1 aylık aradan sonra çatır çatır ağırlık idmanlarına devam edicem. anasını satayım tam da alkol alımını azaltmıştım bulkın gözüne vurmuştum.

şunu da sorayım; 1 ay ağırlık çalışamayacam. idman günü 300 gr carb off gün 250 gr carb yükleniyordum. acaba bu 1 aylık ara boyunca nasıl beslenmeli? off gün diyetine devam mı etmeli yoksa 200 e falan mı çekmeli carb'ı ne dersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

bence haftada bir sağlam carb girip sonraki günler carbı komple kesip 200-300 gram protein almak lazım öyle bi durumda. ekstradan korumaya çalışmak için.

ama kendi vucuduma göre düşünüyorum yani. antremansız kaldığım 1 ay boyunca her gün iyi carb alsam şişerdim çünkü baya.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben yerinde olsam ameliyat gibi ciddi bir sebebim olsa 1 ay sporu ve beslenmeyi komple unuturum.

Sporu sıfır yaparım, ne kadar zevk verici fast food kola cips varsa yerim, kafayı mental olarak iyice sıfırlarım ondan sonra daha sağlam girişirim. Tabi kişisel bu.
Sosyal ağlarda paylaş

üniversitenin sınav dönemlerinden hatırlıyorum off geçen 1-1.5 hafta carb'ı off günü diyetine uygun ya da kademeli azaltarak alırsam on dönemlere oranla daha bir irileşiyorum vücudum patlama yaşıyor recovery nin tadını çıkarıyor.

da işte moriarty dediğin gibi daha fazla yağlanmak istemiyorum hali hazırda 3 ayda 7 kilo aldım ve yağlandım bulk'ta haliyle. o yüzden 10 günlük süreden sonra carb'ı dediğin şekilde haftada 1 gün olarak yükleyebilirim.

elma bende o şekilde olmuyor o iş maalesef. beslenmede spor diyetinden uzaklaştıkça spora dönmem o kadar zorlaşıyor. çok lanet bir karakterim var ya hep ya hiç şeklinde. spordan uzaklaşınca alkolün de dibine vuruyorum aktif spor dönemi haftada 1 gün sağlam içiyorsam spordan uzaklaşınca o 1 gün 3'e 4'e çıkıyor. zaten pumping den çok beni disipline ettiği için seviyorum bu sporu asdf.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya o fastfood olayını ödül gibi görmeyi anlamsız buluyorum zaten. diğer türlü fastfood olayını kafada bitirmeden bu spora yoğunlaşınca kendine acı çektiriyosun. saçma sapan burger, mc kafası şeyler yemek yerine gömerim tereyağında mühürlediğim antrikotu zevkten takla atarım. ha nedir dışarıda yemem gerekirse ve ortamda o yönde bir eğilim varsa çıkıntılık yapmam yerim yani çok da büyütmemek lazım asdf
Sosyal ağlarda paylaş

İskandinavyada spor kültürü oturmuş zaten abi. Hatırlıyorum isveçte 10 euroya mis gibi tesise gidiyordum erasmusken ve solaryumu bile vardı yani. 7 den 70 e her insan geliyordu, günde 1 saat ayırıyorlardı sağlık için.

Al besyo. Belli seviyede atletiklik aramalarını anlıyorum da, yarışmayla adam kabul etmek de ilginçmiş eğitim programına. Bir harp akademisi değil ki. Bilgi sınavı da ehliyet sınavı gibi dandiriktendir tahmin ediyorum. İlkokulda beden hocamız vardı, dönem sonu 5 tane basket attırırdı, her soktuğun 20 puandı ona göre mezuniyetine etki edecek not alıyordun, böyle saçma sapan işler.

http://www.youtube.com/watch?v=pqJffoEF9jw

pascalnouman said:

bu isveclilerde var bi BB meraki ben tr de salonda fln hic gormedim kaslı kız en fazla besyo cular oluyor onlar da fit sadece boyle cirkin kaslı degil iyi ki degil afedersin
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

neyle alacaktı besyo ?

Fistan dediğim gibi belli seviyede atletiklik tabi ki ölçü olmalı da. Deli gibi vücut ve fitness bilgisi, daha da önemlisi öğrenmeye hevesli olan birisi, 400 metreyi 2 saniye geç tamamladı diye alınmazsa saçma bence. Atletik performansını iyileştirebilirsin de içinde öğrenme eğitme hevesi bilgilenme güdüsü yoksa pek bir şey yapamazsın. Sonra salonlar herkese aynı programı yazan, latisimus deyince mide miydi kanat mıydı türkçesi diye soran hocalarla doluyor. Kimseye laf sokma niyetim yok tabi kimi o şekil kimi bu şekil, ama ülke çapında spor eğitimi kalitesini arttırmak istiyorsak dediğime geliyoruz günün sonunda.

Spor eğitmeni olcam diye kondüsyonsuz koşu mülakatına girip kalpten gidiyo gençler sonra:
http://www.youtube.com/watch?v=ZzA9UiL9BlU
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...