Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

1x5 bana aşırı saçma geldi hele ilk sefer pr yapılıosa beli eline almak için çok uygun 5x5 bile kesmiyo beni kendimce garip bişi yapıorum ben anca ısınıyo vucut pr için
60 90 120 150 180 210 225 yaptım mesela geçen tekrarlar 8-8-6-5-3-3-1

sen bi 8 - 6 - 5 - 3 - 1 git.

en az bi 10 lbs boşuna veriyorsun prdan şu aradaki ekstra setlerle
( diye düşünüyorum )
Sosyal ağlarda paylaş

Squatla ilgili bir şey sorcam, benim squat pr'ım bar hariç 90kg civarı falandı ama 3x8 kaldırırken bar hariç 45-50 civarını geçemiyordum asla. Bu normal mi?

Şimdi başlarken bar dahil 30kg başlıyım diyorum, senelerdir adam gibi çalışmadım. Muhtemelen tamamlarım da, ama 2. workoutta ne olur onu bilmiyorum işte.

Bir de benim sol dizimden ktonk diye ses geliyor her squat yapışımda; ayaklarımı birbirine paralel konumlandırdığımdan zorlanıyordum herhalde, bu adam yana açıyor ayaklarını sanırım, ben de öyle yapayım diyorum ama pozisyonu doğru mu anladım bilemedim; bir anlatın hele.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tüm bacak hareketlerinin neredeyse tamamı o yanma hissini sömürüyor. Yani PR 110 yaparsın, bir kere kalkarsın, ama o muazzam yanma, titreme hissi çok başka bir şey. Şöyle 10 rep'li bir şey yaptığında dünya ağlıyor, 3. 4. sette ömrünü veriyorsun. Sonuçta sadece ağırlığı değil kendi vücudunu da taşıyorsun, bir de yer çekimi etkisi var. O yüzden normal bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey merak ediyorum

100 gr tavuk alıyorum, bunun 23 gr ı protein ve 3 gr yağ, bana enerji veriyor evet. Geri kalan 74 gr'ı dışkı olarak çıkarıyor muyum kıkırdak doku, su vs?

Yani dışkımı alıp ölçsem matematiğim tutacak mı?

Pis soru oldu farkındayım, profesyönel yaklaşalım lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

elma said:

bişey merak ediyorum

100 gr tavuk alıyorum, bunun 23 gr ı protein ve 3 gr yağ, bana enerji veriyor evet. Geri kalan 74 gr'ı dışkı olarak çıkarıyor muyum kıkırdak doku, su vs?

Yani dışkımı alıp ölçsem matematiğim tutacak mı?

Pis soru oldu farkındayım, profesyönel yaklaşalım lütfen.

Ölç abi ampirik verilere göre konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Her sabah 150 gr yulaf gömüyorum ben bünyeye abi, lif sıkıntım yok bağırsaklar makine gibi çalışıyo. Fıstık ezmesi işine de nutella gibi 1 kaşık diye başlayıp önünü alamam diye korkup girişmiyorum =)

Yemeyenler yesin, bünyelerine besin olarak takdim etsinler =)

Aquila, spor bedava, tek ihtiyacın bir vücut ve yer çekimli ortam. Crossfite 200 usd vermelerinin sebebi sosyal ortam ve bir cult ın parçası olmak istemeleri hehe

pascalnouman said:

yulaf ve fıstık ezmesi iyi oluyor bence herkesin yemesi lazim haftada 1-2 defa lifli gıda fastfood yiye yiye iyice dugumlencek barsaklarınız
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

@elma 150 gr nasil yiyon ya .

Abi bikere yatarken yedim 100 gr fln yogurtla sabaha kadar osurdum, gozume uyku girmedi.

gayet yiyorum abi, eti lifalif paketi 500 gr, 3 günde falan bitiyo işte. Alışkın değilsen normal.

Gün içinde temiz complex carb alacak pek yer yok, sabahtan çoğunu alıp gün içinde carbı az almaya çalışıyorum. Öğle yemeğinde sadece proteinli sebzeli bişeyler, idman sonrası alıyorum muz pilav vs protein yanında carb.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...