Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

sabancı resmime şaşıran abiler için yazıyorum. Artizlik olmak gibi olmasın da sadece ne paralara ne hizmetler verilebiliyor spor kültürü olan toplumlarda diye yazayım.

Amsterdam olmazsa Eindhoven teklifini kabul edip TU Eindhoven'a gidiyorum doktora yapmaya.

Okulun spor merkezi: YILLIK 80 euro. Aklıma gelen, gelebilecek her türlü spor var. Bundan daha az kaliteli, TR'de gördüğüm en iyi kompleks (çok görmedim) Ataşehir Brandium'daki ZONE'du, aylık 250 Liracık.

http://venus.tue.nl/sci-cgi/index.opl

GYM'de yerler parke, kesin ses çıkarmayın gibi kurallar vardır, bir de deadlift yapıcak yer göremedim, köşede bi yerler bulcam kendime heralde bişeyler. Power rack squat rack hepsi var misler gibi. Onun dışında cardioları artık sabah havuzda yapıp akşam iş çıkışı ağırlığı basmayı düşünüyorum. Haftada 1-2 yoga pilatese de yazıldım mı hem bayanlarla tanışırım hem BB'den gerilmiş vücuda biraz esneklik katarım =)
Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de kiloyla kırmızı et 5.5 euro, yulaf 3 euro.

Şöyle de site buldum Hollanda'nın en popüler sitesiymiş, kendi protein markaları var 2.5 kilo 34 euro, vitamin pack 3 euro, cooking spray pam vs tam bir fitness cenneti. No more Tavuk-Bulgur bulking.

http://www.bodyenfitshop.nl/

Batının sporunu ve ahlaksızlığını çözüp güzel ülkemize getireceğim kısmetse.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yok deadlift yapamıyorum ben ya. Kabul edip pes ediyorum.
Bugün gayet sıradan bir ağırlıkla forma dikkat ederek çalışayım dedim beceremiyorum. Kolum omzum belim pelte oldu.

Besyocu hocalar da düzgün form şeklinde bunun dersini vermeyi bırak "yapma abi senin ne ihtiyacın olacak zaten" falan diyorlar.

Matematik mezununa çarpmayı öğret bana diyorsun, toplama da aynı işi görüyor diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

işin içine ticaret ve ego girince sektörde böyle çekememezlikler oluyor.

En büyük korkum da bu benim aslında, seneler sonra belli noktalara geldiğimde PT bile olsam salon bile işletsem, bu işi hala hobi olarak amatör bir keyifle yapmak isterim =)

Frantic said:

https://www.youtube.com/watch?v=3dIRYrPzFio
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Abi yok deadlift yapamıyorum ben ya. Kabul edip pes ediyorum.

Winners never quit, quitters never win.

Artizlik kısmı bi yana, pes etme yahu. Ben de ilk youtube da görüp programa eklemiştim kendime öğrete öğrete, salondaki tecrübelilerden yorum ala ala öğrendim.

Omuriliğe atma diye bişey var. doktor değilim tam açıklayamam belki ama şöyle bir bilimsel gerçek var ve bunu her yerde kullanıyoruz. Yeni bir şey düşünürken öğrenirken falan bunu ön beyinle yapıyoruz, pratik yaptıkça information, know-how a dönüşüyor ve beyin bunu omuriliğe atıyor. Bu yüzden ilk baktığın ders notu arapça gibi gelirken istemesen de 4-5 kere oturup okuyunca, daha doğrusu "ezberleyince" yapabiliyorsun sınavda. Bu yöntemle fitness formu da oturuyor, dişini fırçalamak da oturuyor ayakkabı bağcığını düşünmeden bağlayabilmek de. Kısacası belli bir eşik değerini geçecek (omuriliğe atılacak kadar) kadar yaparsan bir işi, vücut onu reflekse dönüştürüyor.

Bisiklete de binerken zorlanıyoruz düşüp kalkıyoruz pes etmiyoruz. Bir zaman sonra bisikleti sürdüğünü bile anlamıyorsun. Beyin, bilinçaltı hep vücudu korumaya comfort zone içinde kalmaya çalışıyor. Comfort zone dışına çık, one more rep one more rep. Beyninin pes etmeyi emrettiği yerde ruhunu dinle, istediğini alman için beynini zorla.

Akademisyenim ben bilgi araştırmayı aktarmayı seviyorum ondan uzun yazıyorum arada. Devam panpa bırakmak yok, istersen yaparsın, her şeyin başı istemek, comfort zone unu parçala ve çık, dışarısı çok güzel. Son 1 yılda 30 kiloyu verip şekle girdim ben sırf şevk, öğrenme, isteme ve uygulama =)
Sosyal ağlarda paylaş

Besyocuları, motive kırıcıları falan dinleme abi, elinde google gibi youtube gibi kaynaklar var.

Ben ne öğrendiysem burda edindiğim arkadaşlardan, youtube kanallarından, kendi araştırmalarımla falan öğrendim egzersiz rutinini nasıl oturtmam gerektiğini de temiz beslenmeyi de. Vücut dediğin fiziksel bir hamur, isteğinle motivasyonunla bilgiyi alıp filtre edip tecrübe etmeyi öğrenip disiplinle aynada yansımasını görebilirsin bu kadar basit günün sonunda her şey.

Deadlift için aynayı sağına ya da soluna al, sumo mu konvensiyonel mi nasıl yapıcaksan ona göre stance al, lower back i kilitle ve hoop. Zamanla mind-muscle connectionunu oturtursun zaten ağırlığı hangi kaslarda nerde hissediyorsun anlarsın, aynada kendine baktıkça da formunu düzeltirsin.

Şevkini falan kırma, devam panpa.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

beyin bedava yazsan daha iyi lan omuriliğe atmak ne
kas hafızası filan de bari

o adamın o kısacık videoyla meşhur olması tamamen bu zaten. Beyine atmak, beyin bedava. Yok cidden omuriliğe atılıyor tecrübeler, bir bölge var şimdi ismini tam çıkaramıyorum biraz araştırsam bulurum.

Kas hafızası başka şey abi, sporla uğraşmışsan bırakmışsan belli bir süre sonra vücudunun daha kolay ısınması aşina olmak yüzünden, yani fiziksel bir phenomenon. Benim bahsettiğim çok farklı bir şey burada, tecrübelenmiş bilginin sonra kullanmak için omurilikte saklanmasından bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno, TR ile sınırlı kalsan ve internetin olmasa olacaklar (temsili):

Fitness Bayram hoca ile ayrı yaşanır. Mercimek çorbası ve baklava ile besleniyorum ve Allah'ın yardımıyla yapıyorum, 10 yılda bu noktaya geldim sevgiler. Bu adam ne bilecek protein karbonhidrat hesaplamayı, ne bilecek 2 tane şundan 3 tane bundan yapmanın bir şey getirmeyeceğini. Ama hevesi ve yaptığı işe dedikasyonu takdir edilesi ona diyecek hiç bir lafım yok =)

Görünce bir şey de diyemiyorum iyi ya da kötü. Herkes bilgisi ve imkanı ne kadarsa o kadar yapıyo bu işleri, daha kaliteli bilgi sunan yoksa, fiziksel imkan yoksa böyle şeyler çıkıyor ortaya ister istemez.

https://www.youtube.com/watch?v=Ca-xzn0o1jo
Sosyal ağlarda paylaş

hocam yeniçeri fiziğine sahip olmak istiyorum, bir program yazabilir misiniz acaba rica etsem falan.

One more rep for Recep. You got this, its all you.
3 set eşek kanırtma, 5 set saray duvarına tırmanma yazıyorum.
Post workout da protein falan gavur işlerine gerek yok boza iç çökeleğini ye bitti gitti.

https://www.youtube.com/watch?v=QLmTuDypZuE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...