Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

insanların ısrarla koka kola içmesi, burger king'e gitmesi falan filan

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Kokain almanında kullanılan "coke" argosunu kola zanneden 3-5 ergen ortaya bir şey atmış, anne kafalılar da inanmış diye tahmin ediyorum. Gerçek mi diye ciddi ciddi aradım çünkü merak edip ama sıfır dayanak. "Böceklerden üretiliyor" ile aynı kefede şimdilik, sadece daha bilimsel bir yalan.

tek bakıp bulamayan ben değilmişim ty

edit; typo
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlıklı diye yediğiniz yiyecekleri gerçekten sağlıklı mı zannediyorsunuz? Yediğiniz meyve sebze, içinde ağır metal ve deterjan kalıntısı olan sularla sulanıyor, bol bol zirai ilaçla ilaçlanıyor. Yediğiniz ekmeğin buğrayı GDOlu. Paketli ürünlerin büyük kısmı koruyucu madde içeriyor. Vs. vs. Sağlam kaynaktan aldığın ham maddeyle kendiniz kendi yiyeceğinizi üretmediğiniz sürece her şey sağlıksız. İmkanınız yoksa boşuna goy goy yapmayın kısa ömrünüzün tadını çıkarın.
Sosyal ağlarda paylaş

Zararsız diyen yok. Fakat 1995 forward maillerinden gelme, hiçbir bilimselliği olmayan saçma sapan iddiaları ortaya atmaya da gerek yok.

Yani 28 yaşımdayım, 20 yıldır kola içiyorum, bütün üniversite hayatım boyunca günde 2 litrenin altına düştüğüm olmadı mal gibi, an itibarıyla 110 kiloyum, ama hala ortalama zekanın üzerindeyim. "Hiçbiri sağlıksız değil çok mutluyum ahehae" demiyorum, hatalı besleniyorum elbette, ama bu safsatalara ve paniğe bakılırsa salyangoz kadar beynim kalmış olmalıydı ve felçli olarak yatıyor olmalıydım.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak şekerli ve katkı maddeli beslenme için söylense anlarım da olayı kola ve buger king'e indirgemek sığlık.

sen koladaki şekeri gidip tatlılardan, dondurmadan alırsan yine zarar. veya burger king yemeyip gidip evde salam-sosis-sucuk tüketirsen yine katkı maddesine boğulacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Genel olarak şekerli ve katkı maddeli beslenme için söylense anlarım da olayı kola ve buger king'e indirgemek sığlık.

sen koladaki şekeri gidip tatlılardan, dondurmadan alırsan yine zarar. veya burger king yemeyip gidip evde salam-sosis-sucuk tüketirsen yine katkı maddesine boğulacaksın.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Baggio said:

Gerçek mi diye ciddi ciddi aradım çünkü merak edip ama sıfır dayanak. "Böceklerden üretiliyor" ile aynı kefede şimdilik, sadece daha bilimsel bir yalan.

Kolayı falan bilmem, ama bakteri ve böceklerden gıda boyası elde ediliyor kullanılıyor.

Gıda boyası elde edilene kadar 20 tane prosesten geçiyor o böcek ve bakteriler, doğrudan zararlı bir şey kalmıyor içinde. Yapay olan her şey kadar zararlı, belki daha bile az. Karmin ve karminik asit sentezinin aşamalarını inceleyin mesela bir.

Bunun karşılığında yaratılan algı ise "BÖCEKLERİ PRESLEYİP KOLA KAZANINA DÖKÜYORLAR MİKROP İÇİYORSUNUZ" gibi bir şey. Yüksek fantazi ürünü yani.

Zyrobod, kan şekerini bir anda yükselten düşük glikomik endeksli besinler, bu kola değil de dalından yeni kopmuş meyvede bile olsa, tabii ki zararlıdır. İşine gelen videoları değil de şu sorduğumuz soruya yönelik bir kaynak paylaşabilir misin? Coca Cola özütünde yer alan hangi madde amfetamin etkisi yapıyor, bu hangi deneylerle hangi kurum tarafından kanıtlanmış? Lütfen yabancı kaynak.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ağır metal ve deterjan kalıntısı ile sulanan tarım arazileri neredeymiş
kaynak verir misin ?
Sebzeni meyveni marketten değilde pazardan alıyorsan o pazarda satılanlar çoğunlukla küçük çaplı tarımcılardan. Bu arkadaşlar ekim işini suyu bedavaya yada ucuza getirmek için küçük akarsuların yada kuyuların yanına yapıyor. Akarsuların ve yeraltı sularının nasıl kirlendiği/kirletildiğiyle ilgili internette yüzlerce kaynak bulabilirsin. Bu kirlenmeye aşırı suni gübre kullanımada dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

Zyrobod said:

insanların bu kadar iradesiz davranmalarına şaşırıyorum . zararları bilimsel olarak kanıtlanmış kolanın, fast food'un, meyve suyunun. artık insanlar yediklerinden ve içtiklerinden kanser oluyorlar. sigara ve alkol ikinci planda kaldı hastalık konusunda. amerika'da milyonlarca insanda candida paraziti var ve yine milyonlarcası karaciğer hastası. şekerli tüketim yapmaktan karaciğerleri yağlanmış bir millet. sonucu kansere ve birçok ölümcül hastalığa yol açıyor. hala göz göre göre yeniliyor şu pis kokulu hamburgerler beş dakikalık bir zevk uğruna. hoş zevk sefa da kalmadı artık.

amerika'da artık ne olacak biliyor musunuz? bu kadar aşırı suni yiyecek ve içecek tüketiminden dolayı insanları obez olan hasta olan amerika'da mecburi önlemler alınmaya başlandı ve artık sigara ve alkolde ki zararlı etiketleri meyve suyu ve gazozlu içeceklere yapıştırılacak. hadi içmeye devam edin. bedeninizi yüksek fruktozlu mısır şurubuyla mahvedin.

sigara içiyormusun,?
Sosyal ağlarda paylaş

Üzerinde "organik" yazmayanlar %95 Balistiğin dediği gibi. Günümüzde düz tarımın ne gibi teknolojik imkanlar ve yapay materyallerle yapıldığını bilmek için sayfalarca bilimsel kanıta gerek yok açıkçası. Organik yazanların da anca yarısı gerçek organik, diğer yarısı sadece minimum şartları sağlayıp o kelimeyi kullanarak fiyatı 3'e katlama peşinde.

Belli başlı MSG ve yağ kökleyen fast food firmaları, kolay çözünen şekerin her türlüsü, aspartam gibi etkenler normalden çok daha zararlı. Kabul etmeyen yok zaten. Fakat bunları yemeyip iskender falan yemek de günümüzde çok sağlıklı değil. Her öğün organik salata eşliğinde halis köy otlarıyla büyümüş ineğin pirzolasını yemiyorsanız ona buna savaş açmak çok mantıklı da değil, marifet de değil.

Hele ki dayanaklarınız "forward mail biliminin" ötesine geçemiyorsa ikna edici değil, itici oluyorsunuz. Şu topikte okuyucuya sağlanan bilgiler, piyasadaki herhangi bir diyet kitabıın çeyreği kadar yok. Canan Karatay'ın kitaplarının ise tırnağı olamaz. Üslup desen, en sevmeyen adamın bile canını çektirip BK/Mc siparişi verdirecek sevimsizlikte. Viral gibi adeta lan. Bir şeyler öğretmekten çok bilinçaltında böbürlenme içeriyor açıkçası.

Her şeyi ayarlı yemek ve spor yapmak, kafayı bu işlerle bozmamak kümülde en sağlıklı iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Her şeyin dengesi önemli, abartmamak önemli. Haftada 1-2 defa ayarlı şekilde hamburger yiyebilirsiniz. Kolayı da günde 1-2 taneyi geçmeden içebilirsiniz.

Hayatta insana zevk veren yiyecek/içeceklerin %80'i zararlı yani diğer türlü bakarsak. Sürekli o %20'lik sağlıklı gıdaları yiyecek kadar sabırlı, dertsiz ve zenginseniz elbette yiyin. Değilseniz dengeyi kaçırmamaya bakın yeter. Fiziksel sağlık derken psikolojinizi bozmayın.

"zengin değilim o yüzden burger yiyorum" nasıl oluyo? paran yoksa evden yiycen.
bak bana yediklerimin %100ü sağlıklı. gerek yok böyle olmasına tabi de bu ara kendiliğinden böyle oldu. hiç sağlıksız yiycek durum olmadı ben de zorla sağlıksız yemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...