Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik tecili bittikten sonra yüksek lisansa girmek için ne kadar zamanım var?

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

benim geçen yıl 3 yıl tecil yaptırdılar yüksek lisansa girişte ama 1 dönem hazırlıktı, +6 dönem/3 yıl da programda hakkım var. 5. döneme geldiğimde 6 ay daha mı uzatacaklar? yoksa yl'de sadece 1 kere mi tecil oluyo daha yapamıyorlar mı

ben bunu bi öğrenc işlerine sorayım iyi aklıma geldi bu konuyla :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf askerlik yapmayım diye 3-4 sene sonra yapıyım diye master yapan kafayı hiç anlamadım, niye abi yani.

Birkaç sene sonra zorla yaptığınızda işiniz kariyeriniz herşeyiniz yarım kalcak.

Massachusettsde master yapıp oracle'e palantir'e kapak atmak gibi planlarınız mı var hepinizin, bedelli mi bekliyorsunuz, cidden niye lan :p
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Lan şu kullanılmayan işlemci kapasitesiyle bilime hizmet olayları falan var ya, zorunlu askerlik kaldırılsa ve Türk gençliğinin "askerden nasıl kaçarız" a harcadığı CPU time faydalı işlere yönelse, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarız valla.

Öyle deme, askere gitmemek için profesör olan var :P. Bir nevi yl, doktora teşvik mahiyetinde birşey bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

Sırf askerlik yapmayım diye 3-4 sene sonra yapıyım diye master yapan kafayı hiç anlamadım, niye abi yani.

Birkaç sene sonra zorla yaptığınızda işiniz kariyeriniz herşeyiniz yarım kalcak.

Massachusettsde master yapıp oracle'e palantir'e kapak atmak gibi planlarınız mı var hepinizin, bedelli mi bekliyorsunuz, cidden niye lan :p

Şimdi üşengeçlik/korkaklık yapıp, bir yandan içten içe bedelli/kısalma/kalkma umuduyla bekleyip, sonra da "30 yaşıma gelmişim kariyerim var ailem var askere çağırıyorlar ne mantıksızlık!" şeklinde "gitmek istiyordu ama çok mantıksız olduğundan gidemedi yani" algısı yaratmaya çalışıyorlar. Gayet sistematik bir ekip :p

Not: Korkaklık dediğimi "bayrak indirdiler hedere" diye yanıtlayan şuursuzlar oldu geçen. Gidip sınırda çatışmaktan korkuyorsunuz diye laf etmiyoruz heralde, Yüzbaşı da göndersen korkuyor oraya. İmkansızlıktan, disiplinden, emir almaktan, yorulmaktan; genel olarak alışık olmadığınız bir hayata 5 aylığına da olsa girip tecrübe etmekten duyulan korkuyu kastediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...