Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Banka kredi oranları

fenn

Öne çıkan mesajlar

İnşaat şirketinin birinden ev için konuştum ve 5 bankadan kredi çekebileceğimi söylediler.Benimde 6-7 yıllık kredi çekmem lazım. Bunlardan 1 tanesi 0,83 oran veriyor fakat hiçbir şekilde yapılandıramıyorsun ve devredemiyorsun krediyi. Diğer bankalarda böyle sorun yok ve istediğin kadar yapılandırabiliyorsun fakat faiz 0,99 civarlarında. Krediler 1-2 yıla 0,6-0,7 leri görürse 0,99 dan çekip sonra 0,6-0,7 lere yapılandırmak daha karlı. Eğer inmeyecekse 0,83 den çekmek daha karlı.

Sorum ise krediler 1-2 yıla 0,6-0,7 leri görür mü?
Sosyal ağlarda paylaş

Şu siyasi atmosferde uzun vadeli faiz ve kur oranları hakkında konuşmak pek akıllıca olmaz. Özellikle mortgage gibi, inşaat sektörü ile alaklı kredilerde bu konu şu sıralar çok daha hassas.

Senin ilk sorgulaman gereken, 0.83 oran veren banka nasıl oluyor da yapılandırmayı kabul etmiyor? Bunun yasal bir hak olması lazım.

Ayrıca kredini başka bankaya taşımak istersen ödeyeceğin tavan ceza oranı da mevzuatla düzenlenmiş olması gerekiyor diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ona şaşırdım ve defalarca sordum nasıl borç taşınmaz ve yapılandırma olmaz diye nuh dediler peygamber demediler.

Banka: türkiye finans

şu cumhur başkanlığı ve milletvekili seçimleri atlatılınca belki iner diye içimde bi ümit var ama ...
Sosyal ağlarda paylaş

katılım bankalarında mevzuatları gereği yapılandırma olmaz o yüzden.

şöyle yaparsın abi. tf den kullan en iyi oranı o vermiş çünkü, eğer kullandığın oranın altına düşersede diğer bankalardan birine taşırsın.

onu nasıl yapacağım dersen; atıyorum vakıfbank 0.75 verdi 6 ay sonra gidersin vakıfbanktan eft yaptırırsın tf ye, tf de borcun biter ipotek kalkar vakıfa borçlanırsın, ipoteği vakıf koyar.

devremeyosun diye bişi yok abi sallamışlar çakallar. üstte yazdığım gibi başka bi bankaya borçlanıp erken kapama ile işini görürsün sıkıntı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Bende ona şaşırdım ve defalarca sordum nasıl borç taşınmaz ve yapılandırma olmaz diye nuh dediler peygamber demediler.

Banka: türkiye finans

şu cumhur başkanlığı ve milletvekili seçimleri atlatılınca belki iner diye içimde bi ümit var ama ...

Türkiye gibi inşaat balonunu n her saniye patlayabileceği bi ortamda sabit faize bağlamak bence de çok akıllıca değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...