Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu konfigirasyon WoW oynamak için YETER'limi yada hangisi daha iyi olur...

YETER

Öne çıkan mesajlar

şimdi ekran kartın bi kere 9600 seviyesinde bişi ise takılma yaşayabilirsin.

Eğer dersen ben full grafikte oynayacağım 4x anti alis 8x filtre sana minimum 9800 ayarı bir kart lazım.

512 ram yeter eğer benim gibi windowsta ram yiyen programların bolsa 1 gb ram sana şarttır. Dual ddr a gerek yok AMD için dual DDR hiç bir şey ifade etmiyor çünkü intel için Dual DDR olayı.

Ben şu anda 128mb 9600Xt ile 512 ramlı makinada full grafikte 1024 768 de rahat oynuyorum. büyük ve karmaşık mekanlara girişte bazen aksıyor ekran kartı. Kalabalık oluncada biraz yavaşlıyor.

1 gb ramlı 9800 ekran kartıyla 70 fps alırsın çok rahat. ben 40 50 alıyorum.

Özetle 1 gb ramın mutlaka olsun full grafik ayarları için onlarca adamın bulunduğu ortama girince anlarsın ne demek istediğimi.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman bende sorun var.

amd 2800+, 128mb radeon 9600 pro, 512mb 266ddr ile çok yavaşlama yaşıyorum.

detaylar SONUNA kadar kısıkken 60-90 fps ile oynuyorum. orta derecede açınca idare ediyor. ama terrain distance ve texture detaylarını sonuna kadar açınca oynancak gibi olmuyor. özellikle uçarken ve kalabalık yerlerde fps 1'e düşüyor.

sabit diskim 120mb 5400rpm maxtor. rpm'nin ilkel bir şekilde düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba? doom3'te bile grafik sorunu yaşamadım niye wow böyle kassın ki? anlamadım valla. hayır benim konfigürasyondan çok daha düşük sistemlere sahip arkadaşlar bile tam detay çok rahat oynadıklarını yazmış. garip.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eternal, 05 Ocak 2005 02:13 tarihinde demiş ki:
said:
CraftedbyMalibu, 05 Ocak 2005 01:29 tarihinde demiş ki:
p3 733 işlemci fx5200 128 MB ekran kartı 384MB SdRam ile
sadece Iron Forge da sıkıntı çekiyorum.

tek 512 + cpu
hiçbi sIkIntI cekmesin

Benim ana karta uyumlu cpu yok galiba ana kart da değişecek ondan ? O zamanda oyuna para kalmaz :)[signature][hline]Charles Rhadamantis

Nobody is perfect so I'm nobody.

Sosyal ağlarda paylaş

benim de kafamı karıştırdınız şimdi. bugün oyunda bir arkadaş ctrl - r ile fps'yi görebileceğimi söyledi. o sırada instance'taydım ve fps 60-90 arası gidip geliyordu.

şimdi cevaplarınız üstüne girdim oyuna tekrar bakmak için orgrimmarda 60 civarında değişiyor (@ delidumrul:ama kesinlikle 55'in altına düşmedi, senin sistemle 45'i bulması garip). tüm ayarlar kısık, 1152x864 çözünürlük.

ama kapalı alanlarda dediğim gibi (instance'lar ve mağralarda) fps 60-90 arasında değişiyor (bugünkü denememde öyleydi). savaşlarda 50-60'ı buluyor. aklımda bulunsun ss alırım bir dahaki sefere.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 05 Ocak 2005 03:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

çözünürlük aslında 1152x864, forumda büyük olmasın diye 800x600'e düşürdüm. dışarda da 90'ı geçtiği oluyormuş.

dediğim gibi 55-90 arası değişiyor genelde. meydan savaşlarına girdiğimde epey yavaşlama oluyor ama fps komutunu yeni öğrendiğim için onlar için fps değeri söyleyemicem.

[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

Sosyal ağlarda paylaş

ya yavaslamalar ramden falan olmuyo arkadaslar gereksız laflara gerek yok oyunu yava calısmasını ıstemıyosanız ekran kartınız ıyı bısey olması lasım kı mınumum radeon 9600xt işinizi gorur rahatlıkla bi de baglantı 2048 se yavaslama falan olmaz burdan garantı[signature][hline]'' 3. Dünya savaşında ne olacağını bilmem ama 4. Dünya savaşı taş ve sopalarla olcağı kesin''
Albert Einstein *'Amcamız'*
Mail Adresim Ben kimmiyim Ahanda Gör
Aha bak bu da Css ateş ederek yaptığım amblem :D
Sosyal ağlarda paylaş

512 ram 3000+ la bir queste girdigim ortamda 30 tane alliance bir o kadarda horde uyesi vardi arti ortam paso yaratik dluydu
takilma yasadim inanilmaz oynanamayacak gibi deildi ama vardi

o yuzden gerekiyor ègb
simdi dualim en son grafik ayarlarinda takilmadan oynuyorum.

amd de nden bir etkisi yok aldigim yer etkiler demisti?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SoulCube, 05 Ocak 2005 10:51 tarihinde demiş ki:
ya yavaslamalar ramden falan olmuyo arkadaslar gereksız laflara gerek yok oyunu yava calısmasını ıstemıyosanız ekran kartınız ıyı bısey olması lasım kı mınumum radeon 9600xt işinizi gorur rahatlıkla bi de baglantı 2048 se yavaslama falan olmaz burdan garantı

hayır yukarı bakarsan fps'min 90 küsürlere bile çıktığını görürsün. yavaşlamalarım sırasında kasadan takır takır sesler geliyor ve etrafımda döndüğümde ekran kesik kesik geliyor.

ve şöyle bir şey var. eğer aynı alanda bir süredir geziyorsam yavaşlama gidiyor. ama yeni bir alana doğru ilerliyorsam etraftaki dağların, yaratıkların vs yüklenmesinden dolayı yavaşlama hissediyorum. mesela arkamı dönerken, eğer arkama hiç bakmamışsam yavaşlıyor. ama sonra etrafımda 3 tur atsam bir daha yavaşlamıyor.

bilgisayardan çok anlayan birisi değilim ama bu yavaşlamalar oyuna yeni girdiğimde olmuyor. bir kaç saat sonra başlıyor. bende bunun nedenini şöyle tahmin ediyorum. bir yerden sonra ram dolduğu için virtual memory kullanımı artıyor. düşük rpm'li sabit diskimin hızı da bu yavaşlamalara sebep oluyor, gelen sesler harddisk'ten çünkü. grafik kartımın yavaşlama sebep olduğunu düşünmüyorum. fps gayet iyi çünkü.[signature][hline]"Oğluuuum, esprinin şakası olmaz!" Sezai Gündoğdu

[Bu mesaj Mirage tarafından 05 Ocak 2005 12:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
spawn77, 05 Ocak 2005 01:38 tarihinde demiş ki:
Amd 3000+, 512 mb ram, Radeon 9600 pro 256 mb 256 bit,

Da high detailde hiçbiryerde sorun yaşamdan oynuyorum.

Zaten yaşamazsın.
Bu arada antianialising yazan arkadaşlarada yani o kadar abartıya gerek yok normal grafiklerle oyunu oynayabiliyim yeter işin showunda değilim o kadar abartıya gerek yok yani oyunu calıstırsın oynıyım yeter ilerde paramız olunca alırız iyi bi makina büyük kombatlarda sorun cıkmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

Harddisk ışığının abartı yanması ve makinanın donacak kadar kasılması genelde ram eksikliğinden kaynaklanır bildiğim kadarıyla... Ram yeterli gibi görünüyo ama fonda norton anti ve benzeri sapuk programlar falan varsa bi süre sonra şişen ram böyle bir kasmaya neden oluyo olabilir...[signature][hline]Oyun : Vakit geçirmeye yarayan, belli kuralları olan eğlence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
YETER, 04 Ocak 2005 22:17 tarihinde demiş ki:
said:
1111, 04 Ocak 2005 20:17 tarihinde demiş ki:
768 ram full detail raidler dahil sorunsuz oynuyorum hiç takılma yavaşlama yok(ekram kartım geforce mx420)

İşlemcin ne ve ramlerinin mhz kaç???

1.7 işlemci hmm ram in mhz sini bilmiorum[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf Ekran kartında bitmez bu olay sırf ram dede bitmez sırf Anakartta da bitmez. Bi,lgisuyarda her şey birbirine bağlıdır.
Senin kullandığın anakarta bile bağlıdır. En kral anakarttan en uyduruğuna sadece 4-5 FPS fark eder öyle salak salak dergilerde yazan testler felan yalan dolan. Anakartta Özellikler ve Stabiliteye Dikkat edilmelidir. Mesela BEnim MSI bazı Kingston Ramlarla barışık değil.
Kartları seçerken stabilite çok önemli. Power Supply ına yeterli güç gitmesi çok önemli. Ekran kartının ısısı önemli. Olayı Karmaşıklaştırmak isterseniz çok da karmaşıklaşır. MX440 ta felan maximum grafiğe bir getir hiç bir sorun olmadan 40 kişinin aynı anda Action Yaptığı zaman takılma olmazsa o zaman gelin buraya diyin bana takılma felan yok diye.

Oyunu hızlı oynamak önemli olduğu kadar grafik kaliteside önemli. BEn bu oyunu öyle 2-3 saat oynayıp bırakmayacağım half life gibi doom3 gibi bu yüzden en iyi performasna bakarım.

Ram öenmli değil diyenlere...
Tüm özellikler aynı benim ramım 512 adamınki 1GB doom3 te sorun y aşadım dediğimde aptalmısın oğlum al bak hiç sorun yok dedi...

Adamın işlemci Celeron 900 ekran kartları 9600xt 2 mizinde aynı ramler 512 onun sd benim DDr Benim makinada GeForce 2MX 400 takılı iken bile benim performansım ondan daha iyi.

Power Supply Unit olayı. 300 watt varken Aşırı sorun yaşıyodum. (makinam MSI nforce2 512 ram 2500+@3200+ 9600XT 1 ide 200gb 1 80 gb DVD writer + CD writer. )
Grand Prix gibi bu sistemin çok altında kalan bir oyunda bile Makina Restart atıyodu. Anlam vermedim Twinmoss Ramlarıma bağladım. PSU yu 480Watt a çevirince her şey çözüldü hatta bu sisteme Extra 2 tane 200gb SATA hdd bile taktım extradan.

1 gb ramlı önerilen MHZ de bir sistemde 9600 veya dengi 5700 ile bu oyun tam grafik oynanır altı sistemde full detailde oynanamaz diyorum. Bana Screenshot getirin kardeşim uzaktan söylemek kolay.

Son NOt: Harddiskin doluluğu da etkiler ne kadar dolu o kadar uzun süre ve sapıtmış windows XP demektir.
Win98 ise de güzelce çalışabilir. Unutmayın 98 XP gibi değil Max 96 mb sistem belleği ayırıyor kendisine xp gibi 220 230 yemiyor.[signature][hline]

[Bu mesaj Asphodel tarafından 05 Ocak 2005 20:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Asphodel, 05 Ocak 2005 20:32 tarihinde demiş ki:
MX440 ta felan maximum grafiğe bir getir hiç bir sorun olmadan 40 kişinin aynı anda Action Yaptığı zaman takılma olmazsa o zaman gelin buraya diyin bana takılma felan yok diye.

takılma yok mx420 kartım var 1.7ghz 768 ram raidlerde takılma yaşamadım
not:aa 30.000 msj olmuş wow forumlarında way be[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...

[Bu mesaj 1111 tarafından 05 Ocak 2005 20:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...