Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ameliyat sonrası huy değişimi

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Babamın kalp damarlarındaki genişlemeden sonra yüksek tansiyon hastalığı başladı,çok kuvvetli tansiyon ilaçları ile deneye deneye kontrol altına almaya çalışıyorduk ama babama bir ölme duygusu geldi(Allah yazıdysa bozsun ), sanki biz yanında değilken gidecek, başına birşey gelecek gibi oldu.Çok farklı bir adama dönüşmüştü..

Ailece zor bir yıl geçirdik, tamamiyle psikolojik manevi destek ile aşmıştık.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ilk olarak, psikiyatristin insanı karşısına yatırıp bana çocukluğundan bahset diyen bi adam olmadığını babalarınıza kabul ettirin. en anlayabileceği dil şöyledir ki: babacım diceksin, kafanda bir takım kimyasallar salgılanıyor normalde. böyle ağır ameliyat gibi vücuduna anlık ciddi stres yükleyen şeylerden sonra o kimyasallar saçmalamaya başlıyo, ya salgılanmıyo ya yalan yanlış salgılanıyo. psikiyatrist bunların tespitini yapıcak, onları düzenlicek, beynin düzene girdikten sonra da kendini toparlıcaksın ve ilaçları kestiğinde artık eski normal sen olarak hayatına devam edeceksin. bunu dediğinizde "o kültürde" yetişmemiş yurdum erkeğini ikna etme ihtimaliniz var, ben başarılı olduğunu gördüm en azından bu tarz bi yaklaşımın. geçmiş olsun bu arada

ha annene çatmasını azaltma yollarından biri de günü başkalarıyla falan geçirmesi olabilir, yani mesela gündüzleri annen gezinsin, ücretsiz etkinlik kovalasın falan evde durmasın, ya da imkanı varsa baban dışarıda arkadaşlarıyla olsun ne bileyim, öğretmen evinde takılıyo mesela dedem sdf. az görürlerse hareketlerin batma ihtimali de azalır diye düşünmekteyim

edit: garanti veriyomuşum gibi konuşmuşum ama veremiyorum tabi ki hiçbir şeye garanti, ama bence eğer ki durum ağırsa bir psikiyatristle görüştürmenin yolunu bulun bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...