Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iOS 8

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Deacon said:

http://forum.paticik.com/read.php?97,7617124,7617124#msg-7617124

Burda tartisalim swift'i. Swift varken obj-c yazmak isteyen developer korkak ve sektorde uzun sure tutunamayacak adamdir gozumde. Cok guzel gozukuyor dil heyecanlanmayanlarin developer ruhu olmus.

Arkadaş çıkalı 2 saat olmadı, olay hakkında atıp tutmalar başladı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır bu kadar bilgili adam toplanmışken sorayım. Appleda çalışmış olan bir arkadaş var (şu an çalışmıyor seneye tekrar başlayacakmış okul mokul işlerinden) appledaki başka bi arkadaşı aracılığıyla 4te1 fiyata ürün temin edecek bana. Macbook air alayım diyorum 13 inch 128 gb 700 tl ye falan gelecek. Aslında mühendislik öğrencisiyim solidworks falan kullanabilcek miyim diye araştırırken macbook pro'nun müh için daha iyi olduğunu duydum ama yine de dh forumda windows önermişler. Mac'lere de windows yüklenince performans alınamıyo diye eklemişler bu sebepten günlük kullanım için air alayım diyorum sonuçta netbook fiyatına gelecek.

2014 air'ların 2013 air'lardan daha kötü olduğu söyleyenler de var ne yağacağımı şaşırdım. Pek de anlamıyorum donanımdan falan. Ne yapmamı önerirsiniz bütçe yok 4te1 fırsatını da kaçırmamak istiyorum mağlum öğrencilik :)
Sosyal ağlarda paylaş

Atip tutma mi? Kitaba goz attin mi? "A tour of Swift" falan inceledin mi? Bunlara bakip da heyecanlanmayan adam hakkinda yargimi veririm direk. Obj-C gibi oldukca eski bir dil yerine boyle tertemiz ve modern bir dil getirmis adamlar. Buna sevinmiyorsa bir developer cidden cok uzucu. Ha eksikleri vardir, kizacagimiz yerler olacaktir ama bir yerden baslamak gerek ve apple saglam bi adimla basliyor bu olaya.
Sosyal ağlarda paylaş

bence objc'ye ve onu atlattiktan sonra api'a giris idi mesele, daha cok insan giris yapacak bir dezavantaj o ekmegini hazirda buradan kazanan icin

ama iyi bilirim diyorsaniz isinizden olmaniza sebep degil sanki ?
dilelr arasi gecis icin ffi da yok gibi duruyor, direk class ismini alip swiftte kullanmis apple ornekleri, ucuncu parti seylerde de ayni olay var sanirim
objc/swift arasi da o yuzden api farki yok gibi duruyor, bir kaos cikacaksa bu noktadan cikmaz
Sosyal ağlarda paylaş

islemcileri intel
ekranlari samsung
klavyeleri çin malı kimbilir ne
isletim sistemi unix
programlama dili c çakmasıydı şimdi sacmaligini gorup Swift cikardilar.
kapasitif ekranlar apple'dan once de vardi. onlar bulmadi.

bitek UI yapiyo bu adamlar goze hos gelen seyler yapiyo. simple yapiyo.

siz de aldanip aliyonuz iste cok innovatif firma diye.

kandırıyolar la sizi. azcık gözünüzü açın. apple ne apple. elma armut.

edit: bir de cok super marketing yapar bu adamlar. bit pazarindaki çakallar gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

hizli olmasi garbage collection olmamasindandi. Swift ile gelirse GC yavaslar biraz.

Laptoplarinin hizli olmasi SSD kullaniyolar.

Laptoplarinin ince ve zarif olmasi kendileri assemble ediyolar.

Ayrica yazilimlari sadece kendi hardwarelarina gore optimize ediyolar. Nasil WP ve iOS hizli cunku device specific yapiliyorlar, Android yavas cunku her alette calisiyo diyoz ya oyle.

Hiz olayi tamamen bu yani. ortada bir magic yok.

kaptirmayin a.k sunlara paranizi artik. Ulkecek ayranimiz yok icmeye iphonela gidiyoz sicmaya.

Bizim burada sokaktaki simitcinin iphone'u var lan. Ciddi.

Azcik mantiginizi kullanin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...