Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Esir şehrin insanları

Eaglewingg

Öne çıkan mesajlar

hoca ben söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım ve haklı olduğumu düşünüyorum
burda asla kanun dışı bişey yazmadım eğer yazsaydım zaten site adminleri silerlerdi eee silmediklerine göre.. boşuna "yuh" falan "veya bunun yeri burası değil" nidaları atmanız sadece sizi yorar bırakın eğer yasa dışı bişey varsa site adminleri ceksin "yuh" siz değil
şöyle adam gibi bişeyler tartışalım dedik topicin içine ettiniz yani
Sosyal ağlarda paylaş

yasadışı olması gerekmez burada konuşulmasının yasak olması için, bu kadar 'derin anlayış'a sahip biri olduğun halde bunu anlayamana hayret ettim.. :)

senin haklı olduğunu düşünmen de haklı olduğunu göstermez ayrıca, söz oyunlarıyla ikna edebileceğin insanlar değiliz..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

tamam kanun dışı olmasın peki eğer bu sitenin kurallarına aykırıysa bırakda adminler uyarıp onlar silsin dimi??
tabi eğer varsa sakıncalı bidurum..
yoksa zaten senin burda boşuna bana bunları anlatman gereksiz ben yazmışım yazacağımı sonuna kadar arkasındayım ve arkasında olacağım

bide sam dün diziyi izledinmi??
Sosyal ağlarda paylaş

yazdıklarımı dikkatlice okumuyorsun besbelli, siyaset konuşmamak burada 'yazılı olmayan bir kural'dır, yani adminler uyarmasa da kullanıcılar uyarır. yemek yerken şapırdatırsan hapse atmazlar ama karşındakiler uyarır. :)

dün de kaçırdığımı yazmıştım ayrıca..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

evet eğer sofrada biri beni uyarırsa ve bende inadına devam edebilirim şapırdatmaya??karşıdaki en fazla sofrayı terk eder
burdada ben dizi hakkında konuşmaya devam edicem eğer fikir paylaşmak isteyen olursa...
sende en fazla bu konu başlığını terk edersin dimi??

bide haftaya salı günü dünkünün tekrarı var
ordaki bi sahneye özellikle dikkat et
bitane istanbul yanlısı askerin iki kuvayi milliyeci konuşurken söylediği bir iki laf var
emin ol o askerde kendini bulacaksın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

şapırdatmaya devam edersen sen devrimciliğini görgüsüzlük alanına da taşırsın, sana kalmış..

sen o askerin dediklerini buraya yaz, onlardan da bir imza çıkar belki benim ahlaksız, densiz, gerici ve bödöflüğüme dair.. :)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Politika gibi bir konu forumlarimizda tartisilamiyor diye zamaninda ozgur konusmak yasakti burda diyip ayrilmistin ha Eaglewing?

bi tane de ben ekliyim
ZUAHAHAHUAhAUHAuAHUAHAU

Dusuncelerin sadece politika ustune kuruluysa, ve dusundugun seyleri politika disinda baska bir yerde vuramiyorsan sana diyebilecegim bir sey yok, haklisin. Ama her insan bir konu hakkinda konusabilir, ve bu forumlar kadar ozgur bir orum henuz gormedim ben. Politika nin tartisilmamasinin nednei bu forumlarin sorumlusu olan nsanlarin olmasi ve burda cikacak bir tartisma da soylenen soz ileriki bir gunde bir suclamaya maruz kalirsa ve sen nedne bunu silmedin, editlemedin diye sorulursa diyebilecegi hic bir sey olmaz o kisinin, ki ksi Karakedi dir burda, ben sorumluyum kendi lafimdan diye bir sey de yok, bu forumda tartisilan seylerin bir siniri olmali.

Sirf bu yuzden politika ve dinsel tartismalara bu kdar karsiyiz, o kadar elastik konular ki. Ha sen bunu anlamaz ve hala insanlara sen concon sun bidi bidisin hede hodosun dersen, harbidne de bi Tiyatro okuluna gitmeni tavsiye ederim, cevherini cikartirlar.[hline]
nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
Bu goril hala altımda mı :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

Konu: Her olaydan, kendine malzeme çıkartan kendi çapında fanatik gençlik:

Örnek A:

Bazı holiganlar olur, milli takım dünya kupasını kazanıyodu az kalsın dersin; adam sana e tabii nerdeyse hepsi GS den der.

Örnek B:

Böyle uzun sakal saç, cüppeli arkadaşlar olur, ramazan zamanı elinde yiyecek poşeti taşıyan adamları döver, simitçileri tehdit ederler.

Örnek C:

Bazı politik düşünceli "bilgili" insanlar olur, ne zaman bir çaba, bir uğraş, bir mücadele görse onu kendi görüşüne çekmeye çalışır.

Çıkarım:

- Herşeyin fanatiği kendine zarar, mı? bilinmez ama bana ve bize zarar olduğu kesin.

Sonuç:

- İnsanların, ortamını iyi bulmadığı, orada fikirlerini paylaşan insanlardan tiksindiği bir yerde bulunması feci bir saçmalıktır. (bakınız: concon)
- İki üç şarkı söyleyip, bayrak sallayarak, slogan atarak ülkeyi kurup kurup yıkmak ancak kahvede olur. (burası bir f-o-r-u-m)
- Konuyla alakalı fakat tartışılan şeyle alakasız yorumlar yapmak sakıncalıdır.(kategorimiz: Vizyon) Elbette dozunu kaçırmadan yapılmalıdır. Yararlıdır. Ancak ve ancak, bu alakasız yorumlar farklı tartışmaları açacak nitelikteyse "gereksizdir". (Yazarın solcu düşünceyle alakası olsa da (ki bu konuda bilgim yok), eserinin ploreteryayla alakası olmayabilir!)
- Forum geleneği, burada politik fanatik yorum yapmayın, gereksiz tartışmalara ortam hazırlamayın şeklindedir. Beğenmeyen beğenmemekte özgür, fakat hareketlerini sürdürmekte özgür değildir.

Son söz:

- Hepinizi Victoria's secret'a davet ediyorum.[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

emperyalistlerin buyruğu altında bi siteymiş burası, osi borazancılığı yapılıyormuş lol be forumda propaganda yapmaya doymamak, aradan 2 yıl geçmiş hala usanmamış

18- lerle baya bi sorunun var galiba
hmm anlıyorum sen direk 18 yaşında doğdun

şahsen senin propagandan ve laf salatanın malzemesi olmak istemiyorum , nasıl bir kişilik olduğunu bu forumda daha önce çok iyi sergilemişsin.beğenemediğin 18- ler senden daha seviyeli tartışıyor her konuyu.[hline]Sam, 28 May 2003 00:12 tarihinde demiş ki:
sailor mercury / ami, neredeyse benim kıza dönüşmüş halim gibi, çok benziyoruz. hani bir geyik vardır "kendimden bişiler buldum diye" hah işte tam onu diyebileceğim bi karakter..
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo. Politika konuşulamaz bir tabu değildir. Ama ulu orta konuşulacak birşey de değildir. Çünkü o "ulu orta" da kimin ne bilgiye sahip olduğu, kimin ne yaptığı, ne yapacağı belirsizdir. Örnekler bunu kanıtlamıştır[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mans, 29 May 2003 21:39 tarihinde demiş ki:
Bu ülkenin en büyük sorunlarından biri ülke gençlerinin politika'ya ve ülke gündemine soğuk olmasıdır.
Bunu sadece ben değil Politika uzmanları da söylüyor.
Siz hala politikayı bir tabu,konuşulamaz konu olarak gördükçe
ülke gençleri ülkesinden o kadar uzak olur.Sonra başımızda 80'lik adamlar var,gitsinler,gençler gelsin demeyin.Siz hala daha politikayı konuşulamaz bir tabu olarak görüyorsunuz.Değiştirin kafanızı...

Mans seninde açtığın cok güzel bi forum vardı turban olayındaki araştırmaları ve istatistikleri yazmışsın adamlar direk girip "yassahh kardeşim burda siyaset"
"günah böyle şeyler" "gonuşmayın burda politika" nidalarını atmışlar
böyle naaparsın bunların coğu "bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı"
arcane de gelince ona söylediğim laf baya içine oturmuş ki uğraşmış bulmuş ben her lafımın arkasındayım hoca kasma kendini
Sosyal ağlarda paylaş

siz bizim normalde ağzını açmayan, sadece forumda konuşan insanlar olduğumuzu sanıyorsunuz anlaşılan, forumun dışında da bir hayatımız var ve burada konuşulması uygun olmayan konuları gayet güzel konuşuyoruz. ille forumda konuşmak istersek de başka forumlar var bunun için.

kaldı ki şimdiye kadar forumdaki siyasi konuşmalardan kendine çıkarımda bulunan kimseyi görmedim, herkes konuşmak istiyor ama kimse dinlemek istemiyor. ben yukarıda sadece "burada politika konuşulmasın" anlamında bir söz etmişim, arkadaş arka arkaya mesajlar atıp "bu var ya bu, bu aslında şevki yılmaz'ın halasının oğludur"a kadar getirmiş olayı. bu ne şiddet, ne bu celal?

politika konuşacak olsam da cevabınızı veririm ama burası yeri değil, alttan alıyoruz diye üste çıktığınızı sanmayın..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 May 2003 23:19 tarihinde demiş ki:
siz bizim normalde ağzını açmayan, sadece forumda konuşan insanlar olduğumuzu sanıyorsunuz anlaşılan, forumun dışında da bir hayatımız var ve burada konuşulması uygun olmayan konuları gayet güzel konuşuyoruz. ille forumda konuşmak istersek de başka forumlar var bunun için.

kaldı ki şimdiye kadar forumdaki siyasi konuşmalardan kendine çıkarımda bulunan kimseyi görmedim, herkes konuşmak istiyor ama kimse dinlemek istemiyor. ben yukarıda sadece "burada politika konuşulmasın" anlamında bir söz etmişim, arkadaş arka arkaya mesajlar atıp "bu var ya bu, bu aslında şevki yılmaz'ın halasının oğludur"a kadar getirmiş olayı. bu ne şiddet, ne bu celal?

politika konuşacak olsam da cevabınızı veririm ama burası yeri değil, alttan alıyoruz diye üste çıktığınızı sanmayın..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:

ver hoca cevabımızı da herkes bilsin kimin ne olduğunu?ne tarafta olduğunu?

ah sanane açık olsaydı senin girip aydın-sosyal demokratların açtığı forumlara laf sokmalarını özel mesajına atsaydım bi de kendin okusaydın

nerde bi sosyalist forum açmış bu kingsword nickiyle giriyo laf sokmaya çalışıyo
ama nerde bi yobaz-faşist forum açmış sam ortada yok
siyasete karşıysan onlarada laf et niye taraflı davranıyon
çünkü sen aslında siyasetten rahatsız değilsin soldan-sosyalizmden rahatsızsın
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 29 May 2003 23:39 tarihinde demiş ki:
Sanane eaglewind adamın neye ne cevap yazdığından yazacağından?[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti

adam düpe düz saman altından su yürütmeye çalışıyo
burda siyaset yapmayın demesin soldan bahsetmeyin desin ozaman
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi hemen üstteki mesajı quote'llama snn tarzı, burada o da görgü kurallarına aykırı.. :)

ikincisi benim snn'de siyasetle ilgili konulara attığım mesaj sayısı onu, bilemedin onbeşi geçmez. anlaşılan sana öyle dokunmuş ki hala unutmamışsın, ben bile hatırlamıyorum 1-2 tanesi hariç. bilgisizce kendilerini ispatlamaya çalışan b@b th3 k3nk gençliğiyle sağda solda nasıl olduysa 3-5 tane kalmış senin tabirinle 'devrimci-aydın'lara laf anlatmaya çalıştığıma üzülüyorum şimdi düşününce. herkes anlattı, kimse dinlemedi..

üçüncüsü tv ve sinema üzerine konuşulması gereken bir bölümde siyaset tartışmaya da niyetim yok, başka bir alanda cevabını veririm uygun bir vakitte..

dördüncüsü bir daha dinle ilgili ileri geri konuşursan (orjinal mesajında yaptığın gibi) moderatörlere bildireceğim. onlara anlatırsın artık "siz sol istemiyorsunuz, online gaming'ci mollalarsınız hepiniz" diye. hoşgörünün sınırlarını zorlama..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gimli, 29 May 2003 23:45 tarihinde demiş ki:
Adamın gerçekten senin üstün solcu propagandanı hunharca engellemeye çalıştığını düşünüyosan sana tek bir cevabım var.

"takıl"[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
Gimli yönetti

bide bırakda kendi cevap versin ayrıca sam bunu sadece şuanki topicte yapmadığı için ben sert cıktım
nerde kendi görüşünün karşıtı olan bi fikir var girip siyaset yapmayın diyo
ama kendi düşüncesiyle ilgili yazıya aynı şeyi söylemiyo
cünkü işine gelmiyo
ben bunada bişey demiyom işine gelmiyebilir
ama ozaman bana da gelip kendi düşüncesiyle cevap versin siyaset yapma demesin
Sosyal ağlarda paylaş

Her türlü gericiliğe karşıyım.
Her türlü yobaz düşünceye karşıyım.
Ayrılıkçı, uç görüşlere karşıyım.
Kendini Taksim Meydanı'nda sanıp emperyalist sermaya kahrolsun hübelee diye yazı yazanların ortamı germesine karşıyım.
Aşırı görüşlerini fanatikçe savunanlara karşıyım.

Eaglewingg görüşlerini daha uygun yolda iletsen konuşulabilirdi, ama zıvanadan çıkacağını tahmin etmek için falcı olmaya gerek yok.

Paticik bir kolej ortamı gibi, insanlar temiz kalmasın istediği için politika ile ortamı germiyor.

Akşam akşam sinirlerim bozuldu, şurda rahat edelim dedik.
Ben Özalı severim, rahmetli sizin gibilerin hiçbir zaman sahip olamayacağı birşeye sahipti;
Vizyon.

Ne o dayılanmalar, babalanmalar. Sevmezsen girmezsin, ummadık taş baş yarar söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 29 May 2003 23:47 tarihinde demiş ki:
birincisi hemen üstteki mesajı quote'llama snn tarzı, burada o da görgü kurallarına aykırı.. :)

ikincisi benim snn'de siyasetle ilgili konulara attığım mesaj sayısı onu, bilemedin onbeşi geçmez. anlaşılan sana öyle dokunmuş ki hala unutmamışsın, ben bile hatırlamıyorum 1-2 tanesi hariç. bilgisizce kendilerini ispatlamaya çalışan b@b th3 k3nk gençliğiyle sağda solda nasıl olduysa 3-5 tane kalmış senin tabirinle 'devrimci-aydın'lara laf anlatmaya çalıştığıma üzülüyorum şimdi düşününce. herkes anlattı, kimse dinlemedi..

üçüncüsü tv ve sinema üzerine konuşulması gereken bir bölümde siyaset tartışmaya da niyetim yok, başka bir alanda cevabını veririm uygun bir vakitte..

dördüncüsü bir daha dinle ilgili ileri geri konuşursan (orjinal mesajında yaptığın gibi) moderatörlere bildireceğim. onlara anlatırsın artık "siz sol istemiyorsunuz, online gaming'ci mollalarsınız hepiniz" diye. hoşgörünün sınırlarını zorlama..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:

aa tabi aman şikayet etme beni sam
yoksa asarlar beni
Peki din değilde mesela Mustafa Kemal hakkında ileri geri konuşsam (ki hayatta yapmam) gene aynı şekilde şikayet edermisin beni??
hiç sanmam
Sosyal ağlarda paylaş

şikayet etmeme gerek yok, başlığın linkini veririm onlar zaten kullanıcı anlaşmasına aykırı mesajlar attığın için gerekli gördükleri önlemi alırlar.

atatürk'e de hakaret edersen gene linkini veririm, ayrımcılık yapmıyor zaten moderatörler tespit edebildikleri forum kuralı ihlallerine..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

"iğde ağcının gölgesinde namaz kılmaktan başka bir işe yaramayan anadolu alehtarı yobaz sürüsü"

tasvir yanlış, sanki namaz kılmakla bir ilgisi var yobazlığın. oraya başka bir söz bulmalıydın ilişkilendirecek..

sen şimdi düşünür düşünür gene bulursun dizecek inciler, ben kara cübbemi giyip sakalımı sıvazlarken tespih çekeyim bu arada.. :)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...