Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kadınların güzellik standardının oluşması üzerine:

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Valla DFC diye bir kısaltma da üretildi, göğüs konusu bile hayli subjektif. Beğeniler gene değişiyor. Zaten o yüzden kadınların neden klasik erkek yakışıklılığı konseptine tamamen aykırı tiplere ilgi duymasına şaşmıyor muydu bu forumdakiler?

Son sayfalarda yazılanlara bakarsak gayet mainstream olduğu belli. :p picasso bile düzeltemez onu, benim elimden birşey gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

beğeniler değişiyor derken, göğüs veya benzeri uzuvların varlığı yüzünden beğenmeyenler demi var demek istiyorsun? yani kadın göğsü olmasa daha güzel olur falan gibi

ayrıca "klasik erkek yakışıklılığı" derken kimi kastediyorsun ve tamamen aykırı tipler derken kimi kastediyorsun.

çünkü böyle söyleyince aklıma şahin k. geldi, "klasik" düzene aykırı baya bi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Spektrumun her kısmında beğeniler var diyorum, illa belli bir spesifik özellikle sınırlı değil. Kadın için de, erkek için de durum böyle.

İsim üzerinden tartışma yukarıdaki örnekteki gibi sınırlı kalır. Ne demek istediğim zaten anlaşıldı sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatta en sevmediğim şey insanların kadın zevki hakkında saygı ve objektivite çerçevesinde yaptığı yorumlara saygısızlık yapılmasıdır.

tabii bu topicte insanların zevki'nin gerçek olmadığına, kökenlerine falan girdiğimiz için bu lafı etmek bile garip bir hal aldı şuan.

ama yine de ne olursa olsun ratajkowski bu kadar çirkin olmamalı be sam.

http://blog.tankpedia.org/wp-content/uploads/2013/10/emily_ratajkowski_mix_bikini_jump_2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bence iki tarafta bir miktar haklı.

Kız arkadaşımın ayva göbeği var, olmasa daha iyi diyorum, spor salonuna yazılıyor.

Göğüsleri küçük, büyük ve dik olsa daha iyi olurdu diyorum, silikon taktırıyor.

Sonuçta kendi kadınımı istediğim gibi şekillendiriyorum. Ama o da bana birşeyi dokundursa ve düzeltilebilecek birşey olsaydı bende düzeltmek isterdim. Sonuçta ortada bir fayda var, iki tarafta birbirini kullanıyor ve en iyi şekilde yararlanmak istiyor.

Örneğin doğuda insanlar göbek ve meme birleşik seviyor,
Hindistan'da kıllı ve göbekli sevdiklerini gördük.

Güzelliği belirleyen formul şöyle birşey olabilir
Hemcinslerin Talepleri + Karşıcinslerin Nasıl Olduğu + Toplumun Kabul Gördüğü + Moda = Fizik/Makyaj/Estetik/Görünüş anlamında kadın o 'toplum' için güzel kabul edilir.

Sosyal ağlarda paylaş

konuyu toparlamak gerekirse, tartıştığımız konu güzellik algıları ve zevkler değil, misal:

"kılsız bir bacağım güzel olduğu algısı, ağda üreticileri tarafından bilinç altımıza yerleştirilmiştir."

değerli katılımcıları, tartışmaya bu çerçeve içinde devam etmelerine davet ediyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

diğer taraftan "kampüs cadıları" nın ismini duymuştum ama feminist bir örgütlenme olduklarının yeni farkına vardım ve kendilerine böyle saçma bir isim seçtikleri üzüldüm açıkçası.

kendilerince gayet soylu bir amaç için örgütlenmiş kadınların kendilerine biçtikleri ulvi amaçlarına uygun bir rumuz seçmeleri beklerdim, ama onlar belkide kendi bilinç altlarının bir yansıması olarak kendilerine "cadı" lakabını laik görmüşler, şaşılacak şey doğrusu...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Red said:

bu ratasjdfhdkjs fena kız değil lan abartmayalım hakkaten

bir kate upton kadar çirkin olamaz kimse sdfs

kate upton ile aynı cümlede bile kullanılmamalı, hiç bir şey olmasa bile kate gibi redneck değil

Sevgili Pati yönetimi iki dakkalığına beni admin yapar mısınız az işim var?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

bu arada atladım, "güzel değil" ve "çirkin" ayrı şeyler

nasıl güzelin belli bir standardı varsa çirkinin de var, beğenmediğimiz her şeye çirkin demek, hem edebi olarak hem, ahlaki olarak doğru değil

orası öyle, yukarıda barbara bişi denmiş mesela tipim değil ama çirkin değil objektif bakarak. Bu rataj direkt çirkindi aynı objektiflikle bakınca. Bana göre elbette.

şirket pompalamasına gerek yok bu arada, kolektif olarak toplum ve moda dünyası, holivut vs ayrı ayrı yapıyor bunu. Hepsi aynı şeyi pazarlamıyor gerçi birebir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...