Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piramitlerin Esrarı

Krasuss

Öne çıkan mesajlar

Bakın Onlar uzaya gidemediler elektiriki hatta yazıyı bulamadılar diye geri bir uygarlık oldugu idda ediliemez.Bugun bile o çöle Piramit hala inşaa edilemiyordu ne oldu bilmiyorum.
Ayrıca mısırda Piramitler dışında okadar çok Tarihi eserwarki gözlerime inanamamıştım gerçekten öle kolay şeyler deil bazılarımız(ki yer yer ben dahil)aman ne olucak falam desekte ciddi ciddi düşününce gerçekten yapılması çok zor yapılardır.Ayrıca Hindistandaki bir Tapınakla Piramtilerin bir birlerine karşılıklı oalrak baktığını bılıyormuydunuz.?
Buraya yaz yaz bitmez gerçi ozamanın buluşlarını mükemmel yapılarını.[signature][hline]Ünlü futbolcu Vieri'ye bir spiker sorar:
Fenerbahçeyi tanıyomusunuz biliyomusnuz?
Vieri ise şu cevabı verir;
Galatasaraydamı oynuyor...(Tamamen gerçek)

Learn to Obey before you Command....
Sosyal ağlarda paylaş

Bende anormal bişiy demedimki ama o zamanki koşulalrda çok zor ve güç dedim öle hafife alınmaması gerekir dedim.
Bu arada bi ara Sadetttin Teksoy piramitler hakkında prog.yapıodu orda bi astronot bulmuşlardı hiarogliflerin içinde gösteriodu kesin kendi çyapmıştır:)
Sosyal ağlarda paylaş

benim tezim şu: dünya çok gelişti.artık lazer savaşları falan başladı.daha sonra bunlar da böyle bir çözüm buldular saldırılardan korunmak için.daha sonra hepsi öldüler.tekrar ilk çağ başladı falan filan...
einstein a 3.dünya savaşını sormuşlar o da "3.dünya savaşını bilmem ama 4.dünya savaşı oklarla ve mızraklarla olucak" demiş.bu söz de tezimi biraz doğruluyo gibi.

not : bu arada aynştayn bu lafı türkçe söylememiş tabi.türkçe bilmiyormuş.ehieheeheiehi[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

(Denzel Washington - Man on Fire )
Sosyal ağlarda paylaş

said:
somebody, 03 Ocak 2005 19:20 tarihinde demiş ki:
benim tezim şu: dünya çok gelişti.artık lazer savaşları falan başladı.daha sonra bunlar da böyle bir çözüm buldular saldırılardan korunmak için.daha sonra hepsi öldüler.tekrar ilk çağ başladı falan filan...
einstein a 3.dünya savaşını sormuşlar o da "3.dünya savaşını bilmem ama 4.dünya savaşı oklarla ve mızraklarla olucak" demiş.bu söz de tezimi biraz doğruluyo gibi.

not : bu arada aynştayn bu lafı türkçe söylememiş tabi.türkçe bilmiyormuş.ehieheeheiehi

söylentilere göre zaten şu andaki bilgimiz firavun krallıgındaki rahiplerin bildikleri kadarmış.Moğollar mısırı işgal edince bütün rahipleri öldürmüşler ve bilgi o zamndan tekrar sıfırkanmış ve burahipler öldürülmemiş olsaydı belkide biz şu anda başka gezegenlerde koloni kuracak konuma gelmiş bulunacaktık.
Ne derece dogru bilmiyorum kusuruma kalmayın bende arkadaşlarımın yalancısıyım[signature][hline](_ASTRoMaNiaC_)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Krasuss, 02 Ocak 2005 21:10 tarihinde demiş ki:
* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)

* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.

* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur.

Kaynak:bucatarih

Bana biraz abartmışlar gibi geliyor.
Superfresh pizza koyunca 30 dakka sonra hazır oluyormuymuş ?
Yada tavukları içine bırakınca piramidin tepesinden yumurta fırlamiyorsa ben ona piramit demem.[signature][hline]I'm the pain you tasted, fell intoxicated.
I'm the trouble starter, fuckin' Instigator!
Sosyal ağlarda paylaş

said:

not : bu arada aynştayn bu lafı türkçe söylememiş tabi.türkçe bilmiyormuş.ehieheeheiehi

hadi lem bu benim tezim :)..hehe olmadı paylaşırık :=)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

_Dalamar_, 02 Ocak 2005 21:44 tarihinde demiş ki:
Piramitler çok güzel börek açıyormuş diye duymuştum

Sosyal ağlarda paylaş

said:

dünyada yeterli materyal kalmayınca kesin gözüyle bakılıyor.[signature][hline](_ASTRoMaNiaC_)
Sosyal ağlarda paylaş

olaf şöyleden anlaşılabilir.
teknoloji okadar ilerlicek ki;Artık ne lazer ne kursun kalkanları aşabilcek.Sadece sopalar aşıcak[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

_Dalamar_, 02 Ocak 2005 21:44 tarihinde demiş ki:
Piramitler çok güzel börek açıyormuş diye duymuştum

Sosyal ağlarda paylaş

ben paqçadan şiyorum ama nedense bunun ansıl olduğunu incelemiyorlar..

aloo size diyorum "uzaylılar aramızda mı?" diyorsunzu ecet aranmızdayız siz göremiyorsunuz.. o taşları neyle taşıdık sanıyorsunuz?[signature][hline]Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 03 Ocak 2005 20:19 tarihinde demiş ki:
ben paqçadan şiyorum ama nedense bunun ansıl olduğunu incelemiyorlar..

aloo size diyorum "uzaylılar aramızda mı?" diyorsunzu ecet aranmızdayız siz göremiyorsunuz.. o taşları neyle taşıdık sanıyorsunuz?

Ben Her zaman derimki herşey olabilir evet sizinkide olabilir ama mantık elvermiyor. mantıgı yıkmak içinde elimizde yeterli kanıt olması lazım. Buda gösteriyorki sizin sordugunuz sorunun cevabı bulundugumuz konum ve bilgi çerçevesinde cevabı yoktur. Belki ilerde[signature][hline](_ASTRoMaNiaC_)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Suark, 03 Ocak 2005 19:59 tarihinde demiş ki:
olaf şöyleden anlaşılabilir.
teknoloji okadar ilerlicek ki;Artık ne lazer ne kursun kalkanları aşabilcek.Sadece sopalar aşıcak
aha aha . :)
falla dooru aslında.half life oynarken bazen sadece o ilk silah işe yarıyo hani o demir sopa varya levye gibin.[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

(Denzel Washington - Man on Fire )
Sosyal ağlarda paylaş

Ya kaç sayfadır bir tartışma sürüyor. Görmek istemediğiniz bir şey var...
Anıtlar, anıtmezarlar niye yapılır? Artık niye yapılmaz?
Çünkü böyle yapıların maliyeti çok yüksek. Sana bir getirisi olacak köprüye milyar dolar harcar yaparsın ve eminim ki bu köprüyü zamanının mısırlısı görse "Boğaz Köprüsünün Esrarı" diye tartışma başlatır.
Biz artık anıt, anıtmezar yapmıyoruz. Ama o zaman düşünün, firavun tanrının oğlu. Tanrıdan sonraki en yetkili kişi. "Yapın ulan" dedi mi kaç kişi "Hükümdarım imkansız" diyebilir?

Gözden kaçırılan bir nokta da, ki mimarlar ve inşaat mühendisleri daha iyi bilir, eski tip mimaride problemlerin çok basit matematiksel açıklamalarla çözüldüğüdür. Elinde yeterli teknik imkan olmayan mimar, değişik, ama aslında kolay ve uygulanabilir hilelere başvurur. Zaten mimarın mahareti buradan ileri gelir, ne kadar çok hile yapabiliyorsa öyle muazzam bir yapı ortaya çıkar. Yüzlerce veya binlerce yıl sonra bir grup insan oturur tartışır "Nasıl yapmış baba yaa, alllaa allaaaa" diye.[signature][hline]Denizden Esen Lodosa İnan, Hayallerinin Aşkını Ciğerlerine İşlesin.
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...