Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Piramitlerin Esrarı

Krasuss

Öne çıkan mesajlar

said:
freeedom, 02 Ocak 2005 21:59 tarihinde demiş ki:
basitmakinalara giriyor ama matematik tum fizik konularında kullanılır bildiğin bibi her bilim dalı birbirinden faydalanır

abi yarın benim felsefe sınawıma girsene yaa walla orda da bunları anlatıolar :)[signature][hline]Evil thoughts is creeping through my mind...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cintonick, 02 Ocak 2005 21:53 tarihinde demiş ki:
şu anki teknolojide bile ole bi yapı yapılması heleki detayları dusundugumuzde ışık olayı fln mumkun olmadıgını anlıyoruz

Hayır, katılmıyorum. Şu an böyle bir şeyi daha rahat yapamazsın, çünkü insan hakları diye bir kavram çıkmış. Zamanında firavun insanları günde 18-20 saat ölümüne çalıştırıp yaptırmış böyle bir şeyi. Zaten başta yazanların çoğu yalan.
El yapımı şey ile fabrika yapımı şeyin farkı var, şu an böyle bir şey yapmak istiyorsan ya kendi Despot devletini kuracan, ya da uzaylı çağıracan...
Ha bu arada mısırda firavunlar tanrı olarak görülüyormuş. Düşünsene Tanrı, kullarından bir mezar istiyor yapın diye... Düşüsene bir :)
[signature][hline]"Mph Rmph !!"

[Bu mesaj karpuz tarafından 02 Ocak 2005 22:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 02 Ocak 2005 21:55 tarihinde demiş ki:
Cintonik ışık olayına neye dayanarak mümkün değil diyorsun, nerenden atıyorsun be abi insaf.

Diyelim Bilmemnerenin kralı nın piramidi yapılacak gunumuz teknolojisiyle..Oyle bi delik te olacak şimdi sen dusunebiliyomusun o deligin sadece tahta geçtigi gun ve oldugu gunlerde ışık alabilecegini o deligin....Düşünmeden yargısız infaz yapmayalım...

He bide diyolar işte çok uzun yıllarda yapıldı fln..Dorudur eyw ama o zamanki insanların hepsimi muthiş zekaya sahip insalardıda bu detayları yapmayı her nesil geliştirdi..Zaten bi insanın omru anca bi taş daha eklemeye yarıyodur zaten. lol[signature][hline]Sen Hiç Birini Kaybetmemek İçin Kendini Kaybettin Mi ? [C.J]

Only Cla.Jackal.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cintonick, 02 Ocak 2005 21:53 tarihinde demiş ki:
şu anki teknolojide bile ole bi yapı yapılması heleki detayları dusundugumuzde ışık olayı fln mumkun olmadıgını anlıyoruz ki çogu bilim adamı da bunu savunuyo zaten neye kasıosun ki...

akil edemeyenler insan yapimi olamaz der dedim zaten, ornegi de sensin.
bilimde gayet ilerilermis, gunes isiklarinin hangi tarihte nereye vurdugunu hesaplayip ona gore yapilmis piramidin deligi iste.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cintonick, 02 Ocak 2005 22:04 tarihinde demiş ki:
Diyelim Bilmemnerenin kralı nın piramidi yapılacak gunumuz teknolojisiyle..Oyle bi delik te olacak şimdi sen dusunebiliyomusun o deligin sadece tahta geçtigi gun ve oldugu gunlerde ışık alabilecegini o deligin....

Ben de diyorum ki bu söylenen yalandır. Var mı sende videosu falan? Varsa izleyelim görelim. Ben inanmıyorum. Bu arada o kadar da imkansız bir şey değil düşündüm de...[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Krasuss, 02 Ocak 2005 21:10 tarihinde demiş ki:
* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.
mümkün

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)
mümkün

* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
mümkün.. organik madde belki çok uzun süre bekleyince radyoaktifleşir..

* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.
bi bilgim yok bir şey diyemeyeceğim

* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.
mumyalar sıkılıyor tabi.. ara sıra çıkıp temizlik yapıyorlar.

* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.
piramitin tavanında maya varmış, belli aralıklarla süt olan bölgelere düşüyo, sonra karışıyo falan.. hatta peynire de dönüşüyomuş. yumurta koyarsan da sana bi güzel sahanda sucuklu yumurta hazırlıyo piramit.

* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.
karanlıkta bitkiler gün ışığına çıkabilmek için daha hızlı büyüler, daha dik dururlar. okulda kaç sene önce bi deneyde görmüştük bunu.

* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.
kozmetik düşkünüymüş bu mumyalar?

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.
:) :) yorum yok. (hangi ayı yemek artığı bırakmış piramitte?)

* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.
hangi deli piramite girip yarası iyileşsin diye bekleyip, sonra bi de piramit dışında aynı şeyi yapıp yaraların tedavi hızını karşılaştırmış?

* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.
bak bu doğru ve ilginç.

* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur.
nemden falandır.. çok kafa yorcak bişi yok.

Kaynak:bucatarih
ne güzel kaynakmış bu
Sosyal ağlarda paylaş

@cintonık
Ben dusunebiliyorum walla.Sonucta adamın ne zaman tahta gectıgı ve ne kadar sure kalıdıgı bellı?[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

_Dalamar_, 02 Ocak 2005 21:44 tarihinde demiş ki:
Piramitler çok güzel börek açıyormuş diye duymuştum

Sosyal ağlarda paylaş

ama sadece oldugu ve tahta geçtigi gunler alcak sadece 2 gün 3 . defa alması mumkun degil ve bu ışık alan yerin de mumyalandıgı oda oldugunu soluyodu galiba odayı da ona gore hesaplıyolar fln eyw dusun dusun kafayı yersin zaten..[signature][hline]Sen Hiç Birini Kaybetmemek İçin Kendini Kaybettin Mi ? [C.J]

Only Cla.Jackal.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cintonick, 02 Ocak 2005 22:12 tarihinde demiş ki:
ama sadece oldugu ve tahta geçtigi gunler alcak sadece 2 gün 3 . defa alması mumkun degil ve bu ışık alan yerin de mumyalandıgı oda oldugunu soluyodu galiba odayı da ona gore hesaplıyolar fln eyw dusun dusun kafayı yersin zaten..

Abi söylüyorlar sadece. Gözünle gördün mü? Yoo... Bunlar, sırf turist çekmek için uydurulmuş şeyler siz de hala inanıyorsunuz ya... Ne diyim ben size.[signature][hline]"Mph Rmph !!"
Sosyal ağlarda paylaş

sagliginda yapimina baslaniyormus, oldukten sonra piramit bitene kadar mumyalanip biyerde bekletiyorlarmis.
tarihler belli, astronomi biliminde iyiler, geriye birsey kalmiyor zaten yapilamayacak.[signature][hline]Thanatos : Technician Hardwired for Assassination and Nocturnal Analysis/Technician Optimized for Sabotage
Sosyal ağlarda paylaş

gunes hicbirzaman aynı yerden dogmaz(yıl ıcersınde).Hergun belli bir mesafe kayar.bu hesaplanabilir.E bu kaymaya gore delikler hazılabilir.
bunlar cokbuyuk işler diil,
Bir biligsayarın çalışması ya da cep telefonun çalışması insana kafayı yedirttir.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

said:
karpuz, 02 Ocak 2005 22:13 tarihinde demiş ki:
said:
cintonick, 02 Ocak 2005 22:12 tarihinde demiş ki:
ama sadece oldugu ve tahta geçtigi gunler alcak sadece 2 gün 3 . defa alması mumkun degil ve bu ışık alan yerin de mumyalandıgı oda oldugunu soluyodu galiba odayı da ona gore hesaplıyolar fln eyw dusun dusun kafayı yersin zaten..

Abi söylüyorlar sadece. Gözünle gördün mü? Yoo... Bunlar, sırf turist çekmek için uydurulmuş şeyler siz de hala inanıyorsunuz ya... Ne diyim ben size.

ya bende dedim bunlar soyut deliller die ama işte taşların boyutu yapıldıgı tarih fln çok dusunduruyo insanı ve ilgi çeken oran uyusması..[signature][hline]Sen Hiç Birini Kaybetmemek İçin Kendini Kaybettin Mi ? [C.J]

Only Cla.Jackal.
Sosyal ağlarda paylaş

birde sünnet olduğu gün giriyo diye biliyorum içeri güneş
sonra ilk kez sigara içtiği
sonra ilk adım attığı
sonra ilk parasını kazandığı
...[signature][hline] Those who have long enjoyed such privileges as we enjoy forget in time that men have died to win them
[i]Franklin D. Roosevelt
Sosyal ağlarda paylaş

büyük piramitlerin çoğunun sadece bikaç yüz metre ötesinde taş ocakları kalıntıları vardır arkeologların ortaya çıkardığı :)

tüm piramitler büyük taşlardan yapılmamıştır, hatta sadece çok az bir kısmı onlardan yapılmıştır. taşların %90 ı 2-3 tonluk şeyler ayrıca.

ayrıca nil nehri gibi taşımada büyük kolaylık sağlayacak bir avantajları vardı.

ilk piramitler anca kilden/çamurdan vb yapılan ufak tuğlalardan yapılmıştır, adamlar yavaş yavaş geliştirmiş işte, 3000 sene boru değil. osmanlıdaki mimar sinan hesabı onlarda da yanlış hatırlamıyorsam İmhotep isminde dahi bir şahış vardı bir dönem.

MÖ bir dönemde bir tanrının ruhunu parçalaması, sonsuz acı vb korkusu her adama her taşı taşıtırdı ayrıca.

sadece biraz matematikle ve bikaç 10 yıllık güneşin yolunu kayıt tutmakla ışık olayı çok kolay yapılır. hatırlatıyorum adamların bunun için 3000 seneleri vardı.

falan filan.. diye 8 sayfa daha yazarım böyle :) yada Kahire müzesine mail atın ordan cevap versinler, onlar daha yakın :)[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - SmS - NwN-II - Satılık!
let the echoes of doom resound across this wretched world that all who live hear them and despair
Sosyal ağlarda paylaş

piramitler cidden çok ilginç. kimse bunun tersini iddia edemez. bu belli tarihlerde ışık gelmesi falan sadece piramitlerde olan bir şey değil, başkabir çok tarihi yapıtta var. o zamanlar çok popülermiş bu tarih olayı. adamlar da inceleye inceleye güneşi yapmışlar. mümkün.

piramiylerin yapılışı cidden o zamanlara göre çook çok zor. ama mümkün. imkansız değil. ama piramitler hakkında söylenen bu saçma sapan şeylerin nerdeyse hepsi uydurmadan başka bir şey değil. bu internette gezen abuk subuk bilgiler yüzünden discovery channeldan başka hiç bir şeye inanmaz oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

heh uzaydan gorunmez solim baride :)..
bi karikatur vardı selcuk ermedin sed le ilgili
askerler imparatora gidiyor
-efendim yaptıdıgınız devasa ev icin taşımız bitti.Sadece duvarların bir kısmını yapabildik.
-Neyse sallayın kalsın oyle.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...