Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Strain (2014) - FX

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Dizinin ilk 2-3 bölümü çok güzeldi, sonra bayağı saçmalığa bağladı, kötü oldu. Çok sığ ilerledi, etrafta binlerce vampir var kimse farkında değil falan. Çok çok iyi potansyeli vermış, yazık etmişler biraz. İlk sezon bitiyor şimdi, son bölümler. Yine yoklukta gideri var.

ulfang said:

şu dizide ki veledi gerçekten öldüresim var, uyuz anası ne güzel vampir oldu öldü diziden çıkar demiştim onada yüklendiler yine kahretsin yokluktan seyrediyorum sırf diziyi.

Ayılıkta sınır tanımamış cart diye spoilerı koymuş adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Ben doktorun peruguna takildim, her bolumde ne kadar da dogal yapmis adamlar diye kendimi tekrar ediyorum.

Doktorun saç peruk mu? Yandan falan da açılmış falan ama? Bayağı iyi yapmışlar o zaman hakikaten.

Gerçi bazı sahnelerde çok açılmış gözüküyodu, bazılarında az, o yüzden demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Haber okurken denk geldim, IGN de.

It happened: Corey Stoll’s Dr. Ephraim Goodweather shaved his head on The Strain! While it’s common for actors to wear wigs, the decision to give Stoll hair at the start of the hit FX series caught surprising attention, since audiences grew to recognize the actor as bald from his breakout role in House of Cards and other performances since, including in the current hit Ant-Man.

When we visited the set of The Strain this spring, producers Guillermo del Toro and Carlton Cuse talked about the strange amount of attention given to Stoll’s wig -- which they dubbed “wiggate” -- and explained that it was their plan to drop the hair-piece all along.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk bölümlerde çok büyük potansyeli vardı da çok fena tırtlaştı dizi, üzdü. Karakterler çok keskin, tutarsız. Arka Sokaklar kıvamına döndü dizi iyice. Her sahnede bir facepalm geliyor da en çok rahatsız olduğum birkaç tanesini yazmadan edemedim.

- Yaşlı adam çok zorlama bir karakter. Bu kadar karikatürize bir karakter tüm gerçekçiliği baltalıyor. Adamın her sözü, her repliği, her hareketi, her hamlesi buram buram yapaylık kokuyor.

- Kimse kusra bakmasın abi "doktor olabilecekken hayalini gerçekleştirmek için üni'ye gitmemiş" adam tamam olabilir de o adam sıçan temizleyicisi olmaz yani. Kimsenin hayali sıçan haşare temizliği değildir. Nasıl bir saçmalık yahu. Yok okulu kazanmış da haşarat için gitmemiş. Hani hiç olmadı "ben rock şarkıcısı olacam" diye gitmedi, sonra o da patladı, geçim kazanmak için bu işe girdi falan gibi bi mantık zorlasalardı.

- Adam worm'ü suda kaynatıp gözüne sıktı ya la!? Bu ne lan? Hani bi düzgün detay yerleştirip mantık koysalardı.

- Dizideki çocuğu sezon arasında değiştirmişler, bu zaten bi dizi için büyük hata. Game of Thrones'da da her karakter değiştirdiklerinde küfrü basıyordum. Çocuğun saçma ergen tripleri de yine çok tırt, hiç gerçekçi değil.

- Geçen bi bölümde çocuk "evden kaçmış" 1 saat sonra fark ettiler, koşarak evden bi çıktılar, 1 saat önce evden kaçmış çocuk kapının önünde otobüse biniyor, orada yakaladılar. Bu ne lan, 1 saat durakta otobüs mü beklemiş çocuk napmış :)

- Vampire dönüşme süreci anladık kişiye bağlı biraz random da, uçaktakiler o kadar beklemiş arada da uzun süre ölü kalmışlardı, şimdi öksürüp vampir kalkmaya başladı herkes.

- Maaşallah yok işte solucana dikkat kanlarına dokunma dedikleri vampirlerle iyice melee'ye girdiler, kafa mafa kesiyorlar, yumruklaşıyorlar, üzerlerine her türlü kan şu bu sıçrıyor ama enfeksiyon yok

- En önemlisini sona saklayayım demiştim de unutmuşum yazarken :D Yahu arkadaş, NYC'de dev vampir istilası çıkıyor, ortada ne bir ordu var ne bi müdahale, kimse sallamıyor, yok efendim sözde çıkışları barikatlamışlar falan. E içerisi? İçeri girip bakmaya kalkan yok mu? Tüm ülkeye naklen yayın yaptılar gösterdiler, kimse mi sallamıyor? Onu geçtim etrafta binlerce vampir var, herkes normal hayatı sürdürüyor, etrafta vızır vızır arabalar geziyor, trafik falan var, polis devriye atıyor, yolda insanlara arabalara rastlıyorlar falan. Kimsenin salladığı yok. Bu ne la?

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Karikatürize denecek kadar klişe karakterler neyse de 2. sezonun ortalarında sözde milyon tane vampir etrafta gezerken hala etrafta trafik yaratan, arabalarıyla işlerine gidip gelen, restoranda yemek yiyen, toplantıya baloya giden insanlar görmeye başladığında insan soğuyor, normal :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...