Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY 2. Pilot adaylığı

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

yolcu uçagı pilotlarının cehennem gibi yaşamları var, zengin oluyosun ama hiç bir şeyden zevk alamıyosun, emekli olduğunda da zengilin keyfini çıkarıcak beyin kalmıyor eriyip gidiyor :)

göründüğü gibi değil olay, akrabam var benim gördüğüm bu

http://tzv.org.tr/yuksek-ucus-pilotlari-beyin-lezyonlari-acisindan-risk-altinda.html
Sosyal ağlarda paylaş

zamanla beynin her yerinde hava kabarcıkları oluşuyomuş 10-20 yıl içinde beynin yerini hava alıyor yani :P

dolgun maaşlı dolmuş söförlüğü gibi devamlı uçuyorsunuz işin zorluğu stresi tehlikesi, kendine devamlı dikkat etmen isteniyor hasta olmıycaksın burnun akmıycak uçusa gelmiyorum hasta oldum demek yok.

dediğim gibi emekli oluncada zengin oldum hayatımı yaşayımde yok (adam Ömrü boyunca tüm dünyayı uçmuş her yere gitmiş, gittiği yerlerde otel odasından çıkmamış ama)gezme dolaşma gibi bir duygusuda kalmıyor yani ot gibi dolaşıyosunuz ortalıkda.

Rüya meslekmi kabusmu siz karar verin.
Sosyal ağlarda paylaş

DLR çok çalışınca süper yapılan bir sınav değildir. Maks ve min arasında bir noktada olunması gerekir normalde almanyada yaptıklarında "eskiden" çok sivri notu olanlarıda az notu olanlarıda almazlardı sebebide "lan bu olsa olsa otis olur amk buna uçak versek dağıtır" ve "bu mal bundan hiç olmazdı" şimdi işin kolayı var sorular önceden veriliyor ıvır zıvır tantana.

neyse yapana kolay gelsin hoş size yapılan testler değiştirildi bildiğim kadarıyla ama yaparsınız ortalama 15-16 saatlik düzenli çalışmayla güzel performans yakalarsınız.

yeni yapılanda MIC falan varmı bilmiyorum ama Running memory span falan keyiflidir yaptıkça yapılan bir test. hala yapılıyor ise ortalama 4-5 istenir ama fazlasını yapanızda yarar var ben girdiğim zaman 10-11 arası yapmıştım sıkıntı çıkmamıştı. ha birde bu testler çaprazlama yapılır yani her test aslında bir diğer testin farklı çeşididir o yüzden dikkatli olun kasmayın kendinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

verdikleri çalışma kiti bir kit değil ki. onlara ait bir çalışma ekipmanı thyde sınava girecekler için verilmiyor...

pilot seçmek için yapılan test bu olmamalı çok yanlış. cidden çok yanlış. ben 35 saat uçup hala kokpitte kusan insan biliyorum oryantasyon ile ilgili değil bu işler bazen insanın bedeni yolcu olmaya uysada kullanan olmaya uymuyor.

hadi hiç birşeyde profesyonel bir millet değiliz kabulum de bu işinde anasını bellediler ülke olarak yanarım ona yanarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...