Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vatan bilgisayar

ObuzHapsever

Öne çıkan mesajlar

bende yeni ofise makineyi vatandan toplayacam gibi

herifler tedarikciden teklif almış, hp workstationlar falan 10 bin tl ler havada uçuşuyor, donanımlar leş.

vatandan 4k altına geliyor 2k monitorle birlikte. amma nasıl alsam bilemedim, netten şirketin kartıyla direkt çeksem miii yoksa mağazadan daha ucuza vs gelir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Haftasonu gidip konuştum da zaten indirim daha ziyade notebook ve OEM reyonunda oluyor diyor. Onun dışındaki telefon vs digital ürünlerde pek olmuyor.

hangi oemler olduğu önemli. gidip 1000 tl olan ekran kartına çakıyorsa %30 indirimi, direk almamız lazım yani. durduğumuz hata.

Dworgian said:

toggie said:

Dworgian said:

inventus için gidip kadıköyde sanıyorum mağazadan alabiliosun demişlerdi.

bu arada inventus a toplatsam kasayı, cable management yapıyorlar mı acep?

Yapıyor.

inventusu şimdiden sevdim

çok pahalıya geliyor valla inventus ya maalesef. yoksa hizmet oalrak müthişler diye duyuyorum hep etraftan.
Sosyal ağlarda paylaş

Inventus'tan sunu 27 Aralık'ta almışım. Ekran kartı ve PSU yok.
1968,63TL

1 ad. Anakart ASROCK Z87 Pro4 INTEL Z87, DDR3, LGA1150, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, DVI, HDMI, ATX
1 ad. İşlemci INTEL Core i5-4570 3.20GHz, 6MB L3, çift kanal DDR3, 22nm, LGA1150
1 ad. Bellek CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 VENGEANCE DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24) 1.5V
1 ad. DVD yazıcı SAMSUNG SH-224DB 24X Siyah, Kutusuz
1 ad. SSD sabitdisk SAMSUNG MZ-7TE250BW 250GB 840 EVO 2.5 250GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 540-520MB/s 7mm
1 ad. Kasa CORSAIR CC-9011012-WW 500R Carbide Serisi USB3.0
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Vatanbilgisayar savunucularını göreve çağırıyorum.

ASUS gtx970 kart peynir ekmek gibi gidiyor. Bu yüzden mağazaya gitmeden bitmesin mantığı ile, "stoklarda" dediğinin ertesi günü internetten sipariş verdim kartı (4 kasım). Cuma aradığımda "mersin mağazasından geliyor kart, p.tesi gibi elinizde olur" dendi. Bugün baktım hala "hazırlanıyor" ibaresini görünce aradım. Aldığım cevap "stok bilgisine ulaşamıyorum ne kadar sürede alırsınız kartı bilemiyorum, isterseniz iptal edeyim siparişi?"

"Yahu hani mersinden geliyordu?" diyorum

"Biri gelip elden almışsa demek ki" cevabı alıyorum.

"Hani internet stoklarınız farklıydı?" diyorum

"Yok o mağaza stokundan olacakmış" cevabı alıyorum.

Lütfen stok yönetimi öyle yapılırcılar gelsin bi çift laf hazırladım.
Sosyal ağlarda paylaş

konuştum garantiyle, borç muhasebeleştiyse 7 10 işgünü arası dedi (ki muhasebeleşmiştir tabii ki. dururlar mı parayı almak olunca olay)

abi gerçekten tiksindim yemin ederim. diyarbakırdan gelecek süreç uzar dese bile anlicam da, "aaa valla stok bilgisi yok" dediğinde deliriorum. o zaman satma lan işte. kaç stok varsa counter koy web sitesine, o kadar kişi satın alma yapabilsin of allam

edit: arıyorum lan iptal edicem ne biçim iş arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

konuştum garantiyle, borç muhasebeleştiyse 7 10 işgünü arası dedi (ki muhasebeleşmiştir tabii ki. dururlar mı parayı almak olunca olay)

abi gerçekten tiksindim yemin ederim. diyarbakırdan gelecek süreç uzar dese bile anlicam da, "aaa valla stok bilgisi yok" dediğinde deliriorum. o zaman satma lan işte. kaç stok varsa counter koy web sitesine, o kadar kişi satın alma yapabilsin of allam

edit: arıyorum lan iptal edicem ne biçim iş arkadaş.

ya sen bankacıydın diil mi ?
charge back atılamıyormu böyle durumlarda bu salak firmalarla uğraşacağımıza, sonuçta ortada mal yok sana verilen vaat yerine getirilmiyor
yurtdışı alışverişlerde oluyorda tr içi neden charge back yapamıyoruz bi açıklarmısın ?
Sosyal ağlarda paylaş

gün sonu alınmadığı sürece anlık olarak alınan ödemeyi iptal ediyorsun, banka bloke ettiği rakamı release ediyor

gün sonu aldıktan sonra hesap senden çıkıp diğer hesaba geçiyor, o zaman iade prosedürü başlıyor

iadeyi girdikten sonra bir sonraki gün sonunda onaylanıyor, iade işlemi başlamış oluyor ondan sonra bankanın ne kadar hızlı çalıştığı ile alakalı.

garanti to garanti mesela aynı iş günü.
garanti'den iş bankası atıyorum 3 gün.

gibi gibi

işlem o kadar uzun sürmüyor fakat şirketin girip o iade işlemini başlatması gerekiyor, o işlemin başlaması için 1230981 tane iç yazışma oluyor, onaya gidiyor vs. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

toggie said:

Gencler yazdık iste amazon'dan hızlı kargo ile hem daha ucuz, hem acx 2.0, hem de daha cabuk alıyorsunuz. cuma gunu kargolanan urun carsamba elime gecti.

taksit yapacam derdiniz yoksa tatava yapmayın basın gecin.

Bu mu?

http://www.amazon.com/gp/product/B00NVODXR4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Sosyal ağlarda paylaş

Ashes2ashes said:

ya sen bankacıydın diil mi ?
charge back atılamıyormu böyle durumlarda bu salak firmalarla uğraşacağımıza, sonuçta ortada mal yok sana verilen vaat yerine getirilmiyor
yurtdışı alışverişlerde oluyorda tr içi neden charge back yapamıyoruz bi açıklarmısın ?

yapamıyoruz diye bir şey yok. ben mesela şimdi iptal ettirdim. eğer normalde söylenen 1 - 10 gün arasında hala bakiye iptali görmediysem hiç kasmicam bi daha vatanı aramaya. direk bankaya chargeback faks ı çekicem onlar düşünsün.

fatura yok, ispat yok, geri vermek zorundalar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...