Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

_Rave said:

bunlar değil her sahneleri böyle olmaya başladı bide artık.senarist olucak hıyar zevkten kendimi parmaklıyo adamın yazdığı kitabı değiştirince anlamadım.yada belkide bi zikime yaradığını düşünmek istiyo olabilir.

kitabı yazan adamın sesi çıkmazken sana ne oluyor onu da anlatsana bi'?
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

seri kitaba falan mı yetişti ne bu heyecan? eğer kitaba yetişmediyse neden böyle abuk bölümler yapıyorlar.gerçi bence o kadarda kötü değildi ama kitabı okumadım

Seri kitaba yetişmedi, seri tamamen kitaptan bağını kopardı son bir kaç bölümdür.

kitapta hiç olmayan şeyler oluyor. O crasterın bebelerine ne olduğu gibi vs. şeylerin cevabı kitapta yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ikimizde tüketiciyiz işte?

daha derin açıklama bekliyosan,oda var.castını ve yönetmenini takdir ettiğim ancak dizinin core kabul edilmesi gereken senaryodan holywoodlaştırma ve aptallaştırma çerçevesinde(veya senaristin kendi tatmin etme ihtiyacı) diziyi mantıksızlaştırmasından ve kalitesizleştirmesinden rahatsız oluyorum,o olmuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

anayasa kitabı değil abi.kitabın kurgusu ve karakter gelişimi çok kaliteli.

hani en sıkıcı kitap olan ilk kitabın sezonuyla şu adamların kendi yazdıkları son bölümü karşılaştırırsanız görürsünüz zaten.demek istediğim sırf değişiklik olsun diye senaristin kendince aksiyona girip iyi yapılmış olan bişeyi bozması kalitesizleştiriyo diziyi.eğerki ekledikleri değiştirdikleri şeyler iyi olsa (bknz.lotr)sunum bakımından önemli olsa kimsenin gıkını çıkmıcak.

kitaba nekadar sadıklarsa okadar iyi çünkü öölümler.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bölüm sıkıcıydı baya değiştirmelerine bişi demiyorum çok önemli yerler dışındaki şeyleri gerçi istedkleri gibi yapsınlar kaliteyi bozmadan nası olsa kitaptan da takip eden ediyor AMA ARTIK SU TYRIOUNUN TRIALI YAPSINLAR LAN YETER AAAAA O TRIALI KITAPDA KI GIBI YAPMAZLARSA BOMBALARIM HBONUN BUTUN STUDYOSUNU
Sosyal ağlarda paylaş

dizinin ilk sezonunda karakterlerin ve olayların derinliğini güzel işlemişlerdi ancak sonraki sezonlarda kalite gittikçe düşüyor. anca önemli bir karakterin şaşırtıcı bir şekilde ölmesi gibi olaylarla zevk veriyor ki onu da türk dizileri bile beceriyor.

kitabı bilmiyorum ama eskiye göre izlemekten çok daha az keyif alıyorum şu diziyi. çok aceleye mi getiriyorlar ondan mı yüzeysel oluyor bilemiyorum.

ilk başlarda birkaç bölümden fazla senaryosu mevcut olmayan kurtlar vadisi gibi diziler tuttu diye on yıla yakın uzatılıyor ve izleniyor. kaç kitaplık koca senaryoyu niye kısaltmaya calısıyorlar anlamıyorum. aksiyon olmaz da tutmaz diye mi çekiniyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

ikimizde tüketiciyiz işte?

daha derin açıklama bekliyosan,oda var.castını ve yönetmenini takdir ettiğim ancak dizinin core kabul edilmesi gereken senaryodan holywoodlaştırma ve aptallaştırma çerçevesinde(veya senaristin kendi tatmin etme ihtiyacı) diziyi mantıksızlaştırmasından ve kalitesizleştirmesinden rahatsız oluyorum,o olmuyo.
turkiye'de mi yasiyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...