Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

havaalanında oy kullanımı (benim için çok önemli)

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

perşembe almanyaya gideceğim. çevremdeki bazı arkadaşlar havaalanlarına belli bir süre önceden sandık konulduğunu ve seçimlerde yurtdışında olanların buradan oy kullanabileceğini söyledi.

doğru mudur? kaç gün önceden konur? bilgilendirirseniz sevinirim her duyarlı vatandaş gibi benim için de çok önemli bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız, 09.05.2012 tarihinde kabul edilen 6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim Kurulunca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışı temsilciliklerimizde kurulacak sandıklarda oy kullanabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ren
bu açıklamayı okudum ancak bu yurtdışı temsilcilkleriyle ilgili. yani konsolosluğa gitmem gerek ki bu bulunduğum konum itibariyle bana çok pahalıya patlayacak :S

@fistan
seçmen kütüğüne kaydolmak için konsolosluğa gidip kaydolmam gerekiyormuş. böyle birşey yapmadım. ancak oturum iznim var öğrenciliğimden ötürü.

@biyik
benim için çok önemli dememin asıl sebebi bu zaten. 1 nisanda okul açılacak ve 26 martta mutlaka girmem gereken bir dil sınavı var. o yüzden sordum acaba çıkışta kullanabilir miyim diye
Sosyal ağlarda paylaş

ne oyu kullanıcan derken? yahu başka ülkeden vatandaşlığım yok ki okumaya gittik diye memleketi mi terk ettik :) 2 yıl sonra master bitecek geri döneceğim ki bu arada defalarca gidip geleceğim dolayısıyla vatandaş olarak ikamet ettiğim yeri oylamak istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşım bizde diyoruz ki, yerel/mahalli seçim bu, havaalanında hangi lokasyon için kullanacaksın?

hayır neresini anlamadın şunun çok merak ediyorum.

ayrıca arkadaşların dediği gibi ülkenin geleceği söz konusu bu arada, senin içinde bu kadar önemli olsa sanmıyorum böyle bir ikilemde kalacağını :)
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

ne oyu kullanıcan derken? yahu başka ülkeden vatandaşlığım yok ki okumaya gittik diye memleketi mi terk ettik :) 2 yıl sonra master bitecek geri döneceğim ki bu arada defalarca gidip geleceğim dolayısıyla vatandaş olarak ikamet ettiğim yeri oylamak istiyorum

senin dediğin mantıkla ikamet ettiği yere havaalanından oy kullanabilseydi kişi, akpnin almadığı tek bir belediye kalmazdı.

/soclever
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

ya arkadaşım bizde diyoruz ki, yerel/mahalli seçim bu, havaalanında hangi lokasyon için kullanacaksın?

ikametin neredeyse yerel için, genel için, herhangi bir seçim için zaten orada oy kullanıyorsun. 2 aylığına zorunlu olarak yurtdışında kalması gereken kişi ama kendi şehrini 5 yıl yönetecek aday için oy kullanamıyor. saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

kapanmaya gerek yok abi, hatta orada insan olmasına bile gerek yok öyle bir durumda, çok elverişli çünkü :)

ve evet bir salonu kapatıp, bir uçak firmasıyla anlaşıp bileti 1 tl yaparlar 2m seçmenide kullanırlar bu kadar basit.

bu adamlar *korkudan post editliyorum yazdıktan sonra artık nasıl bir ülke bu ya* hiç bir şey olmuyor şimdi mi olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Lectre said:

ikametin neredeyse yerel için, genel için, herhangi bir seçim için zaten orada oy kullanıyorsun. 2 aylığına zorunlu olarak yurtdışında kalması gereken kişi ama kendi şehrini 5 yıl yönetecek aday için oy kullanamıyor. saçma.

define zorunluluk?

ben bunun doğru olduğunu söylemiyorum, saçma olduğunu söylüyorum.

200 lira fedakarlıkta bulunup 5 yıl yaşayacağın yer için ileriye dönük yatırım yapabilirsin.

herşeyi geçtim, bundan sonra benimle muhattap olma lütfen, 4. söyleyişim, bir dahaki hoş olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...