Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yuvayı dişi kuş yapar sözü büyük yalandır

kermit

Öne çıkan mesajlar

huun said:

DarKRideR said:

Bir ton şey denedik olmadı. En son balkonu kapattırdık da arkası kesildi asdfas

Gerçi senin cam önü ama bilinmez ne olur. Hayat

4-5 sene boşta kalmış bir atölyemiz vardı, geçen sene birşeyler yapmaya niyetlendim ve işte acı gerçekle o zaman yüzleştim. insanoğlu güvercinlere karşı resmen çaresiz. aramadığım haşeratçı, araştırmadığım ilaç kalmadı.

en son itfaiyeden bir araba kiraladım, verdim suyu çatıya ne bir yavru ne bir yuva kaldı. sayıları epeyce azaldı ama gene bitmedi, 3 ay sonra bir tur daha yaptık tamam oldu. vicdanım açıkçası biraz rahatsız o konudan dolayı ama yapacak birşey yoktu.

Abi sorma, hani her yazlıktan döndüğümüzde ertesi senelerde vs. bildiğin eziyet çekiyorduk. Kışları bile yuvalanıyorlardı. Her boku denedik ama olmadı bir türlü, her temizlediğimizde de çok üzülüyorduk hayvancağızlara falan ama işte yazık günahta olsa baş edilemiyor.

Biz ilk bilmiyorduk mesela yumurtaları alıp başka yere taşıyorduk. Yerleri oynatılınca bir de anne kuş bir daha iplemiyormuş onları falan :( Ki biz komple hayvan dahil taşıyorduk SDASDAS
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

GG karşim, onlar artık senin ailenden oldular.

Biz yazlıktayken evin balkonuna yuva yapmışlardı. Acıdık, günahtır dedik ellemedik. İzledik, sevindik böyle aynı senin gibi falan. ne bilek :(

sonraki 3 yıl resmen kuşlar tarafından mülteci kampı olarak kullanıldı. Balkon devre dışı kaldı. Pislikleri, kalabalıkları vs...

Bir ton şey denedik olmadı. En son balkonu kapattırdık da arkası kesildi asdfas

Gerçi senin cam önü ama bilinmez ne olur. Hayat

Hahahah aynen. Bize de yazlığa falan değil direkt kendi evimize oldu bu olay. Herifler balkonu işgal etti. Bi yerden sonra kovulmuyolar da. En sonunda balkonu kapattırdık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...