Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wildstar #2

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

benim şu anda gördüğüm tek kusur fazla sistem ihtiyacı. i5 3570k, gtx 760, 8gb ram li sisteme medium önerdi mesela.

pvp si güzel wow gibi. benim girdiğim mapte ortada bayrak spawn oluyor 5 bayrağı kendi base ine götüren kazanıyor.

savaş mekanikleri hoşuma gitti. questler de idare eder.

grafikler hoş böyle canlı, renkli. karakterlerin tasarımı ve animasyonları da iyi, göze batan bir yeri yok.

birde level atlaması sanki kolay gibi geldi ama belki 25-30 dan sonra işler değişiyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Preorder yapıcam ben galiba ya. pvp ve raid videoları izledim. gerçekten verdikleri sözü tutup hardcore yapmışlar. uzun süredir wowdur rifttir mmolarda beni aşağı yukarı bir facroll durumu sıkıyordu. bayağı aktif combat.

edit: open beta olacak mı? 2 mayıs haftasonunda sonra beta gözükmüyor takviminde. ondan sonra 1 ay hiç bir şey olmayack mı ya?
Sosyal ağlarda paylaş

performansı OB'de test edebilirsiniz ama dediğim gibi 2-2.5 yıldan daha eski bir makineniz varsa 40 man olan hiçbir şeyde randıman alamazsınız herşeyi sonuna kadar kısmadan.

benim şu ana kadar gördüğüm negatif veya negatif olması olası şeyler:

1) her classın tek silaha şartlanmış olması:

bu zamanla değişicek bir durum fakat releaseden sonra en az 9 ay değişmez.

2) PvE fazla hardcore olması:

kolay olsun istemiyoruz ama casual adamlar progress yapamaz veya bazı content'e ulaşamaz olursa benim için şahsen kötü. malum haftada 5 gün raid yapacak durumda değilim.

bu da zamanla değişecek bu arada, 2014 yılında biz hardcoreuz ya deme şansları yok, blizzard gibi onlarda paşa paşa easy mode raidler ekleyecekler.

3) PvE progress'i yorucu olabilir:

raid videolarını izlediyseniz hiçbir oyundaki pve raidlerine benzemiyor. kombat sürekli olarak hareketli ve tetikte olmayı gerektiriyor. sürekli koşuyorsun, sürekli bir şeylerin üzerinden atlıyorsun, yuvarlanıyorsun. key bashing öyle böyle değil çünkü auto attack diye bir şey yok. daimi olarak positioning kasman gerekiyor. dalgınlık direkt ölüm veya wipe ile sonuçlanıyor. sistemin böyle olması güzel fakat bu düzende 2-3 saat raid yapmak adamı çok yorabilir. 8 dk intensive bir şekilde kapışıp, wipelayıp bir daha baştan başlamak bu sistemde kaç kere tekrarlanabilir bilmiyorum.

4) Ping/Latency:

şu an US'de oynuyoruz. pingler 150 ile 200 arasında gidip geliyor. oynayanlar fark etmiştir bazen telegraphdan kaçtığın halde damage yiyorsun. EU serverları açıldığında türkiyenin pingi 100'ün üzerinde olmamalı. bu oyunda ping inanılmaz önemli. targeting olmasa da avoidance da önemi çok yüksek. en azından pvp yapacaksanız.
Sosyal ağlarda paylaş

3. maddeye katiliyorum
Hc raiding kismindaysa su sekilde bi itirazim var. Aksiyon atlama ziplama bol olsun ama insani haftalarca grinde suruklemezlerse ve 3.maddedeki durum daha hataya toleransli hale gelirse casuallar da kolaylikla oynar. Sonucta casual dedigin adam mental retarde degil, sadece vakti kisitli. Haftanin 7 gunu grind gerektirmeyen bi sistem koyup hardcorecular icin de heroic getirirlerse sorun cozulur.
Sosyal ağlarda paylaş

Raid zorluğu olayına katılıyorum, marifet raidi hardcore yapmak değil her kesime hitap eden raid koymak. Wow hala bu kadar oyuncu tutuyorsa sürüyle zorluk seviyesinin olmasının katkısı büyük.

Şu server olayında da yeni moda bütün serverları na açıp onları eu diye ayırmak, official bi bilgi var mı o konuda Avrupada server açılacağına dair? Açmazlarsa çok kötü olur lag toleransı pek yok oyunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Crafting çok pahalı..
Bazı itemler kilitli duruyor ve malzemesi olsa bile üretim yapamıyourz.
Bunların reçeteleri satılıyor mu? Yoksa kilitsiz olanları ürettiğimiz zaman diğerlerinin kilitleri açılıyor mu ?
Özellikle çanta çok işimize yarayacak..

Crafting hakkında detaylı bilgiye ihtiyacımız var..
Var mı güzel bir siteye ulaşan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...