Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2014 FIBA Basketball World Cup Spain

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

orc_lord said:

Katılıyorum o zamanlar 6. olan takımın ruhu hatta taraftarın ruhu şuanda yok. Garanti'nin 12 Dev Adam'lı reklamlarıyla efsaneydi o zamanlar :)

o zamanlar hem halk olarak hem taraftar olarak bölünmemiştik şimdiki gibi. milli takımlar değerliydi.

(tu)
bu akepenin şu ülkeye yaptığı en büyük kötülük bu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben maç başladıktan biraz sonra uyuya kalmışım, yeni kalktım. ne oldu ya?

Kağıt üstünde bizim bunlara rahat vurmamız gerekiyordu. Biraz okudum, tamam çok iyi şutör takım ve bunu üzerine kuruluydu adamlar ama ABD'ye karşı yaptığın alan savunmasıyla bizim bunları rahat durmamız gerekiyordu. Ne oldu? Yine "nasılsa yenemeyeceğiz qq" ya mı bağladılar? Ukraynalılar Ergin Ataman'a şeyini tutup sizi ..kecez mi demişler?

moriarty said:

dreagloth said:

Ne kotuyuz biz ya, bir sonraki jenerasyon gelse artik

ya hem baskette hem futbolda hem voleybolda 2000lerde oynayan jenerasyon nasıl yetişti acaba?
hepsinde aynı dönem yetişmiş bu sporcular. ve çok bariz farklılardı hem önceki jenerasyonlardan hem şimdikilerden.

ne farklıydı acaba o dönem veya almanya gibi özel bi yatırım mı vardı ne farklıydı.

Lig kalitesi vardı. Lig kalitesi her geçen yıl çok daha fazla düştü. Son 4-5 yıldır özellikle rekabetsiz, sirk gibi bir lig var.

Basketbol yatırımları azaldı. Kitle iyice futbola kaydı, basketbol ile sadece ufak bir kesim ciddi anlamda ilgileniyor. Lig kalitesizleşince yurt dışına daha az adam gönderir olduk, ara jenerasyondaki başarılar hep yurt dışına gidip tecrübe etmiş adamlar sayesinde olmuştu. Birkaç yıldır o da yok.

Son yıllarda hiç ligi takip ettiniz mi bilmiyorum ama üst 8 ile alt 8 arasında inanılmaz güç-ekonomi-taraftar farkı var. Sezon başlarken sanki herkesin yeri hemen hemen belli gibi başlıyorlar.

Bu ortamda ne oyuncu gelişir, ne de koç gelişir. Kendi kendine takılanlar arasından bir bok çıkmaz.

Hani şunu geçtik bir de, son 5-6 yıldır EFES o kadar rezil yönetiliyor ki ülke basketboluna da bu yansıyor. Kim ne derse desin bu ülkenin basketbol lokomotifi Efes'tir ve Türk basketbolu da onlar iyi olduğu ölçüde iyidir. Geri kalanlar tatava sırf.

Ha bir de Turgay Demirel var. Türk basketbolunun katili ama koskoca Avrupa da daha kaliteli it yok diye FIBA Europe başkanı falan...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

ya ben maç başladıktan biraz sonra uyuya kalmışım, yeni kalktım. ne oldu ya?

Kağıt üstünde bizim bunlara rahat vurmamız gerekiyordu. Biraz okudum, tamam çok iyi şutör takım ve bunu üzerine kuruluydu adamlar ama ABD'ye karşı yaptığın alan savunmasıyla bizim bunları rahat durmamız gerekiyordu. Ne oldu? Yine "nasılsa yenemeyeceğiz qq" ya mı bağladılar? Ukraynalılar Ergin Ataman'a şeyini tutup sizi ..kecez mi demişler?

olan şu.
savunmamız bayağı iyiydi son 5 dakikaya kadar.
ama hücumumuz her zaman ki gibi rezalet ötesi.
75 sayı altı atan bir takım dünya kupasında maç kazanmamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

yapma be. aaa, adamın adını hatırladım, ermal kuço.
mirsad ve ermal kuço gibi yürekten oynayan adamlar lazım bu takıma.
bunun nesi yetoluk canım moncici?
anket yaptırma bana kim haklı diye B)-
ama gerçekten ciddiyim dostum, takımda candan oynayan adam yok.
sıkıntımız burada.
amerikalıların, ukraynalıların oyuna asılmalarına bakın ve bir de bizim takımın vurdumduymazlığına, aynı adamın üst üste 3 tane 3lük atmasını izlemelerine, pota altında 3 kişinin tepesinden smaç yemelerine hasta olmayanınız var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi 8'i ofansif 20 rebo çekmiş adama gönülden oynamıyor diye eleştiri mi yapılır?
ömer ve oğuz gayet iyi 3 maçtır.

takımın dengesizliğinin bence en büyük sebebi dış oyuncularımız. asıl candan oyna-ya-mayan da onlar. barış hersek dışında bir savunma gayreti göremedim ben. sinan uyudu mesela. zaten enderle cenk hiçbir zaman istikrarlı savunma yapmış adamlar değil. e adamlar da üzerine bütün zor topları sokunca, bizim boş şutlar girmeyince sonuç bu.

devşireceksek şöyle diamantidis gibi bi adam devşirelim kuddusi bro.
Sosyal ağlarda paylaş

devşireceğimiz adamın kalitesi konusunda yüzde yüz haklısın moncici.
ama aynı Ömer Aşık neden Yeni Zellanda ve ABD maçlarında yoktu? standart oyunumuz yok.
Pau Gasol'a, kardeşine bakın.
Dirk Novitzki artık oynamıyor ama oynadığı süre boyunca Alman takımına katkısına bakın.
Brezilyalı, Arjantinli, Litvanyalı NBA oyuncularının takımlarına katkılarına bakın.
Biz bu katkıyı bizim NBA oyuncularından asla alamadık (genel konuşuyorum, 1-2 maçlık katkı değil kastettiğim).
Kerem Tunçeri'den daha iyi bir guard eğer yetiştiremiyorsak bizim FIBA sıralamasında ilk 7 içinde olmamız saçma. Wild Card verilme nedeni Turgay Demirel'in enteresan bir şekilde FIBA içindeki gücü. Hiç hak etmedik buraya gelmeyi. Son Avrupa Şampiyonası'nda ki tel tel dökülmemizi unutmadık.

Bugün Finlandiya karşısına çıkacağız. Her şey olabilir çünkü bizim takımın yapabilecekleri ile yaptıkları arasında gece ile gündüz kadar fark olabiliyor.
Fakat kendi oyun sistemimizi, kendi ekolümüzü oluşturamadığımız gerçeği de karşımızda.
Bizim basketbol ekolümüzü AYDIN ÖRS abimiz ne güzel yaratmıştı aslında. Çok iyi-sıkı-bunaltıcı bir savunma ve 70 sayı civarı hücum. Bizim oyunumuz bu olmalı. Biz şu an da ne onu becerebiliyoruz, ne de yapmaya çalıştığımız şeyi.

Ergin Ataman'da bu takıma olmamış. Çok fazla egoları üst düzeyde olan, komplekslerini aşamamış bir adam.

Yazarım daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...