Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

her gün tıraş olmak

Litminov

Öne çıkan mesajlar

Artık alıştı yüzüm çok rahat tıraş olabiliyorum. Çok uzayınca jiletle alınmıyor zaten önce makine ile en düşük seviyede kısaltıp sonra jiletle almak gerekiyor. Mach 3 kullanıyorum şu an en iyisi o bana göre. Fusion'ı da denedim Mach 3 kadar rahat ve iyi tıraş etmiyor. Para tuzağı gibi geldi bana zaten arkasındaki şekil verici tekli jilet bıçağı bir hamlede tıkanıyor lol
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzünüzü sıcak/ılık su ile yıkayın mümkünse traştan beş olmadı iki-üç dakika önce , ayrıca traş olurken sıcak su kullanmak ve traş bıçağını kullanmadan önce sıcak suya daldırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada devlet memurumu oldun ? O ne öyle her gün traş?
Sosyal ağlarda paylaş

tıraş olmak başlıbaşına özen ve dikkat ister.

yüzünüze gereken önemi vermezseniz zamanla sakal kökleri kalınlaşır ve bu sebepten dolayı hem tıraş sonrası bir grilik meydana gelir, hemde jiletler kesmekte daha zorlanacağı için yüz tahriş olur.

balsamlı after shaveler oluyor onlar hem cildi besliyor, hemde traş sonrası tahrişi önlüyor. aynı zamanda gün içerisinde yüze nemlendirici sürmek gerekiyor çünkü toz, soğuk, sıcak, güneş gibi etkenler sakalı da etkiliyor.

zaten genel olarak herkes bilir tıraştan önce yüzü sıcak su ile yumuşatmak gereklidir, sakal uzun ise makinayla kısaltmak gerekli.

bir diğer etken de yedikleriniz. sebze ve meyve yemek, bol su içmek (ortalama günde 2litre) hem cilde faydası var, hemde sakallara.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Fusion dediginiz hem de titresen degilmi? Bende ki proglide sadece bes bicakli gayet rahat tras oluyorum tabi digerini denemedigim icin birsey soyleyemeyecegim.

Jilet basliklarini max 1-2 ay da bir degistirmek gerekiyor yoksa sekizkere geciyosun ayni yerden.

fusion gillette'in alt markanın ismi, Mach 3, Blue 3 gibi.

gillette fusion proglide senin kullandığın da.
Sosyal ağlarda paylaş

Traş jelini keşfettiğim zaman traş köpüğünü nasıl kullanmışım dedim. Resmen işkence imiş. Traş artık korkulu rüyam olmaktan çıktı. Her sefer 1-5 yer kesen biri olarak söylüyorum. Jiletten daha çok jel- köpük olayı önemli. Traş sıradan bir olay benim için. Tek bıçakla ve köpükle traş olmak zorunda kaldım bi gün acemi kasapları bile solladım
Sosyal ağlarda paylaş

Asker de sabah traş oldum subayın birisi ikindi vakti traş olmadın mı demişti bana. Cevabı öğrenince günde 2 kere ol demişti. Bende askerde subayları görünce hayalet asker gibi ön plana çıkmamaya çalışıyordum. Hafta da 1 kere olup hala traşsız hali bebek gibi olanlara imreniyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en iyisi jilet( 3-5 bıçak) +jel. Şu an banyo da braun 5 var ve kullanmıyorum. Traş edesiye uğraştırıyor. Ben sabahları dar vakitte traş olan adamım.O jileti favorilerden vurdum mu çeneyi ortalayacak o kadar. Ya da boğazdan vurdum mu çeneye kadar gelecek. Traş makinesi yavaşlattığını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Bence en iyisi jilet( 3-5 bıçak) +jel. Şu an banyo da braun 5 var ve kullanmıyorum. Traş edesiye uğraştırıyor. Ben sabahları dar vakitte traş olan adamım.O jileti favorilerden vurdum mu çeneyi ortalayacak o kadar. Ya da boğazdan vurdum mu çeneye kadar gelecek. Traş makinesi yavaşlattığını düşünüyorum.

makine ile 3-4 kere üstünden geçmen gerekiyor ama jilet de zaten 1 kere geçince almıyor genellikle.

ha bir de makinenin müthiş bir avantajı var. ister bilgisayar başında haberleri okurken ol, ister banyoda başka işini hallederken ol, ister geç kalmışsın asansörü çağırmaya çıktığın sırada ol, farketmiyor.

ben mesela bilgisayar başında bişiler okurken oluyorum traşı arada sırada baya güzel oluyor hasdufhua. tabii bi ayna başına geçip kalan yerleri 30 saniyede alıyorum orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

fenn said:

makine ile 3-4 kere üstünden geçmen gerekiyor ama jilet de zaten 1 kere geçince almıyor genellikle.

ha bir de makinenin müthiş bir avantajı var. ister bilgisayar başında haberleri okurken ol, ister banyoda başka işini hallederken ol, ister geç kalmışsın asansörü çağırmaya çıktığın sırada ol, farketmiyor.

ben mesela bilgisayar başında bişiler okurken oluyorum traşı arada sırada baya güzel oluyor hasdufhua. tabii bi ayna başına geçip kalan yerleri 30 saniyede alıyorum orası ayrı.

Pc başında traş olmak nasıl oluyo abi ortalığı kıl kaplar bi süre sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...