Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VGA to DVI veya HDMI kablo ile görüntü kalitesi?

JestersTear

Öne çıkan mesajlar

Selam,

DVI da ses iletebiliyor sanıyordum. Hatta evet, DVI-D çıkışlı cihazlar HDMI gibi ses de iletebiliyor. Mesela AtI 3000 serisi kartlar.

DVI en fazla 1920x1200@60Hz (16:10 için) iletebiliyor veya 1915x1436@60Hz (4:3 için bu da).

Eğer Dual-link DVI olursa 2560x1600@60Hz oluyor.

DVI, RGB(0-255) renk skalası ile sınırlı.
HDMI ise RGB haricinde YCbCR 4:4:4 ve YCbCr 4:2:2 destekliyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet sadece dvi-d ile mümkün.. digital olması gerekiyor sinyalin..sadece atide değil nvidia da var..

"Since 2008, PC manufacturers have gradually upgraded the PC's controller to support HDMI-output in addition to DVI. Due to electrical and pin compatibility between the DVI and HDMI, only a simple passive adapter (or DVI-D to HDMI cable) is necessary in order for the PC to output HDMI to a compatible HDMI-display (such as a television), and take advantage of HDMI features (such as audio output.)"

ps:dvi-d uyumlu bir ses cihazınızın olduğunu varsayıyorum ki piyasada yok denecek kadar az..

mesela benim kullandığım asus gtx 760 da ili tane dvi socket var biri DVI-I diğeri DVI-D

The 760 offers the same four display outputs seen on all of Nvidia’s other 600- and 700-series cards lately: two dual-link DVI connectors (one DVI-I and one DVI-D), one full-sized HDMI output, and one full-sized DisplayPort connector. All four can be active simultaneously, partly addressing AMD’s Eyefinity technology, which we’ve seen enable up to six screens on one card.

sağ alt köşedeki soketin ses için daha fazla pin girişi mevcut yani DVI-D oluyor o socket..üstündekinde sadece görüntü sinyali için pin girişleri mevcut, o da DVI-I oluyor.Ancak monitorünüzde DVI-D desteği yoksa hiçbir anlamı yok..ben hiç görmedim piyasada..

Sosyal ağlarda paylaş

• 6 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...