Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Italian Job

ivan

Öne çıkan mesajlar

bugün gitmekle gitmemek arasında kaldık arklarla
vazgeçtik sora ..

ben bi dipnot düşeyim
edward norton bu filmde kontratı gereği istemeden istemeden zorla oynamış ona rağmen filmin en iyi performansını çıkardığı söylenmekte
böyle de aşmış bi adam bizim bu norton

jason statham falan var zati ..
bu arada filmin orijinali 69 yapımıdır
ondan iyi olmadığı ama ona rağmen işte oyuncuların öne çıktığı vasatı biraz aşan aksiyon diye duydum[hline]"oh my god, aliens !
don't eat me !
i have a wife and children, eat them."
(homer simpson)
Sosyal ağlarda paylaş

Film genel itibari ile iyi bir aksiyon. Fakat bariz bir Mini Cooper sponsorluğu var. Bu bazen gercekten rahatsız edici bir durum oluştursa da yine de kesinlikle Mini Cooper' in iyi reklamı yapılıyor. Rol bence Edwar Norton' in zaten cok gonullu olmayacağı bir rol. Çünkü çok yakışmamış ama yine de o rolu ütüne oturmayı iyi bilmiş. Filmin ilk yarım saati gerçekten çok iyi. Sonrasında biraz mini reklamı kokusu insanı rahatsız edebiliyor.
Bu arada filme gidenler Charlize Yengenizin olduğu sahnelerde gözlerini kapatsınlar. Hayran hayran baktığınızı duyarsam yakarım valla alayınızı. Daha önce de belirttiğim gibi yengeniz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Baba Sutherland'i de filmin basinda ufak bir rolle de olsa gormek guzeldi. Edward Norton'in kontrati geregi oynadigini bilmiyordum dogrusu, ama yinede bisekilde rolunden ve orda olmaktan memnun olmayan bir adam oldugnu hissetmistim izlerken. Basarisiz diyemem ama nerede bir american history x nerede fight club'daki edward norton. Tamam o filmler senaryo olarakta bu filmden ustundu diyeceksiniz, Red Dragon'da da cok basarili bulmustum ben, ayni senaryo'nun[kuzularin sessizligi] artik suyunu cikarmalarina ragmen.. yinede begendim, guzel vakit gecirdim. Dediginiz gibi Mini Cooper bazen filmden uzaklastiriyor, bu kadar da yapilmaz diyorsunuz, zira ancak bir reklam filminde bu kadar uzun gorebiliriz mini'yi..
Yinede bos vaktmiz varsa ve sIkIlIyorsak gidelim gorelim. 5.8/10 veriyorum ben.[hline]blinded by fear of life
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 11 October 2003 04:04 tarihinde demiş ki:
Bu arada filme gidenler Charlize Yengenizin olduğu sahnelerde gözlerini kapatsınlar. Hayran hayran baktığınızı duyarsam yakarım valla alayınızı. Daha önce de belirttiğim gibi yengeniz olur.

ghaldszar bak sana cila getirdim boynuzlarını parlat diye.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

dün gitme fırsatım oldu oyunculuklar güzelde senaryoyu o kadar beğenmedim açıkcası bu kadar oyuncuya bu kadar banel bi film iyi olmamış[hline][i]Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Don't you ever dream of escaping...[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 11 October 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
ghaldszar bak sana cila getirdim boynuzlarını parlat diye

Neden sen gözlerini kapatmadın da yengene hayran hayran baktın diye mi? Boynuz olması için onun bakması lazım senin değil. Zaten senin bakmandan da bir şey olmaz. Ama yine de ben seninle bir ara ilgilenicem. Şu anda notunu aldım.
:lol:
Sosyal ağlarda paylaş

küçük spoiler :)

edward norton yine hırsızlık işinde kazık atıyo
yine kasa kapısının arasında cam var
edward norton yine üçün birini alıyo film sonunda

hmm the score filmini hatırlattı bana bu 3 şey :)

eheh en güzel sahnelerden biride o iri yari herifin yanına gittiklerinde zencinin bakışlarıydı lol[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
nedir bu olay yaaaa, başka bir konuya girdim ahanda diye linkle buraya geldim, şimdi burada da bir link :-) Bİr yerden sonrahangi filmdeydin onu kaybedicem herhalde :-P[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
said:
fizban, 12 November 2003 15:17 tarihinde demiş ki:
mini-cooper-isti-yorum![hline]kendimi kendimden çıkarsam sıfır kalmaz.

ulan sen önce biraz kısal, küçül de öyle gir arabaya

bu arada hakkaten de film den sonra nnedense bi sempatik gelmeye başladı cooperlar hel böyle modifiye çekileibliniyorsa...[hline]Ve sen, ben; değirmenlere karşı,
Bile bile birer yitik savaşçı,
Akarız dereler gibi, denizlere,
Belki de en güzeli böyle...
Sosyal ağlarda paylaş

hade leyn! kim nereye okdar modifiye yapıyomuş bence filmdeki o modıfıye olayları baya kolpa...

ulann mınnacık arabaya bı ton altın koy araba gene kus gıbı gıdıyo hade leyn![hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
filmin ilk cd'sinin divx'ini üniversite networkunde rastlantısal olarak buldum, biraz izledim.

beyaz saçlı adam kim diyordum, tanıdık geliyor ama ben bu filmi daha önce izlememiştim.
meğersem "Konya Dublaj" ekibinin dublajlarında rastladığım bir karaktermiş ehehe.
Donald Sutherland imiş adı, unutmuyum not düşeyim.

Bir de filmde çok tanıdık bir karakter var,
Jason Statham a.k.a. Turkish ehehehe. Snatch'deki aksanına hasta olduğum bir karakterdi, bu filmi de bu adam için izliycem kesinlikle.
Euro Trip'te Vinnie Jones'u gördüğümdeki kadar sevindim filmde Jason'u görünce. şimdi 2. cd'sini nerden bulucaz onu araştırmak lazım :)[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...