Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi kartı ile taksitli ürün alanlar dikkat

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

Bankada tutarsin abi sorun yok da bankalar parayi taksitle satamadiktan sonra neyle buyuyecek?

bankada para tutacağına yastık altında çürütürüm daha iyi.

bankaya koyduğun parayı asla koyduğun tutarla alamazsın bu ülkede bunu öğrendim 10 senede sdfs. allah bin türlü belalarını versin hepsinin.
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan bilgisayar'dan açıklama gelmiş, bilgisayarda kk taksidi yoksa tüketicimize kredi çektiririz np. demişler...

ulan inş. batırır şu hamle vatan'ı.

adamın rahatlığına bak goygoycular. misal ben kırmızı listedeyim, kredi çektirmeyecek bana bankalar ee? ne olacak vatandan alamayacağım bişey, alternatiflere yönleneceğiz. kimbilir kaç kişi kırmızı listede şu ülkede kart-kredi borçları yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

jacabo said:

Esnaf said:

etrafımda 10 kişiden en az 5-6 sı kırmızı listede.

neye göre giriliyor kırmızı listeye ?

kart borcunun % bilmemkaçını yatırmazsan, son ödeme tarihini geçirirsen (alışkanlık haline getirirsen)

kredi borcunu düzenli ödemezsen, borç yapılandırması yapıp kredi kartını iptal ettirirsen vs. pek çok yolu var.

özeti şu harcadığın rakam, alım gücünün üstüne çıkmışsa ve düzeltemiyorsan %90 kırmızı listeye giriosun bankalarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

"Faturasiz kaca olur" sorularinin donusu olur abi.

Ote yandan da haklilar, millet bogazina kadar saplandi

Daha 2-3 sene önce "Alın verin ekonomiye can verin" diye bir yerlerini yırtıyorlardı reklamlarda ?

Taksit sınırlandırılması sadece cep telefonu için geçerli olsun kabul. 12 ay taksit ile aldığı telefonu daha taksiti bitmeden satıp yenisini alıyor adam.

Geri kalanlar için taksit sınırlandırması hikaye. Adam yeni ev kuracak, evlenicek beyaz eşyası mobilyası v.s derken 6-9 taksit her neyse ödemek çok güç olur.

Evkur gibi modern tefeciler göbek atar hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

Vatan bilgisayar'dan açıklama gelmiş, bilgisayarda kk taksidi yoksa tüketicimize kredi çektiririz np. demişler...

adamın rahatlığına bak goygoycular. misal ben kırmızı listedeyim, kredi çektirmeyecek bana bankalar ee? ne olacak vatandan alamayacağım bişey, alternatiflere yönleneceğiz. kimbilir kaç kişi kırmızı listede şu ülkede kart-kredi borçları yüzünden.

nerede abi şu haber :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

scorch said:

nerede abi şu haber :)

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25475657.asp

HASAN VATAN: BİZ ÖYLE YORUMLAMADIK
Konuyla ilgili açıklama yapan Vatan Bilgisayar'ın patronu Hasan Vatan, “Biz telekomünikasyona gelen taksit sınırlamasını cep telefonu ve bilgisayar olarak yorumlamadık. Bu operatörlerin vadeli cep telefonu satışlarıyla ilgili olabilir. Söz konusu 9 aylık taksit sınırlaması ise bizi çok etkilemez. Çünkü biz zaten 10 aylık taksit yapıyorduk en fazla. Telekomünikasyona taksitin kaldırılmasının içinde bilgisayarın olup olmadığını henüz bilmiyoruz. Taksitler kalkarsa senet yoluna gitmeyiz. Bunun yerine kullanıcılara tüketici kredisi kullandırırız” dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...