Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 5

Cons

Öne çıkan mesajlar

Burak emek hırsızı, kalıpsızın teki ama geçen sene de adam yardırıryordu. Tamam ofsayta düşüyor, zekasız falan ama bu seneki olay yeteneksizlik değil moral bozukluğu ve kendine güvenini kaybetmesi.

Hakan Şükür kötü golcü müydü? değildi. Ama belirli bir dönemden sonra yukarıda birinin dediği gibi halı sahaya çağırmazsın, adam aşırı duygusal ve kendine güvenini öyle bir kaybetmişti ki kaleye bakmıyordu. Burak'ta da aynısı var bu sene, gol atınca "oha nası attım lan" kafasına giriyor gol sevincinde bile. Trabzon'da yükselten de, Galatasaray'da devam ettiren de bu özgüvendi, "her vurduğum gol oğlum benim" kafasıydı ki bir golcüde en önemli şey budur. Bu sönünce sürekli ofsayta düşen amele Burak'a geri dönüş yaşadı. 3-4 maç şov yaparsa yine ilk geldiği seneki Burak'a döner. Ha ama bu seneki haliyle de katlanılabilecek gibi değil o ayrı. Dağlara taşlara vurmazsa kaleciye nişanlıyor. İki ucu boklu değnek..
Sosyal ağlarda paylaş

burak'ta golcülük yeteneği var ama futbol yeteneği yok. olsa zaten eski mevkisinde başarılı olabilirdi.

sıkıntı da orda bence. dünyada bırak top class forvetleri , herhangi ortalama forvetler bile futbolun beginner seviyesini bilen adamlar. şimdi burak'a bakıyoruz 3 metre yanına pas atamaz , topu öyle bir kontrol eder ki gol pozisyonu ölür sdfs , ofsayt 1 düşersin 2 düşersin aynı mallığı arka arkaya defalarca yapıyor. hücum faul olayını dünyanın en bilinçsiz yapan adamı. rakip kendi taç çizgisinde sıkışmış mesela gidip ittiriyor sdfsfds.

mucadele dersen canı isterse koşuyor genelde. o da tribün baskısı varsa.

adamın atacğaı 1 gol bütün memleket o gol gelene kadar kanser oluyor.

top ayağına gelince panik yapan ayakları birbirine dolanan topçu mu olur lan sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi burağın bi de biraz gol attıktan sonra arkadaşlarına falan dönüp sevinmesi lazım ya.Sürekli tribüne falan koşuyor şov için, bütün takım götünü yırtıyor burak için arkada.Hayvan herif.
böyle anlar insanın kişiligi gormenin en basit yolu o iki üç saniye herseyi anlatıyor sonrasında gene gostermelik fln.
Sosyal ağlarda paylaş

adam 10 gol 5 asist mi 7 asistte mi ne, hala laf edilmiş Burak'a. tey allam ya.

bala veya beleşe gol attığı oluyor ama köpek gibi goller de atıyor. bu senenin başında kötüydü diye hala giydiriliyor adama...

bi de denmiş ki atıyor ama aslında 3 katını atması lazım falan. arkadaş öyle bir istatistik yok lan dünyada. Anca Messi Ronaldo falan atıyorlar işte maç başına 1'den fazla gol.

burak'ın ofsayt olayı biraz sıkıntılı ama çok fazla deniyor arkaya kaçmayı. öyle jardel gibi beklemiyor hani arkada. çabaladığı için ofsaytta kalıyor. biraz daha geliştirebilir kendini tabii bu konuda.

daha iyi türk yok. yabancı sınırlaması 5'i, 6'yı geçtim, 8 bile olsa, burak bu takımda yer bulur yani öle söliim. selçuk-burak koyarsın, sonra yabancıları dizersin. yabancı kalitesinde türk bulunmuyor kolay kolay, buldun mu yapışıcan bırakmıcan, kendisi gitmek istemedikçe.
Sosyal ağlarda paylaş

hakan şükür'e son dönemde yapılan eleştirileri saymayın abi. adam drogba gibi yaşlandıkça verim alabileceğin biri değildi. futbolu zamanında bırakmayınca doğal olarak son yıllarda çok tepki aldı. ama adam 20 sene forvet oynadı. hakan şükür'ün gençliği burak'ın en iyi halini 8'e katlar.

burak sonradan forvet olan bir kanat oyuncusuna göre inanılmaz kötü bir futbolcu.

zaten bir adam düşünün kariyerinin sonuna gelmiş. hep balon çıkmış. son çare forvete koyuyorlar. artık onda da bişi olmasaydı bank asya'ya falan giderdi.
Sosyal ağlarda paylaş

burak futbolcu fandımentılı olmayan bir futbolcu. pas alıp verisine bi bakın. topla driblingine bakın. korkunc yani. arkasına selcuk sneijder gibi oyuncuları koyunca da oynayacak. suan turk sınırı olmasa yedek olur burak hic soru bile degil bu.

kac kere konustuk. burak'ın yapabildigi 3 sey var

defansın arkasına kosu (anticipation fiziksel guc)
first touch
iyi sut

kotu yaptıgı seyler(ortalama bile degil kotu direk)
pozisyon alma
sırtı donuk oynama
pas alıp vermek(burakın 5 metreden uzun pas attıgını goren varsa soylesin)
kafa vurusları
topla hareket
sut(topun dibine girmez kenara yuvarlamaz ayı gibi abanır her topa)
durarak sutu yok mesela burak'ın anca dribbling uzerinden onune gelene vurucak topu durdurdum saga cektim vurdum yok.

bunlar ne yazıkki C grade bi forvet ozellikleri. evet leblebi gibi gol atabilir ama aynısını atabilecek dunyada bi suru forvet var. sadece turk oldugundan avantajı var. Cunku total olarak hayatta 2 seyi iyi yapabiliosan ve bunlardan birini yapamazsan o zaman kotusun demektir.

AMA SOYLE BI GOLU VARDI ile gelmeyin mesela kafa golu adam okadar yeteneksizki bu sene en az 6 kafa golu daha atması gerekirdi. sadece son mac 3 tane bombos kafa kacırdı. sadece topu saga cekip vuramadıgından 3 kere beraber kaldık. herif kaleciyi gecsin yeterden fazlasını vuramadıgı icin.

HŞ bundan farklıydı o yakaladıgını atardı. burak babama 100 servis yapıyolar 10 unu anca atıyo iste cok gol attı oluyo. bu kadar servisle 30 gol atmaması bile yetersizliginin kanıtı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

eksiği çok eyvallah.
bir kere topla arası cidden çok ötü.
top kontrolü, dribbling falan fm tabiriyle 10 civarında ama o kadar da kötü topçu değil abi bu adam.
off the ball 20 nerdeyse, o kadar çok pozisyona sokulmuyor bu adam, o kadar çok pozisyona giriyor.
fenerbahçenin forvetleri dışında, bu herifin attığı gollerin yarısını atabilecek forvet yok ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu ülkede nice delikanlılar kendini "sevmeye" niyetlendi Hakan Şükür'ün kaçırdığı goller sonucunda yapmayın etmeyin HŞ, Buraktan daha golcüydü tanımı ayıptır.

Burak yeto vs. ok ama Hakan'ın da kaçırdığı goller kesinlikle Buraktan az değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Konu burak vs HŞ ye gelmesinin bi anlamı yok zaten. HŞ zamanında oynadı turkiye tarihinin en iyi golculerinden biri oldu gitti.

en guzel soru su bence burak'ı isteyip istemediginizi gosterecek. suan icinde bulundugumuz cl ilk 16 takım arasında burak yerine forvetinize almayacagınız kac forvet var as takımında oynayan?

burak yerine oraya webo/sow/almeida/emenike den hangisini koysak buraktan az gol atar?

bi oyuncunun degeri relativedir. burak'ın degeri bizim icin turk gol atabilen tek oyuncu olmasıdır. yabancı sınırını kaldır aynı kalitedeki oyuncuyu getirirsin hemen yarın.

ben mesela selcugu falan degerlendirirken boyle dusunuyorum ulan selcuk yerine kimi koysam diyorum zor koyuyorum. onu yollamak istemem. melo da muslerada oyle. yoksa amacım turku hor gormek ya da forvetim is gorurken kotulemek degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...