Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 5

Cons

Öne çıkan mesajlar

Telles, Güney Amerika'nın hatta daraltıp Brezilya'nın en iyi beki değil de bu sezonu en parlak geçiren ismi oldu. Biraz da işte bir önceki sezon dördüncü ligde oynayıp, bir anda yakaladığı şansı çok çok iyi değerlendirip birinci lige atlaması ve böyle kırk yılın başında bir yakalanan birkaç yeni şans tomurcuğunun tamamını da mükemmel derecede iyi kullanmasıyla ödülü aldı. Böyle direkt olarak performansla alakalı değil, tam olarak diyelim. Zaten baktığında istatiksel olarak hiçbir başarısı yok gibi bir şey, Brezilya da bir bek 34 maçta 1 gol - 3 asist ile bitirsin ertesi sene yedeğe düşer.

http://haber.gazetevatan.com/kesinlikle-dogru-hamle/593549/4/yazarlar

Alper Öcal güzel yazmıştı. Çok yüksek potansiyelli bir adam, ama işte iyi transfer demek için zamana ihtiyaç var. "Doğru transfer" sadece ve o bile yeter.

Bizim Motta da bir dönem yeni Roberto Carlos olarak adlandırılıyordu. Ödüllerini geç, lig şampiyonluklarının yanında Sudamericana ve Libertodores şampiyonlukları bile gördü. Lakin işte daha ileriye hiç gidemedi.

Telles için hani daha benzetme bile yapılamadı. Bir anda çıktı, bir anda Avrupa'ya transfer edildi. Potansiyelini bir senede bu kadar üst seviyeye çıkartıp, kullanan bir adamın gelecek 1-2 sene ki gelişimini yarı yarıya arttırması bile GS'yi TR standartlarının üstünde bir beke sahip kılar diye düşünüyorum.

Gerçi Güney Amerikalıların Avrupa da patlama olasılığı çok yüksek oluyor. Hele son zamanlarda zirve yaptı. Umarım sorunsuz bir tip çıkar. Bu tip transferlere yönelim olması takım fark etmeksizin beni bayağı mutlu ediyor. Gerçi umarım çok para dökülmemiştir. Çok büyük risk çünkü bu transfer Carlinhos'un aksine, o daha oturmuş ve vereceği performans belli olan bir adamdı.
Sosyal ağlarda paylaş

6 sene sonra barcaya gidiyo herif sdf

http://footballmanagerstory.com/scout/wp-content/uploads/2013/12/alex-telles-fm-2014-initial-profile.png
---
http://footballmanagerstory.com/scout/wp-content/uploads/2013/12/alex-telles-fm-2014-future-profile-600x175.png
---
http://footballmanagerstory.com/scout/wp-content/uploads/2013/12/alex-telles-fm-2014-career-stats-600x136.png
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

brezilyalı alacaksan cemaatçisini alacaksın.
alex, melo falan, bunlar hep cemaatçi mesela. cemaatlarinin adı da isa'nın sporcuları mı neydi. kaka da dahil bunlara.

İsa'nın atletleri. Vücutlarına dövme yaptırmıyorlar en basitinden. Melo sadece ağır katolik, o tayfadan değil. Elano, Kaka, David Luiz vs. genelde beyaz Brezilyalılar o ekipten
Sosyal ağlarda paylaş

Zep said:

Veyselin pozizyon ne?

Defansif orta sahaydı. Adam yokluğunda önce çok kısa bir süre sağ kanat, sonra sağ beke kadar çekildi. Orada da kaldı. Zaman zaman maça göre orta sahada çıktığı oluyor ama genelde sağ bek gibi. bu sezon pek izlemedim gerçi, halen aynıdır ama değişeceğini sanmıyorum.

Serdar Kurtuluş'un başından ne geçiyorsa aynısı oldu. Zaten aynı tipte oyuncular, tek farkları Serdar daha defansif bir oyuncu hücuma katkısı pek yok. Veysel'in defansif sorunları biraz var ama hücuma katkısı iyi düzeyde

her şekilde yararlı transfer, en kötüsünden iki mevkii de oynayan ortalama üstü bir Türk oyuncusu oldu GS'nin, rotasyonda elini çok rahatlatır.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Zep said:

Veyselin pozizyon ne?

Defansif orta sahaydı. Adam yokluğunda önce çok kısa bir süre sağ kanat, sonra sağ beke kadar çekildi. Orada da kaldı. Zaman zaman maça göre orta sahada çıktığı oluyor ama genelde sağ bek gibi. bu sezon pek izlemedim gerçi, halen aynıdır ama değişeceğini sanmıyorum.

Serdar Kurtuluş'un başından ne geçiyorsa aynısı oldu. Zaten aynı tipte oyuncular, tek farkları Serdar daha defansif bir oyuncu hücuma katkısı pek yok. Veysel'in defansif sorunları biraz var ama hücuma katkısı iyi düzeyde

her şekilde yararlı transfer, en kötüsünden iki mevkii de oynayan ortalama üstü bir Türk oyuncusu oldu GS'nin, rotasyonda elini çok rahatlatır.

Bir gokan gonul potansiyeli yok diyosun yani

Söyle 1-2 seneye?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...