Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spiritual - Ezoterik - Metafizik - Mind States Konuları topik

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Madem kendi topiğini açtın içinde daha faydalı bilgiler bulunduracak şekilde mesajlar atmalısın derim. Ama bu sefer ben şöyleyim ben böyleyim olmamalı. Normal sıradan insanlara in biraz, onlara nasıl bilgilerimi ulaştırırım dersen belki bu topik farklı yerlere ulaşabilir. Kimse elbette sana sırlarını açıkla demeyecek, ama şu ana kadar kimseye de herhangi bir yararlı tip verdiğini de göremedik. Ne bileyim farkındalıkla başla, meditasyon de, veya herhangi birşey, bir öğretmen gibi ol ki topiğin veya ileride açılabilecek bir bölümün bir anlamı olsun. Yoksa saçma sapan muhabbetler dönüyor, ama bunu değiştirecek olan da yine sensin Noyzura:)
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

Noyzura said:

Saydıklarının hiç biri değilim ama hepsinin işe yarar özelliklerini alıp herkesin anlayabileceği bir sistemi, dinsiz bir dünya için herkesin mutlu ve güvenli yaşayabileceği bir dünya düzen için ifşa etmek üzereyim.

yalnız bold olan kısım ben de şu şekilde bir kanı oluşturdu. O da varolan din ya da sistemleri kaldırıp kendi dinini yayma amacında olduğunu. bu zaten insanlık varolduğundan beri sürüp gelen mesele.

tercihlerine ve yaptıklarına samimi bir şekilde saygı duyuyorum ama bana göre kendini kandırıyorsun.

Evet güzel bir noktaya değindin ama benim sistemimde bu dünya bir başka boyut için bir cennet/cehennem seçme sınavı değil. Yargılayan tanrılar , iyilik ve kötülüklerini yazan melekler/şeytanlar yok.

Alt yapı olarak EVRİM üzerinden kendini hem mental/hem/duygusal hemde fiziksel olarak sağlıklı ve dengeli geliştirme üzerinden ilerleyip mutlak niyeti bilim-sanat-maneviyat üçgeni içerisinden bu dünyayı kaynak ve teknoloji bazlı olarak bir cennete çevirme üzerine kurulu...

Yani kimse kimseyi tanrısı için öldürmek yerine bu gezegenin hayrına , iyiğine ve bütünlüğüne yaşarken eş zamanlı olarak hayallerini gerçek kılıp , sevdiklerinle yeteri kadar yemek , sevgi , mutluluk ve uygun koşullar içerisind anlamlı bir şekilde yaşama sistemi..

Modern hayatın ilerleyişinin önündeki en büyük engel semavi dinler denilen maneviyat mafyaları. Geliştirdiğim sistemde onların da gücünü ve otoritesini yıkıp herkesin manevi hissetme sorumluluğunu kişilerin kendisine teslim ediyorum.

Bu noktada inanç adına hayvanların bile kurban edilmediği bir dünya hayal et .. Bunun nasıl olacağını bildiğim için durdurulamaz bir konumayım. Olasılıklara hükmetme konusunda bu noktayım. Sadece sağlıklı ekipleşmeler üzerinden sabırla ilerleyip yapmam gereken herşeyi yapıyorum. uzun vadeli bir plan olduğu için mesele benim hızla yapmam değil , mesele insanların uygun bir şekilde hazır olmalarına toleranslı olmam .
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Madem kendi topiğini açtın içinde daha faydalı bilgiler bulunduracak şekilde mesajlar atmalısın derim. Ama bu sefer ben şöyleyim ben böyleyim olmamalı. Normal sıradan insanlara in biraz, onlara nasıl bilgilerimi ulaştırırım dersen belki bu topik farklı yerlere ulaşabilir. Kimse elbette sana sırlarını açıkla demeyecek, ama şu ana kadar kimseye de herhangi bir yararlı tip verdiğini de göremedik. Ne bileyim farkındalıkla başla, meditasyon de, veya herhangi birşey, bir öğretmen gibi ol ki topiğin veya ileride açılabilecek bir bölümün bir anlamı olsun. Yoksa saçma sapan muhabbetler dönüyor, ama bunu değiştirecek olan da yine sensin Noyzura:)

Farkında mısın yaptığın şeyin çünkü bana nasıl olmam gerektiğine dair talimatlar veriyorsun. Hani istersen bedenimden ruhumla çıkayım içine girebilirsen sen Noyzura ol nasıl istiyorsan öyle olsun dicemde bedenimi neden sana vereyim ki ?

Kimseye birşey ıspatlama çabasında değilim. Bilgilerimi de sadece bunu algılama açıklığına açık ve önyargısızca yaklaşabilen kişilere sunuyorum. Hayatımı bununla geçindiriyorum ve bilgilerii bedel karşılığında paylaşıyorum. Burada ücretsiz bir workshop var değerini bil.

Ama yukarıda yazdığın mentalitene bakarsan o şekide olduğun sürece sadece diğerlerinden daha seviyeli bir şekilde bana bilir kişi konuşması yapıp kendini mutlu edersin.. Ama burada alakalı bilgi içerikli mesajlar atıyorum. Bu mesajımda sana armağan olsun fakat nasıl olmam gerektiğine dair gereksiz yorumlarına daha fazla cevap veremem. Eğer özgür iradeye dair bir bilincini geliştirebilirsen tam şuan o şekilde gereksiz mesajlar atmaktanda kendini kurtarabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yo aslında nasıl olman gerektiğinden çok eğer ileriye gidecekse bu topik veya istediğin bölüm ile ilgili bir öneriydi benimkisi. Çok da haksız sayılmaz hani, dediğim gibi madem iyi bir niyetle topik açtın neden saçma sapan mesajlar dolsun. Ama sen adımı atmıyorsun ki düzgün ilerleyebilsin. Haksız mıyım?
Bak ne demişim. Buradaki insanlara daha pratik yardımcı olacak şeylerden bahsetsen daha iyi olmaz mı demişim. Çabucak savunmaya geçivermişsin.
Karşılıklı öğrenmeyi hafife almadığını biliyorum, ama paticikte henüz böyle bir ortamı kuramadın gibi gözüküyor şimdiye kadar. Ama bu topik dediğim gibi, neden olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya neyse sus zaten konunun nasıl verimli olabileceğine dair talimatları verdim. alakadar insanlar sorular sorup ya da ortaya alakalı şeyler atıp onları tartışmamız gerekiyor. Şu an yaptığın şey konuyu dağıtmaktan başka birşey değil haklı yada haksız olmanlada ilgilenmiyorum. Konunun içeriğine dair argümanların varsa onları konuşalım lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

konu mesajında belirttiğim gibi konuyla alakalı soruları cevapladığım gibi aynı zamanda belirli bir zeka seviyesindeki insanları muhatap alıyorum.

net bir şekilde belirtilen topik kriterlerini algılayamacak kişiler otomatikman zekadan muaf saydığım için cevap vermiyorum.

Ama yinede alakasız sorularınızı özel mesajla cevap verebilirim çok merak ediyorsanız. bu konuyu temiz tutun lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıldım, ve ilk defa geçmesini istemiyorum. zira her seferinde var olan yoldan ilerledim konforlu ve gideceğim yere yaklaştırıyor diye. bu sefer yolu kendim çizebilene kadar sıkıntının geçip gitmesini istemiyorum. ama bunun beni karanlığa çekip tutmasını da istemiyorum, çekimi çok kuvvetli çünkü bu aralar.

bana saykik önerilerde bulun noyan.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

sıkıldım, ve ilk defa geçmesini istemiyorum. zira her seferinde var olan yoldan ilerledim konforlu ve gideceğim yere yaklaştırıyor diye. bu sefer yolu kendim çizebilene kadar sıkıntının geçip gitmesini istemiyorum. ama bunun beni karanlığa çekip tutmasını da istemiyorum, çekimi çok kuvvetli çünkü bu aralar.

bana saykik önerilerde bulun noyan.

Şu an ulaştığın level'ın da artık sana getirisi olmayan questleri yapasın gelmiyor. Bilinmeyene girmek niyetindesin ama geride bırakman gereken "garanticilik" kafasından sıyrılmaya çalışırken sıkılıyorsun ve bu "garanticiliği" nerfleyene kadarda da sıkılmak umrumda olmayacak.

yeni levellında sadece herşeyin iyisini değil , kötüsünün de getirilerini kullanmaya niyetlisin. Bunun için alışmış olduğun büyük bir çoğunluğu içsel ve dışşal olarak gitmesine izin verip , onlardan kurtulup yeni bir anlayışı içine oturtabildiğinde hem daha güçlü hemde daha içine sinen bir şekilde mutlu olucaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Teşekkürler Noyan. Allah işlerini rast getirsin.

İnşallah kardeşim Allah'ın izni ile Allah'a fatality yapıcam ve böylece insanlar ruhların güçlerini onları domine eden tanrılara değil , kendi ve sevdiklerinin yaşamlarını güzelleştirmek adına yaşamaya yönelecekler...

Sosyal ağlarda paylaş

benim bir önerim olacak noyzura san.

şimdi bu işlere yeni başlayanlar için bir beginner tuto yazabilirsen insanlar o işlerle uğraşmaya başladıklarında akıllarına gelecek sorularla buraya yönelebilirler.

yani çoğu kişi nerede, ne yapacağını bilmiyor.

mesela ne gibi alet edevat lazım, ne zaman, ne yapmak lazım gibi basic seviyede anlatımlarla en azından daha fazla dikkat çekebilirsin hem ilgilenen kişiler seninle daha fazla iletişime geçerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

bana vudu ogret noyan ben de sana ispanakli kek, enginar dolmasi falan yollarim

sağlık kritelerime gösterdiğim özenden dolayı ambalajlı yiyecekler kabul ediyorum sadece.

Vudu konusundada 2014de umarım Senegal'e gidiyorum. Voodoo'nun kalbi dünyada orada atıyor. Dakar'da reagent shoplarda albino zenci eli bile bulabiliyorsun... Senegal maceramdan sonra daha fazla öğretebilecek şeyim olur ama börek pek işime yaramaz çünkü zaten evimin yakınındaki fırına akşamdam yumurtasız hamurla bir tepsi ıspanaklı börek yapın dediğimde misler gibi yapıyorlar sıcak sıcak yiyorum.

Eğer derin bilgiler istiyorsan karşılığını da vermek konusunda aynı hevesi göstermelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

benim bir önerim olacak noyzura san.

şimdi bu işlere yeni başlayanlar için bir beginner tuto yazabilirsen insanlar o işlerle uğraşmaya başladıklarında akıllarına gelecek sorularla buraya yönelebilirler.

yani çoğu kişi nerede, ne yapacağını bilmiyor.

mesela ne gibi alet edevat lazım, ne zaman, ne yapmak lazım gibi basic seviyede anlatımlarla en azından daha fazla dikkat çekebilirsin hem ilgilenen kişiler seninle daha fazla iletişime geçerler.

Bilgi değerli ve değeri birşeyi değersizce saçtığında değeri asla değerinin bedeli ödenmişçesine anlaşılmıyor.

kapital bir sistemin koşullandırılması altında insanların değer yargısı para ve mülkiyet üzerine. 5 yıldır tarot bakıyorum ve bilgilerimi paylaşıyorum. 4 yıl ücretsizdi , 1 yıl kitap karşılığı ve ağustondan beri ihtiyacım olan şeyler karşılığı..

yıllardır söylediklerimi takmayanlar bedel karşılığı yapınca şehir şehir sıraya dizildiler. Öğrenmek isteyen beni bulur ve en iyi şekilde öğrenir ;)

Ama paticikte spiritüel bölüm açılırsa dediğin gibi sticky konular yapabilirim. bunun da en basit bedeli bu. yönetime rica edin malum beni pek sevmiyorlar =))
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...