Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik: Şubat/Mart 2014 Celp Dönemi

Goering

Öne çıkan mesajlar

Ben yarın gidiyorum halıcıoğluna detayları bildiririm. İnşallah tek günde biter bütün olay. zaten tecil ederken muayene falan halletmiştim bişey istemezler diye umuyorum.

şunu sorucam ben;

yedek subay olmak istiyorum eğer siz de izin verirseniz kıvamında bir şık var mı ?

sistemi de bilmiyorum komandolukla yedek subaylık ayrı seçeneklerdir heralde diye umuyorum. yani komando olmak istemem de yedek subay imkanım varsa iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bugün 09:30 gibi gittim halıcıoğlu bomboştu. önümüzdeki hafta son olduğu için dolar taşar mümkünse en geç yarın halledin sevk öncesi hazırlık işlemlerini.

transkript istediler, benim transkript ingilizce olduğu için kabul etmedi, okuldan yazı istediler. sonrasında hemen okula gittim, okul ingilizce bölüm uygulamasını bırakmış sanırım pek bilgileri yoktu o sebeple öğrenci işlerinin.

Türkçe çerçeveli transkript verdiler bu işini görür dediler. ingilizce olandan farkı sadece başlıkların açıklamaların vs. türkçe olması(ders isimleri falan ingilizce), alayım bir şansımı deniyim dedim. Gittim verdim, kadın biraz mırın kırın etti içeri sorayım geleyim dedi. Geldikten sonra tamam kabul oluyormuş dedi işlemlere devam etti.

komando olmak istiyor musun - hayır
yedek subay - hayır
anne baba ayrı mı - hayır
ingilizce sınavı belgen var mı - hayır
askerde kardeş var mı - hayır
şehit, gazi yakını mısın - hayır

gibisinden 10 kalem soru soruyorlar, bir form doldurtuyorlar bütün işlemler bitiyor. fotoğraf, muayene, veya herhangi bir evrak istemediler. sadece transkriptin aslı ve 2 fotokopisi yeterli oldu tüm işlemler için.

9:30 da başlayan işlemler arada azayağadaki okula gidip gelme dahil 11:30 de bitmiş oldu.

buda böyle bir anımdır, diğer yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...