Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik: Şubat/Mart 2014 Celp Dönemi

Goering

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

jandarma yazıcılığı nasıl

4 farklı yazıcılık var temelde

S1 Personel: buraya geçersen yeni gelen askerlerin kayıtları, gidiceklerin teskeresi şeklinde 3 ayda bi 15-20 günlük yoğun günlerin olur hatta gece sabaha kadarda ugrasabilirsin, onun dısında nöbet yazar bide aylık maas bordrolarını falan çizelgelersin, bide günlük personel listesi gönderirsin alaya tugaya falan.

S2-S3 istihbarat: Burda daha cok komutanın yazdırıcağı şeylerle falan ilgilenirsin, operasyon falan olmadıkça kafan rahat olur.

S4 depo: üst makamlardan silah gıda vs gibi isteklerin yapıldığı, depo sayımlarını falan yapar.

Excel ve word bilmen bide yazıcıdan cıktı alabilmen yeterlidir.

Daha sormak istediginiz bisey varsa sorun bildigim kadarıyla anlatayım.

Ha bide jandarmalar yumurtacı olarak geçer, çünkü piyadelere göre daha kaliteli şeyler giyip daha kaliteli binalar ve ortamlardadırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

jandarma yazıcılığı nasıl

Ben jandarma yazici ve dis posta yaptim. Eger ki ilce karakol un da olursan ve polis degilsen, turk ceza kanunu ve daha bir cok seyi kisa surede ogrenirsin, bildigin polislik yapiyorsun cunku.

Bol dugun dernek izni yazip verirsin, ifade alirsin eleman kizi neden kacirmis diye, alkol u fazla kacirmis gencleri azarlayip karakol da agirlarsin vs. vs.

Ben tek kisa donem oldugum icin, ayni zaman da beni dis posta yapmislardi. Gunduz mahkemelere, savciliga etc. giderken aksam da gelip evraklar la ugrasiyordum. Vakit in nasil gectigini anlamadan askerlik bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

umarım düzgün bir yere düşersin,
denizli'de kısa dönem acemilğin 3. dönemi daha.

ortam teksas gibi,
herkez koğuş ağası.

her zaman gergin ortam:
tecavüzcü, cezaevinden gelen, adam yaralayan, eroinman

garip gurup adam dolu, söylediklerine göre bu ortamın "temizlenmiş" hali...

neyse moral bozmayayım,
hayırlı tezkereler hepimize
Sosyal ağlarda paylaş

yani nasıl bir durumda olabilirsin ki üni. dondurup askere gitmen gerekiyor, empati kuramadım. "Yapma! Etme!" 168 gün bile çok fazlayken 365 gün gitme! Yazık etme kendine. Benim atarsa 100'lerde bişey saymıyorum şimdilik ama 300'den başlatma şafağı imkanın varsa. O okulu bitir.
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:

yani nasıl bir durumda olabilirsin ki üni. dondurup askere gitmen gerekiyor, empati kuramadım. "Yapma! Etme!" 168 gün bile çok fazlayken 365 gün gitme! Yazık etme kendine. Benim atarsa 100'lerde bişey saymıyorum şimdilik ama 300'den başlatma şafağı imkanın varsa. O okulu bitir.

yaş sınırından dolayı okulu zamanında bitiremiyorum,o yüzden ortasında gitmektense şimdi gidip bitirmek istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...