Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik: Şubat/Mart 2014 Celp Dönemi

Goering

Öne çıkan mesajlar

DareJedi said:

Ankara da 1 saatte bitirdim işimi. O da şube başkanı yoktu 20dkya yakın onu bekledim o yüzden. Yalnız kısa ile uzun arasında bana göre çok fark yok tabi işi hazır olan için kısa dönem güzel ama zaten 6 ay öldürüp para alamamaktansa bir 6 ay daha askerlik yapıp aylık 4000-5000TL maaş alıyormuş gibi düşünmek daha sağlıklı. İşi hazır olmayan için konuşuyorum.

şansınız varsa kıyak olur ve kafa dinlersiniz artı para kazanırsınız

ama uzun dönem yapmak isteyenler acemiliklerini kışa, ustalığı yaza denk getirsinler

acemi acemi denetlemelere girmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

hmm ya of transkript almak için 13 saat yol mu gidicem oofof.

halıcıoğlunu aradım bana kütüğünün bağlı olduğu yeri ara dedileri ne alaka ya ? ben istanbulda ikamet ediyorum bu işlemler için ta kütüğüme gitmiycem değil mi ?

halıcıoğluna ne sordun ki kütüğün bağlı olduğu yere yönlendirdi. ben de halıcıoğlundan hallediyorum tüm işlemleri ama kütük başka yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

ama ihtimal var yinede

said:
4) Sevk öncesi hazırlık işlemleri yapılan yükümlüler bilgisayarca;

- Yükümlü miktarı yedek subay ihtiyacı kadar veya daha az ise, yükümlülerin tamamı yedek subay adayı olarak ayrılır.

- Yükümlü miktarı sınıf kontenjanları, meslek ve vasıfları itibariyle, Türk Silâhlı Kuvvetlerinin yedek subay ihtiyacından fazla ise; istekliler ere ayrılır, kalan miktar yine ihtiyaçtan fazla ise fazla miktar ere ayrılır.

- İstekliler ayrıldıktan sonra kalan miktar ihtiyacı karşılamazsa istekli er olmak isteyenler arasından yedek subay adayı ihtiyacı karşılanır.

- Yedek subay adayı ve ere ayrılan yükümlülerin; mensubu olacağı kuvvet komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile sınıfları ve branşları ayrı ayrı belirlenir.

Yani az kişinin gittiği celplerde ihtimal yüksek, çok kişinin gittiği celplerde ihtimal düşük oluyor istekli değilsen. istekliysen ihtimal yüksek tabi..
Sosyal ağlarda paylaş

ya açıkçası ben çalıştığım dandik web sektöründen çok sıkıldım, acayip dertli bi şehir çıkmadığı sürece yedek subay olmakta çok dert olmaz benim için, sektördeki küçük patronları da gördüm o yüzden ast üst ilişkisi de kasmaz. Alırım maaşımı takılırım 1-1.5 sene neyse artık sonra önüme bakarım diye düşünüyorum. tabi herşeyin hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şubat celpine gidiyorum da birşey sorucam. Ben kasım 15 inden önce şubede işlemleri yaptım Diploma+transkript işte muayene oldum götürdüm falan hepsini dosyaladılar bişiler eklediler falan bana verilcek kısmı verdiler zımbalayıp. Sonra 1-31 aralık içinde birdaha geliceksin dediler de ne için gidicem bir daha bilen var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...