Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #4

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Esnaf said:

Kanuni said:

bencede.. bir prebooster kahve vs giris spora sonra hafif bir yemek.

hmm aynen böyle yapayım.saat geç olunca bi isteksizlik oluyor genelde zaten.eve gider gitmez yaparsam o isteksizlik olmaz herhalde.

bir de yemeği direk spordan sonra mı yiyeyim.45 dk 1 saat sonra mı yiyeyim

45dk 1 saat iyidir.. Gece abartmadan ye ama :)

Yemek ustu hemen yatip uyuma birde.
Sosyal ağlarda paylaş

20 senedir cekiyorum bel agrisini oyle diyim.

birde su var. tamam squad guzel eyvallah ama squadla calistirdigin tum bolgeleri belki oyle tek bir harekette calistiramassin ama en kotu calistirdigi bolgeleri tek tek ele alabilirsin.

tek bir harekette sakatlanip tum spordan aylarca olmak var.

degmez abi ciddi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi belden bahs ediyoruz ama konu squat?
Ben olayları tam kavrıyamadım ama o zaman deadlift senin ilacın ki fıtığı olan adama bile deadlift vari simule hareketler uyguluyorlar.
Bel şikayetiniz varsa deadlift yapacaksınız abi çok az tekrarlı bayağı az ağırlıklarla başlayaraktan.
Tili hyperextendingden bahs ettiğinde ben deadlift yapıyor sanıyordum.
Ayrıca o kadar esnettiğin bel ile nasıl çömelebiliyorsun squat yaparken?
Bu kısım daha enteresan :D
Doktora göründün mü hiç bu sorun için, omurgada bi problem olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

squadin nasil bel ile alakasi yok onu anlamadim. omzunda yuk var bunun destek noktasi core bolgen ve bel tarafin. bir kucuk one yana arkaya dengesiz gidiste belin dengeyi saglamak icin cabaliyor. isin guzelligi zaten bu denge olayini saglarken vucudun sarf ettigi eforda.

squad ve deadlift iyi hosda insallah hakliymisin abi demessiniz.

cok cabuk kilo arttirilan hareketler sonrasinda tik gidiyor millet. herkese olur demiyorum ama dikkat edin.

bacaklar cok daha gelismis oldugu icin vucutta arti kaslanmaya ve guclenmeye en musait bolgeler, bacaklara bindirdigin yuk bir anda artiyor, ornegin 40 ile basliyorsun bir bakmissin aaa 100kg banamisin demiyor, ama o kadar hizli gidiyor ki olay bel bolgesi buna yetisemez. mumkun degil, o ara iste kendine hakim olamayip bastim basarim derken bir tek saniye icinde oluyor zaten olay. sonrasi malum.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Abi belden bahs ediyoruz ama konu squat?
Ben olayları tam kavrıyamadım ama o zaman deadlift senin ilacın ki fıtığı olan adama bile deadlift vari simule hareketler uyguluyorlar.
Bel şikayetiniz varsa deadlift yapacaksınız abi çok az tekrarlı bayağı az ağırlıklarla başlayaraktan.
Tili hyperextendingden bahs ettiğinde ben deadlift yapıyor sanıyordum.
Ayrıca o kadar esnettiğin bel ile nasıl çömelebiliyorsun squat yaparken?
Bu kısım daha enteresan :D
Doktora göründün mü hiç bu sorun için, omurgada bi problem olabilir mi?

6 sene önce falan doktora gittiğimde bel fıtığı başlangıcı demişti. onun üzerine en az 20 kere daha sakatladım belimi.
bunun dışında benim gözlemlediğim sorunlar: karın güçsüz, kıç güçsüz, belim sakatken bol bol bel çalışmaktan(ki iyi geliyodu) bel overpowered. oturmaktan hip flexorlar kısa.
deadlift yaparken de hyperextension oluyor. neutral tutmaya kasınca da round edicem diye tırsıyorum.

noob sorunları gibi bunlar ama noobken de bu sorunlar vardı. hala da çözmedim. vücut boktanken önce üst vücuda abanıyorum acilen. vücut iyiyken de gitmeyi bırakıyorum. böyle bi döngü
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tabiki bel ve abs orada dengeleyici bir işlev bu ayakta yaptığınız hemen her hareket için geçerlidir.
Lakin squatta bu işi daha çok abs yapar çünkü beli sıkıca kitlemeniz gerekmektedir.Zaten denge kayıplarının (fazla ağırlıktan bahs etmiyorum) sebebi belin şeklidir.
Sosyal ağlarda paylaş

yok benim dikkat cekmek istedigim nokta hareketin agirlik arttirmaya cok musait olmasi sonrasi kisinin bacaklarinin kaldirabilecegi agirligi belininde kaldirabilecegini sanmasi. cok hafif denge kayiplarinda olabilecekler.

abi squada gelene kadar bacak icin tas gibi bir suru hareket var amac bacak ise.

usttede yazdim squadla nerelerin calisiyor bol tek tek konsantre gir. yani riskli gitmek istemiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...