Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

League of Legends

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Shean said:

hattok said:

sus la bronz XD
a
sdf Geçen Alisıtarla tke attım ya harikayım MÜKEMMEL SOL AYAĞIMLAN YAPIŞTIRDIM. Canlansa artık lol forumu ya : D CS THRESH kodu arıyorum atarım 10 dolar

onu en az 600 euroya bulursun moruk. 10 dolar ne taşak mı geçiyorsun?

taşak geçmiyorum niyegeçeyim? riven gibi limited bi hero değil ve thresehe 20 lira üstünde para veren denyodur net olarak.Ki gelmiş zaten iyiki almamısım simdi alıcam :D
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

dp'de solo ve adc hariç oynayabilen yok resmen

jungler takımdaki diğer oyuncularla karşılaştırıldığında baya kötü evet ama genel olarak shotcallingin ve lanerların vision controlünün kötü olması junglerı daha da kötü gösteriyor.

support zaten geçici olarak oynuyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

wildcard'dan girdiler.

maç sırasında yenilseler neyse de pick ekranında yeniliyorlar. orianna ya karşı xerath seçmeler, üstelik ormancı da rengar. hiç twisted almamış kore takımına karşı twisted banlayıp fizz aldırtmak falan.

takımın en iyi oyuncusu fabfabulous çünkü sınavlarına çalıştığından ötürü hem antrenman yapamadı, hem de takımda şu anda en iyi k/d oranına sahip oyuncu. sg white ın solotop oyuncusuna ecel terleri döktürdü resmen. naru takım kaptanı ve mid olmasına rağmen berbat bir oyuncu. sadece lanede durarak kazanabileceğini düşünüyor ama hem cs olarak her seferinde geri düştü, hem de rakibin midi her seferinde bot ganke yardım ederken oraya çok geç gitti. world championship e gitmiş bir takımın mid oyuncusunun asla yapmaması gereken bir hata olarak görüyorum ben.

hatta bu takımın bu kadar kırılgan olmasının sebebi dolaylı yönden naru ve touch tır. ilk maç oynanırken ahq ye karşı tüm mapte 3 ward vardı. ne touch, ne naru ward koymayı düşünmezken ahq ise karşı tarafın ward almadığını maçın 7-8. dakikası gibi keşfetti ve item almak yerine neredeyse mapin her yerine ward döşediler. hatta dp nin kırmızının etrafı ahq tarafından görülebilir bir durumdaydı. bu sebepten ötürü gank yediler ve ejderhayı hızlıca kaybettiler.

touch desen ayrı bir dava. şampiyonanın en kötü supportu olabilir. samsung un thresh i 1 ya da 2 kez zinciri kaçırdı, touch ise herhalde ahq karşısında 1 ya da 2 kez tutturdu. ejderhayı ve orta koridoru görebilecek wardlar atmadı, laneden hiç ayrılmadı.

sonuç olarak bir türk takımının oraya gitmesi güzel ama bu deneyimden öte, psikolojik diye düşünüyorum. yani izleyenler görecek zaten rahat değillerdi, diğer takımlar gülüp eğlenirken ve birbirleriyle devamlı iletişim halindeyken bizimkiler sinyal bile vermediler çoğunlukla oyun içinde. hatta son maçta holy ganke geldiklerini görmesine rağmen kaçamadı bile heyecandan dolayı.

takımın en iyi oyuncusu fabfabulous dediğim gibi. hatta dyrus'ta bile daha iyi bir oyuncu bence. soğukkanlılığını koruyabiliyor, topta oynayabileceği şampiyon havuzu geniş, diğer lanelere çok uygun bir şekilde desteğe gidiyor, çok iyi pozisyon alabiliyor. eğer naru şu anda oynadığının iki tık ilerisini oynayıp bot lane e destek olabilse ve bu şekilde top ta rahatlayabilse aslında en az 1 maç alabilirlerdi ahq ye karşı. hatta edg maçında first kill bile aldılar ama naru yine bota gitmediğinden ve lane e çakıldığından dolayı bunu fark ettiler ve gank üstüne gank attılar.
Sosyal ağlarda paylaş

edg macini bildigin narunun bok yemesine kaybettiler ki oynadiklari takim cin'in 1 numarasi. ha belki yine kaybederlerdi ama random bi dakikada karsi takimin ap carrysi ile 1v1 girip flashini bile kullanmadan olen mid laner kolay kolay gormeyiz boyle turnuvalarda.

yukaridaki yaziya katiliyorum, fab ve holy gayet iyi oyuncular. crystal eh iste ama bi playmaker degil. junglerin ve supportun playmaker olmayinca boyle ust duzey karsi takimlara karsi surpriz bi galibiyet alman cok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

@certhas
hahah fazla yüklenme abi yavaş. çocuklar lcs takımlarıyla bile oynayamadan asyalılarla imtihan veriyor.

pawn dediğin adam fakera kafa tutan biri. naru ne yapsın.
bugünkü maçı izlemedim ama dün cs'te geri düşmedi yine tutunmaya çalıştı baya.
ama vision control 0 onu düzeltmeleri lazım yukarda söylemiştim ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene zaten holyphoenix olmadığı için wildcard'ı kazanamadılar gibi bi şey oldu, worlds'e katılabilselerdi bu sene daha farklı bi dp izlerdik.

support şu an geçici ama asıl supportları da daha iyi değil.
o yüzden support ve jungle değişikliğine gidip vision control ve strateji üzerine çalışırlarsa lcs seviyesine gelmemeleri için bir sebep yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@certhas, oriannaya karşı xerath kötü bir pick değil bence, hatta dp'nin maçından sonra yine ori xerath eşleşmesi oldu ve xerath lane'de öttürdü.

ama hem tecrübe eksikliği hem de oyun bilgisi eksikliğinden kaybettiler oyunları, söylendiği gibi ne ward alındı, ne yardımlaşma yapıldı, naru mid'te çakılı oynadı, soloQ oyunu oynar gibi oynadı. karşı mid çılgın biri roam yaparken naru ya geç gitti ya hiç gitmedi.

fab + holy açık ara en iyi takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

dp için bayağı kötü geçti bu şampiyona.

yine de en kötü 25.000$ cukkalayıp dönecekler evlerine. bu para tr deki diğer takımları da iştahlandıracaktır bence sezon 5 çok daha çekişmeli geçecek tr de.

dp'yi yenmeye yaklaşan takım yok bile, zor ama belki çıkar birileri.
Sosyal ağlarda paylaş

fab fab dedik adamin turklugu tuttu gitti base e kadar adam kovaladi level 8de dsfsdfs

ama orda hepimiz ulan kossun pesinden oldursun istedik yani, cinli olsa doner kuleyi pushlardi iste.

oyunun 7. 8. dakikasinda gayet ondeydiler kullanamadilar, lanede aynen takilmaya devam edince zileanin getirdigi exp ustunlugunu kullandi herifler, ondan once toplanip bir iki lane i abuse etmeleri lazimdi. yani takim taktik eksiklikleri disinda gayet iyi oynuyorlar touchla naru da gayet iyi oynadi en son oyun mesela ama iste taktik kasmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde turnuva formatı daha iyi olabilirmiş çapraz eşleşmeler, lower bracket falan, tsm gitti samsung white ile eşleşti aptal gibi gittiler sk'ya yenildiler :(

samsung white çok iyi büyük bir ihtimal bunlar kazanır turnuvayı zaten tsm elerse bunları tsm alır, bunun dışında C ve D den fnatic ve alliance dışında reaksiyon gösterebilecek takım yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...