Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

G.O.R.A

Joker

Öne çıkan mesajlar

Bugün 12:30 seans'ına gittim.

Her karesinden zevk aldım, acaip güldüm, acaip sevdim.
Efektleri muhteşemdi resmen. Son derece başarılıydı. Bence bu film tamamiyle Türk sinema tarihi değiştirecek. Artık yapımcılar para harcamaktan çekinmeyecekler. Çünkü yaptıkları iş kaliteli olursa para kazanacaklarını anlayacaklar. Film sektörü gelişecek.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

Amma populist adamlar var.Sırf kufur var diye ve espriler belaltı diye bir film es geçilemez ki.Ne yani cem yılmaz stand-up esprilerinin çoğunun kaynağı nedir?Aklıma ilk gelen robocop olayı uflermisin diyaloğu.Millet yerlere yatırmıştı gülmekten.Madem kimsenin sorunu yok neden bu tepki anlamakta zorluk çekiyorum.[signature][hline]Trust the dreams, for in them is hidden the gate to eternity.

[Bu mesaj Mephinx tarafından 13 Kasım 2004 20:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende yeni geldim filmden cok begendim 3 kisi gittik 3 ümüzde cok gulduk cok eglendik..

bisi daha solemek istiyorum herkes kufur edebilir ama herkes gulduremez simdi ben cikip bi yerde m.. ko.. desem kimse gulmez ama adam ole guzel yerlere sıkıstırıyo ki kufur leri gulmezsen sende sorun vardir cinsinden :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 13 Kasım 2004 19:34 tarihinde demiş ki:
Bugün 12:30 seans'ına gittim.

Her karesinden zevk aldım, acaip güldüm, acaip sevdim.
Efektleri muhteşemdi resmen. Son derece başarılıydı. Bence bu film tamamiyle Türk sinema tarihi değiştirecek. Artık yapımcılar para harcamaktan çekinmeyecekler. Çünkü yaptıkları iş kaliteli olursa para kazanacaklarını anlayacaklar. Film sektörü gelişecek.

+124151241251
inş. artık o uyduruk amerikan filmlerini izlemek zorunda kalmayız. :D[signature][hline][b]Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız,
Öncelikle uykudan uyanmanız gerekir...
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gallant, 13 Kasım 2004 21:32 tarihinde demiş ki:
Bence yersiz eleştirilmiş. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama öyle "tu kaka çok kötü film adam sürekli küfür etmiş" yaklaşımı saçma geldi.

evt sonuçta küfürde etse harekette çekse bunları amerikan filmlerinde görünce yadırgamıyorsunuz...

acaba bu arkadaşlar "F*ck you , MotheFuc*er" ın anlamlarını ne sanıolar :D[signature][hline][b]Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız,
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

eh beklediğim gibiydi (beklentilerimi yüksek tutmadığımdan)
bir film değil ama tek kişilik şov
güldük eğlendik o kadar
ama bu kadar abartıldığına değdiğine inanmıyorum
şöyle diyim ki cem yılmaz'ın bu kadar popüler olmadığı zamandaki filmi "her şey çok güzel olacak" ı buna tercih ederim

bundan sonrasını izlememiş olanlar okumayabilirler
espri dozunun gerçekten doruğa çıktığı bikaç sahne var ..
robot ve çekoyla ilk görüştüğü sahnelerdeki dialoglar ve element muabbetinde inanılmaz güldüm

yine de izleyin tabi adam türk insanını çok iyi analiz etmiş[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yapmaya gerek yok,tek kelimeyle Harika...hele şu sahnede yarıldım...
"komutan logar beni cezalandırdı."
"Komutan logar mı ? onun a.... k...... ben"
ehauhaeuahe[signature][hline]Savaşacak gücün yoksa,silahını düşmanına ;
Yönetebilecek kudretin yoksa,beynini sana boyun eğdirene ;
Uğrunda ölebilecek bir amacın yoksa,aşkını nefretine sat...
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalamayın ya bariz de güzel filmdi, tamam 1. yarı güzel olmayabilir ama 2. yarıya laf söyleyen adam ya önyargılıdır, ya kıskançtır yada cem yılmaz küçükken şovunda bunla kafa bulmuştur lol[signature][hline]Oha falan olunmaz, oha doğulur.. - delikanlı tiki -
Sosyal ağlarda paylaş

küfür küfür diye niye bu kadar tantana edildi anlamadım, cem yılmaz'ın gösteri ve karikatürlerinde ne kadar küfür varsa o kadar vardı. tamam aile filmi değil de acayip komikti, bazı yerlerde hele hele deli gibi güldük..

filmin eleştirilecek yanı varsa bence bütün filmin olduğu gibi cem yılmaz'ın arif karakteri üzerine kurulmuş olması, diğer rollerin hiçbiri güldüremedi hiçbir şekilde. ve onlara da espriler verilmeye çalışıldığı halde, buna cem yılmaz'ın kaptan logar karakteri de dahil.

bir diğer eleştirilecek yan ise gereksiz şekilde bazı temaların üzerinde bastıra bastıra ve uzun uzadıya durulması 5th element gibi. yap esprini geç ama tek bir olayla dalga geçmek için 15dk harcanınca baygınlık geliyor, film de fazlaca uzundu yani..

film bence bir komedi olarak hedefine ulaşmış, gayet komik ama çok daha iyi olabilirmiş. sadece arif karakterinin iyi tasarlanmış olması filmin en zayıf yanı ama "beğenmeyeceğim" diye kasılanlar ya da hayatın anlamını bekleyenler rahatlıkla beğenmeyebilir. ben cem yılmaz'ın bir gösterisini izlermiş gibi izledim ve tatmin oldum gayet..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
UltraPsycho, 13 Kasım 2004 23:36 tarihinde demiş ki:
:yapma:Edited by Ghaldszar:
Spoiler yasak dedik inat etmeyin,
filmi de bok etmeyin.

Abi Süper o :D
Ben orda işeyecek sandım :D
MUAHAH...[signature][hline][b]Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız,
[b]

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 16 Kasım 2004 11:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası filme büyük bir önyargıyla gittim, "çok şişirildi kesin elde patlayacak" diyordum. Ancak gerçekten çok güldüm, muhteşemdi. Daha önce Cem Yılmaz'ın şovuna falan da gitmiştim ama o kadar da beğenmemiş hatta "bu kadar abartılacak bi adam değil galiba" demiştim ama film bence gülmek için bire bir. Her sahnesi güzeldi. Bazı espriler çok düşünülmüş belli baya baya beğendim yani. Önyargım da kısa sürede kırıldı tabi.

Ha "Film küfürlüydü aile filmi değildi beğenmedim" diyenlere eğer küfürsüz aile filmi arayarak cem yılmaz filmine gidiyorsanız suçu ve sorunu filmde değil kendinizde aramalısınız bence. Tutup da küfürsüz filmdir diye bu filme gitmek bence büyük hata. Yeni bir adam değil ki Cem yılmaz, yıllardır burada ve tarzı tavrı belli olmuş. Tutup da bu filmde farklılık beklemek zaten saçma olurdu. O yüzden bunları kusur olarak görenler pek ciddi eleştri yapamadılar bence. Ha küfürlü olmasını da tercih ederim ben. Rahatsız edecek kadar küfür de yoktu, herhangi kalabalık bir sokakta 15-20 dk yürüyen birinin duyacağı kadar vardı sadece. Zaten C.Yılmaz'ı bu kadar komik yapan şeylerden biri de bu değil mi, bize içimizden birini yansıtması. Film tarzında gayet mükemmel. Efektler de gerçekten Türkler tarafından yapıldıysa çok başarılı.

10/10[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bLaQ, 13 Kasım 2004 23:20 tarihinde demiş ki:
ya kıskançtır yada cem yılmaz küçükken şovunda bunla kafa bulmuştur lol

Olm bu filme gidip gülmeyecek 2 kişi tanıyorum...
:D
Biri Selattin biride Nurdagül :D
MUahah[signature][hline][b]Rüyanızın gerçekleşmesini istiyorsanız,
[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 12 Kasım 2004 22:31 tarihinde demiş ki:
açıkçası, hiç beğenmedim.

filmde kurgu yok, konu yok ve sırf "cem yılmaz komik adam" diye kafamızda belirlediğimiz için adamın her küfrüne (esprisi yok çünkü) gülmeye şartlamışız kendimizi.

anasından avradına kadar küfür ve gülüyoruz biz buna. işin en acıklı yanı, insanlar bunu seviyor. arkadaş arası küfredebilirsin, ama bir topluma karşı "ben komutan logar'ın amına koyim" diyemezsin.

yakında bu tip kültürle yetişen yeni çocuklar "ben de pati forumuna geldim amına koyim" tarzında yeni gelenler kısmına mesaj atarlar.

herhalde nefret eden birtek ben varım.
gitti para ona yanıyorum.

Öncelikle eğer küfürsüz bir aile filmi arayıp da Cem Yılmaz filmine gittiysen sorunu filmde ya da adamda değil kendinde aramalısın. Adam'ın böyle yapacağı baştan belli, ünü belli zaten sen bile bile gidip böyle eleştirirsen ancak gülünür, aile filmi diye GORA'ya gitmek zaten başlı başına hata. Ha akıllı anne baba zaten etkilenecek yaşta çocuğunu o filme götürmez.

İkinci olarak bence filmde gayet güzel ve küfürsüz espriler de vardı. Ha küfür de vardı ama insanlar orada adamın küfrüne değil "içimizden biri" oluşuna güldüler. Bu sayede zaten adam bu kadar ünlendi. Bizi, halktan sıradan birini bize göstererek. Hangimiz başımıza kötü bişey geldiğinde içimizden ya da belki de kısık sesle de olsa dışımızdan böyle küfretmiyoruz ki? Toplumun kendi komik yüzünü yansıtıyor adam.[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...