Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Simit fiyatı yüzde elli artarsa?

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Exodus iyi güzel yazmışsın tamam da kardeşim simite gelen zama kadar götümüze neler girdi bugüne kadar , simitin susamına %500 zam gelse diğerlerinin verdiği hazzı aldıramaz bu saatten sonra, 75 kuruşluk simit için de 3 sayfa yazı yazılmış gavatlar , benzin için de 300 sayfa tartıştınız mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

gelmiş sanki alamayacakmış gibi yerine bişey koyabilir miyiz demiş. millet de yardırmış tabi hemen.
ulan paticikte bir tane gevrek 1,5 tl oldu diye alamayacak adam mı var?

gelip yazsa: durumu kötü olan insanlar gevrek alamasa ne alabilirler diye hiçbir sorun olmayacak.

hayır protesto mu edicen gevreği almayacan mı yani o anlam çıkıyor yerine ne koyacaz deyince.

ufacık bi hata yapıyosun millet yardırınca düzeltme yapacağına "işte sizin gibi insanlar..." diye üç noktalı imla kurallarına uygun cümlelerle falan girmekten başka bişey yapmayı düşünmüyosun
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

onun da topiği var epey uzun

çok araba var daha yüksek olmalı diyenler oldu orda da.

onlar biber gazının kafasını yaşıyodu herhalde, neyse banane lan napıyosanız yapın , ben yakında bir denizcilik şirketi kurup , şirket aracıma mazotu vergisiz olarak alan götlekler kervanına katılmayı düşünüyorum. Bu konuda yasal bir engel yok nasılsa, siz susam, simit stoklayın. alman simitiymiş ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

sabonis said:

dreagloth said:

Önemli olan 25 kuruş olması değil, %50 olması. Maaşlara %50 mi zam geliyor? 40? 30? 20? 10? 5 mi. Bugün simit, yarın xxx vergisi. Olmamış bir şey değil, şimdi hipsterlaşsan, o zaman adam olmaya hakkın olmaz.

simitte %50'nin bir önemi yok ki. yani şöyle yok.

simit %50 zamlanır, fasulye %2 zamlanır, kıyma %10 zamlanır, defter-kalem %2 zamlanır. bütün bunların ortalaması alındığında %8 falan olur mesela, maaş da buna göre %8 artmazsa, o zaman problem vardır.
temel olarak böyle işler yani. tüfe sepeti yani...

yoksa yani 1 ürün %200 bile artabilir duruma göre. eğer ithalat fiyatları artıyorsa, yapacak bişe yok, zarar edecek değiller.

işin derinine insek ama susam türkiye'de yok mu, niye ithal ediyoruz bilmemne falan, o konuları bilmiyorum.

tüfe sepetinde soba borusu klasik örneği gibi saçma sapan kalemler olduğu ve esas artış oranını düşürdüğü gibi bir durum var yamulmuyorsam

bu 2000'lerin başında falan vardı da, düzelttiler sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

dur gitti galba hiç gelmese keşke.

İşte bu kafa turkiyenin son elli yilinda iktidarda olan kafadir. Bakin parti falan demiyorum. Çünkü hangi parti gelirse gelsin bu kafa hep iktidardadir. Bu kafa kendisi gibi dusunmeyen adam istemez. Kimse farklı düşünsün istemez. Burasi benim, ben cogunlugum, o yuzden kimse benim dusuncelerimi elestiremez der. Bir forum sayfasinda, oh gitti keşke hiç gelmez der. Elinde güç varsa -ki vardir- o gücü kullanarak gitmeyeni de zorla gönderir. Ama benim umudum var. Gezi bu umudumu yesertmeme yardimci oldu.

Simdi bu adam aslında haklı benden nefret etmekte. Çünkü ben onun ezberini bozuyorum.

Mesela ona burada küfür edilince edenlerin karşısına dikilyorum.

Bir gün en sevmediği ikinci adam (seko) "kapasitesi bukadar) diyorum. Ama ertesi gün sekonun haksiz banlanmasina karsi cikiyorum.

Başka bir gün sevmediği bir diğer bir adam olan noyzurayla kiyasiya kapisiyorum.

Sonra noyzurayi ba lamayin cunku herkes fikrini soylesin diyorum.

Müslümanım diyorum, ama fettuşla ve diger tarikatlara inanmayin diyorum.

Beni ateist fıkrası anlatarak kirdin diyor. Hakli bulup kendisinden Özür diliyorum.

Örnekler saymakla bitmez.

Dogal olarak yukarida söylediğim kafa yapisindaki adamın ezberi bozuluyor.

Çünkü onun için sadece siyah yada beyaz vardir. Öteki renler onun dünyasını darmadağın eder. Velhasil benden nefret etmekte haklı. Çünkü ben bir gun sariyim oteki gün mor. Ama sarinin da, grinin de beyazin da hakkini korumak için babami bile tanimam.

Ben ve benim gibiler bu zihniyetle savasiyoruz zaten. Ve senin gibiler tarafindan nefret edilmek, igrenilmek bizim için onurdur.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

tamamı ithal edilen susam fiyatının 4 liradan 10 liraya çıkmasıyla

Gezi ruhu filan ne ilgisi var? Un fiyati artiyor, maaslar artiyor, kiralar artiyor, ustune ham maddelerden biri %150 pahali ihrac edilmeye baslamis; ama simit artmayacak mi? Eger simit fiyati artmazsa simit fabrikasinda calisan iscilerin bir kismi isten cikartilir. Ama adamin isi onemli degil bence, sakin senin simidine 25 kurus zam gelmesin.

Bu kadar şey yazıpta olaylardan bi haber olmak simit fabrikası dsfdsfsdf baya entegre bi yer olmalı formeni işçisi vardır kesin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...