Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android noobu

Odeon

Öne çıkan mesajlar

Google play var abi menüde, o senin marketin işte(eskiden adı android marketti zaten)
Ordan uygulamaları dilediğin gibi arayıp tarayıp indirebiliyorsun.Onun dışında uygulamaların uzantısı .apk, belki google'ı aratırsan FULL ve paralı applicationların fullerinin apklarını bulabilirsin :P Hani gereksizlere para vermemek için.
Çok esnek bir işletim sistemi, windows gibi, her şekle geliyor. Kurcaladıkça anlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde olur da googledan o .apk uzantılı uygulamaları indirrsen telefonuna kazara, kurabilmek için herhangi bir file explorer uygulaması ile(ki s4ün içinde geliyor sanırım) indirdiğin yerden üstüne tıklaman yeterli. Ama önce telefonunun ayarlar menüsünün GÜVENLİK alt başlığından "bilinmeyen kaynaklar" kısmını ticklemelisin ki dışardan getirdiğin o apkları yükleyebilesin.
Sosyal ağlarda paylaş

program açısından aynen öyle.

telefondan beklentilerini yazarsan başka önerilerde de bulunabiliriz.

mesela watchon uygulaması var menüde, o programdan tv kumandası/klima kumandası gibi kullanabilirsin s4'ü

veya üstteki bar'ı iki parmağınla aşağı çekince bir sürü ikon geliyor, basic ayarlara ulaşmanın en kolay yolu

bir sürü tip/tricks var da işine yarar yaramaz bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kullandıgım action launcher en iyi launcher alışırsanız telefonu 2 kat kullanışlı hale geliyor. minui icon pack, artık markette yok sanırım ama ben indireibliyorum hala anlamadım orasını ?

onun dışında chrome browser seviyorum ben senkronu iyi, klasik sosyal medya appları, onun dışında günlük hayatı kolaylaştıran shazam, whatsapp,dropbox, bbc news, google keep, klavye olarak swiftkeyboard, office suite.
Sosyal ağlarda paylaş

Marketten indirebileceğiniz şeylerin farklı opsiyonları olacak hep. Örn. web browser, veya music player, veya resim galerisi..
Bence sağdan soldan duyduğunu direk indirip kullanmak yerine en az 1-2 alternatif dene, hangisinde rahat ediyorsan onu kullan.

Homescreen'de çok fazla widget ekleme, hem kalabalık olmasın hem de pilden yemesin.

s4'e özel olarak şuraya bakabilirsin:
http://www.gottabemobile.com/2013/05/24/25-samsung-galaxy-s4-hidden-features/
Sosyal ağlarda paylaş

Film için :MX player her işi görür, yedek olarak BS player FREE indir.
Resim: quickpic uygulaması herseyi yapar
Rss: suan için feedly öneririm
Bulut: samsung aldığını için 50gb beleş dropbox geldi kullanın.
Borsa:foreksmobile anlık bilgi akışı sagliyor
Mail:Samsungun mail yazılımı yetiyor herseye
RAR ve ZIP icin:Androzip pro
Dosyalar arası geçinme için esfile Explorer iyidir.
Torrent:atorrent Pro güzeldir.
Yedekleme yazilimi: Titanium backup Pro
Navigasyon icin: en iyisi igo ama bazıları sygic ı daha kullanışlı buluyor.
PC erişim :gpp Remote viewer programı herseyi yapiyor
Ebook icin:Moon reader pro
Takvim programi:anote HD den iyisini gormedim
Office :quickoffice ve officesuit gayet yeterli
Pil için Greenify var, denemesini tavsiye ederim, ücretsiz zaten.
Extralar:turkcell dergilik programı ile baya dergiyi düzenli olarak ücretsiz okuyabiliyorsunuz, yemeksepeti vs var. Skype, hangouts iletişim için yetiyor
Muzik:spotify, player Pro iyidir.
Whatsup ve tango sessiz ve sesli iletişim.
Klavye:Android klavye yeterli ama SwiftKey deneyin bence.
Browser:Chrome, Opera, Dolphin yeter ancak yasakli siteler için puffy çok iyi
Reklamlar için adaware kurun, nerdeyse tüm reklamları engelliyor
Flash:adobenin sitesinden mutlaka kurulmalı.
Tapatalk forumları takip ediyorsan işine yarar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...