Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ataturklü ab reklami

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Dünyanın dinamizmi içersinde, devletlerin çıkarları da dinamiktir. Herkesin anlayabileceği basit bir gerçek sanırım bu. Hiç girmek istemiyorum şimdi kapitalizmin yükselişi ve modern sömürgecilik konularına. Heryerde yazıyor zaten bunlar.[signature][hline]ICQ#: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i:topluignebasi | WoW : Hordish Manner Forum[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sirnaber, 15 Aralık 2004 22:27 tarihinde demiş ki:
bunun gerçeklerle veya ab'nin bize şu an nasıl davrandığıyla bir ilgisi yokki, o zamanın şartlarıyla düşünen bir adamın "bugün yaşasaydı ne yapardı" olgusunu kestirmeye çalışmak yersizdir. yine ilkeli davranırdı, yine ülkesinin geleceğini düşünürdü elbette, bu onun karakteriyle ilgili. ama abye karşı mı olur, farklı bir politika mı öne sürer, yoksa girmeye mi çalışır bilemeyiz, bu tek tarafı olan bir konu değil, ab de daha dün kurulmuş bir organizasyon değil, kaç yıllık birikime, kaç ülkeye, kaç tane uluslararası ekonomik ve siyasi anlaşmaya dayanan birşey. her ülkenin ve her topluluğun kendine göre kuralları ve çıkarları var, direk "onlar bizi eziyo, biz kendimizi ezdiriyoruz, kahrolsun ab" diyerek politika yürütülmez.

ha, şu an başımızda olanlar gibi de yapmazdı, o ayrı konu.

Katıldığımı söyleyemeyeceğim , dış politikada imaj herşeydir . AB'nin kapısına köpek olmuş bir ülkeden kim ne bekleyebilir ?

AB ye değil burda küfür ben de yakalasam ezerim , küfür ezdiren Türk olduklarını , ilerleme amacı güttüklerini iddia eden ne idüğü belirsiz , olduğu mevkii zerre kadar hak etmeyen insanlara .

Bir ülke çıkarlarına bu kadar ters olan bir oluşuma ancak bu kadar girmeye çalışabilirdi heralde . Helal olsun ne diyim .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

''Artık durumu düzeltmiş olma için mutlaka Avrupa'dan öğüt almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi.. Oysa hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların öğütleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir... Türkiye hiçbir milleti taklit etmeyecektir.. Türkiye ne Amerikalaşacak, ne batılışılacakdır. O sadece özleşecektir..'' Mustafa Kemal Atatürk...
Sosyal ağlarda paylaş

bither bitirmish olai ama abden/avrupadan ögüt almak baska bir sey abnin getirecegi avantajlar (eger ab bu kadar kötü niyetli yaklasmasaydi konuya) türkiye acisindan cok iyi olacakti.. ki atamizinda bu gercekleri görüp "taviz" vermeden en mantikli olani türkiye icin en iyi olani yapmayi deneyecegine hich birimizin süphesi yok..
ama bir reklamda bu sekilde kullanilmasida artik reklam sektörünün etik olgusundan uzaklastigini "haber olma" "dikkat cekme" gibi seyler icin bir cok seyi ezebildiklerini görmezden gelebildiklerini iyicene kanitlamish oldu "bence"..[signature][hline]
Creed Demastikus Captain of the Apocalypse Class Battleship Vampire
"Who wants to live forever?"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bither, 16 Aralık 2004 09:12 tarihinde demiş ki:
''Artık durumu düzeltmiş olma için mutlaka Avrupa'dan öğüt almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yürütmek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım düşünceler belirdi.. Oysa hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların öğütleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir... Türkiye hiçbir milleti taklit etmeyecektir.. Türkiye ne Amerikalaşacak, ne batılışılacakdır. O sadece özleşecektir..'' Mustafa Kemal Atatürk...

İyi de AB'ye girmek illa onları iç işlerimize sapına kadar sokturtmak demek değil ki, sadece şu anda öyle bir politika izliyoruz. Yoksa AB'de Fransaya Almanyaya bak, gayet iyiler, karlılar. İtalya'ya İspanya'ya bak ABye girdikten sonra ekonomileri adam oldu, atılımlar yaptılar. Aynı şeyi Türkiye de yapabilir. İlla AB'ye girmeyi kapılarında köpek olarak algılayan basit düşünce sistemine sahip olmak gerekmez. Atatürk'ün söylediği sözü şu anki politikayla bağdaştırabilirsin, ama Türkiye AB'ye girmemeli konusuyla bağdaştırıp o sözden bu anlamı çıkartamazsın.[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...

[Bu mesaj Rewendor tarafından 16 Aralık 2004 15:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
thelegbra, 15 Aralık 2004 21:24 tarihinde demiş ki:
fikrinizi mantıklı bir biçimde açıklamanız gerekir.. ne hakaret edebilirsiniz ne küfür.. bokun içine sokmaktan falan bahsedilmiş. siz tek bir birey olarak uluslararası bir siyasal birliğe ne kadar da kolay hakaret edebiliyorsunuz? nasıl buluyorsunuz kendinizde bu gücü? siz böyle davranınca çok kaliteli biri oluyorsunuz da AB kötü oluyor değil mi..

yazık..

DE yürü git sen çok biliyosun sanki gizli toplantılara katıldınmı ana amaçlarını biliyormusun (ben bilmiyorum ama fikir yürütebiliyorum ) ama burda esas konu AB diil esas konu ATATÜRK ün burda kullanılmış olmasıdır. Sanırsam bu konuda anayasal bişiyler olacaktı umarım dava açılır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 16 Aralık 2004 15:29 tarihinde demiş ki:
said:

İyi de AB'ye girmek illa onları iç işlerimize sapına kadar sokturtmak demek değil ki, sadece şu anda öyle bir politika izliyoruz. Yoksa AB'de Fransaya Almanyaya bak, gayet iyiler, karlılar. İtalya'ya İspanya'ya bak ABye girdikten sonra ekonomileri adam oldu, atılımlar yaptılar. Aynı şeyi Türkiye de yapabilir. İlla AB'ye girmeyi kapılarında köpek olarak algılayan basit düşünce sistemine sahip olmak gerekmez. Atatürk'ün söylediği sözü şu anki politikayla bağdaştırabilirsin, ama Türkiye AB'ye girmemeli konusuyla bağdaştırıp o sözden bu anlamı çıkartamazsın.
Okuman yazman varmı,ben Atanın sözünden başka birşey söylemişmiyim çıkmışın kendi kendine yorum yapıyorsun Avrupa birliğine girmeyelim diyemezsin vs,vs töbee.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

sonunda biri bunu belirtti arkadaşlar ATATÜRK batılılaşma derekn bundan bahsediyordu TAKLİTTEN diil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bither, 16 Aralık 2004 15:41 tarihinde demiş ki:
Okuman yazman varmı,ben Atanın sözünden başka birşey söylemişmiyim çıkmışın kendi kendine yorum yapıyorsun Avrupa birliğine girmeyelim diyemezsin vs,vs töbee.

Burda saf ayaklarına yatma hiç boşuna, o sözü ne amaçla ne düşünerek, daha doğrusu insanlara ne düşündürmeye çalışarak yazdığın ortada. Ha bir anda böyle agresifleşmen de zaten gösteriyo aslında durumu... Neyse, biraz daha büyüyüp olgunlaşıp tartışma kaldırabileceğin zaman, demagoji yapıp sağa sola laf atacağına biraz mantıklı cümleler sarfettiğin zaman tartışırsın sen de...[signature][hline]Kalın odun zırh içindeki şovalye ruhu...
Sosyal ağlarda paylaş

''Atatürk''Bence ole gelişi gusel ağıza alınmıyacak kafanıza gore oynatılmıyacak ve kullanılmıyacak kadar degerli bir kelime bir isim .Bir örnekle anlatıyım;
1938 yılında Üniversitedeki Alman bir Profesör Atatürk'ün ölümünden sonra rektöre gider ve şu konuşmalar geçer..:
(P=Prof R=Rektör)
P=Böyle acılı bir gunde ders yapmalı mı hocam?
R=Siz ülkenizde önemli insanlar öldüğünde napıyorsanız bugunde onu yapın ..
P=Bizim ülkemizde hiç bukadar değerli ve büyük biri vefat etmedi hocam
;der ve sözünü bitirir...[signature][hline]Learn to Obey before you Command....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 16 Aralık 2004 21:24 tarihinde demiş ki:
Atatürk o konuşmayı ne zaman yapmış? Atatürk hakkında o kadar okudumi araştırdım ancak böyle bir alıntısına rastlamadım. Kaynak istiyorum...

Ve şunu da unutmayın ki AB süreci 50-60 yıldır türkiye nin gündeminde olan birşey, yani Atatürk böyle bir birliğin farkındaydı ve ta o zamandan ilk başvurular yapılmıştı...

AB'nin Temellerinin atılması 2. Dünya savaşından sonra olmuştur . Nasıl Atatürk zamanında başvuru yapılmış olabilir ?!?!

Atatürk asla ve asla içişlerine karıştırmamıştır Avrupayı . Biz şu anda aynen osmanlının yaptığı gibi "Buyrun avrupalılar biz yapamıyoruz siz yapın" diyoruz .

AB Türkiye'nin her türlü özelliğini sömürmek için bu birliğe dahil edergibi yapacak . Türkiye'yi asla avrupalı görmediler vede görmeyecekler . Türkiye her zaman onlar için bir - öteki olacak .

AB'nin uzun vadede yararlı bir tek özelliğini söyleyin bana . YOK , yapılan her yardım arkada başka amaçların alt yapısını hazırlamak için planlanıyor .

Hala AB diyin . Devam edin . Paranın çok kolay satın aldığı medyayı takip edin , inanın onlara ... Devam Devam ...[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

ama türkiye'yi avrupalı olarak görmeyeceklerini ben de düşünüyorum.

italyanlar meclislerinde pankart açtılar ya AB'ye Türkiye'yi almayın yazan.

adamların başları da kötü , baksana tiplere.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
i don't want a teenage queen,i just want my m-14.
Sosyal ağlarda paylaş

+1 Ve Arkadaşlar temin haberleri izledim EVET diyorlar AB için fakat Guney Kıbrısı tanımamız şartmışş...Daha qesin karar sanırım ogleden sonra çıkacak..Hayırlısı ne ise o olsun

said:
Rewendor, 15 Aralık 2004 20:45 tarihinde demiş ki:
Atatürk'ün AB'ye karşı olup olmadığına yorum yapmak şu anda herkesin kaçınması gereken, kusra bakmayın ama hiçbirimizin haddi olmayan bir şey bence. Reklama karşıyım. Yani ne olursa olsun Atatürk karıştırılmamalıydı...
[signature][hline]www.RankHosting.net
bilgi için msn: [email protected]
Saygılarımla
--- --- --- --- --- ---
$imdi Oyun SunucuLarına WebHosting Sponsorlugu...
--- --- --- --- --- ---

KJ.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamını okumadım ama threadde atatürk yaşasa ab'ye karşı olur muydu olmaz mıydı diye bir tartışma gidiyor ve atatürk reklamda ab ile ilgili bir fikir belirtmiş gibi bir hava esiyor.

sormak istiyorum: acaba atatürk ne diyor, reklam sonundaki dış ses ne diyor dikkat ettiniz mi?

kullanılan konuşma atatürk'ün cumhuriyetin 10. yılı konuşmasından noktasına virgülüne dokunmadan alınmış bir bölümdür. keza görüntü de öyle. atatürk konuşmasında dünya milletlerinin birbirileriyle ilişkilerini nasıl düzenlemesi gerektiğini anlatır. çok yerinde görüşler içeren bu nefis konuşma, ab ab diye kıç yırttığımız bugünlerde bu ülkenin kendi dna'sında zaten var olan değerlerin bir hatırlatılmasıdır. ab konseyi de atatürk'ü dinleyip alkışlarken gösterilmiştir.

reklam filmi sonunda dış ses şu minvalde bişey söyler: ab girsek de girmesek de türkiye olarak atatürk'ün çizdiği yolda ilerlemeye devam edeceğiz.

beğenmek zorunda değilsiniz bittabi, ben de bayılıyor değilim, ama lütfen eleştirilerinizi atatürk'ün reklamda görünmesi üzerine değil, nasıl göründüğü üzerine kurmaya çalışınız. öbür türlü yetersiz oluyor...

ema "reklamcı" leth

[Bu mesaj Emaleth tarafından 18 Aralık 2004 15:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...