Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2013-2014 Sezonu Genel Tartışma - 4

Gaboo

Öne çıkan mesajlar

MrLevie said:

abi FT falan demeyin, FT baktı işler yaş, kılıfına uydurdu tüydü.

ne şiş yandı ne kebap kendi açısından.

klasik fatih terim, aynı haltı yapışı 3 kez, şu genel izleyici bir görse her şey çok güzel olacak

şunu da ekliyim, ft nin ne kalibrede bir gsli olduğunu zaten son yapıtığı basın toplatısı ile ispatladı zaten ama orada söylediği bir şey var.

rahmetlinin zamanında işler sarpa sarınca "dedim başkan benim gitmem gerek." rahmetli de bırakmamış niye bütün kozu planı oydu ama ft atığı bütün taşlar karavana çıkınca gemiyi ilk terk eden o oldu sonrası ortada

adnan polat çaığırınca gelme, aynı takıma aysal çağrınca gel, niye para var, sonra adamın arkasından saydır

bunlar gsliğe değil insanlığa sığmaz
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyenin ve ft nin en büyük eksisi bu takım öyle plansız ve saçma bir şekilde kurgulanıyor ki, ondan başka kimse oynatamıyor, kendide biliyor atarın kralı yapıyor, "gidersem içinizde patlar diye"

ya arkadaş 2 senede hiç mi antreman yaptırmadın sen bu adamlara,

bakın kaleciler dandikti, tafarel biraz adam etmiş ama futbolcular daha bile eksiye gitmişler, bunu da bir düşünün
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

FT için gözyaşı dökenlere anlam veremiyorum gerçekten.

İyi ki Sneijder için FT nin onayı alınmadı gibi bir izlenim oluştu. (Ben ona da inanmıyorum)

Bütün takım FT nin isteğine göre kuruldu. Son saniye göbekli Aydın'ın gelip Erman'ın şutlanması da dahil.

Neden ihale Aysal'a kalıyor anlamadım.

Mancini'nin de akibeti Rijkaard gibi olacak ama Rijkaard hakikaten daha bahtsız bedevi idi BAM orta sahası ile.

aysalın yerine başkan olacak adam çıkmaz kolay kolay çıkanlarda ft yi arksına alıp çıkar, amaç ft yi başkan falan yapmak

rte serin düşleri her halde
Sosyal ağlarda paylaş

Yabancı hocalar Türk takımlarını idare edemiyor işte, bunu her kulüpte ve milli takımda gördük.

Rijkaard, Aragones, Del Bosque, Löw, Hiddink, Scala aklıma gelen ilk isimler.

Kurumsallık, profesyonellik vs bir yere kadar, Türk futbolcular motivasyonla, gazla oynuyorlar işte. Onlarca örnek verebiliriz.

Keşke Şenol Hoca gelseydi Fatih Terim gittikten sonra, bu kadar rezil ve ruhsuz oynamazdı futbolcular en azından.

Nefret ettiğim Hıncal'ın dediği çıkacak sene sonunda, teneke çalarak gönderilecek Ünal başkan ve kuklaları eğer bu şekilde sonuçlar almaya devam edersek.

Hıncal said:

Tarih tekerrürden ibarettir!..

Gazeteciliğimin taze yıllarıydı..
Galatasaray Yönetimi, tarihin en büyük Galatasaraylılarından biri, benim tanıdıklarım içinde birincisi Gündüz Kılıç'ı kovdu. Karar ittifakla alındı.
Sonra..
Baba Gündüz'ü kovanlar, kulüpten arkalarından teneke çalınarak yollandılar. Gündüz Kılıç Hasnun Galip'e omuzlar üzerinde döndü..

Üç yıldızın üzerindeki satırları kesip saklayın.. Özellikle de Ünal Aysal ve emir kulları mutlak yapsınlar..
Bir gün çıkarıp bakacaklar..

"Gündüz Kılıç" deyin, bugün 7 yaşında bir Galatasaraylıya.. Bilir.. Duymuştur, okumuştur.
"Peki onu kovanlar kimlerdi" diye sorun, en yağız Galatasaray muhabiri ve yorumcusuna.. Üyeleri geçin.. "Başkan kimdi, o sırada" deyin.. Bakın bakalım bir, tek bir kişi hatırlar mı?.
Ünal Aysal ve onun "İttifakla" karar veren emir kullarını yarın hatırlayacak tek kişi olmayacaktır.
Fatih Terim ise, tarihe çoktan geçmiştir bile.. Hem Türk, hem Galatasaray, hem de Dünya tarihine..
Tarih kimi yazacağını iyi bilir.
Sosyal ağlarda paylaş

doğrusunu yanlışını bilmem konunun, zaman gösterir onu ancak şu konularda bi azalıp bitmesi gereken kişi varsa o da adnan polat'tır.

abi bi sus

git otur efendi gibi işinin başında, istenmiyorsun bu klüpte ne bela adammış ya. resmen siktir'i çektiler divan'da halen konuşuyor, halen konuşuyor ne kuyruk acısıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

GS GG
"Adnan Polat" said:

‘AYSAL, G.SARAY’I FELAKETE GÖTÜRÜYOR’
“Ünal Aysal, G.Saray’ı felakete götürüyor... Kulübün 600 milyon dolar borcu var... G.Saray’ın 10 yıllık gelirleri kısıtlandı. Kulüp yıllık en fazla 100 milyon lira gelir elde eder ama buna karşılık gider 200 milyon lira.
G.Saray’ın televizyon yayın hakları ve benim dönemimde yaptığım sponsorluk anlaşmaları dışında gelirleri yok. G.Saray ekonomik bir kriz içerisinde. Rahmetli Özhan Canaydın döneminden daha beter durumda. Kongre üyeleri acaba bu işin farkında mı! Üzülerek söylüyorum ki; pek yakında sportif kriz de gelecek. Şimdi Riva’yı satsalar G.Saray’ı kurtaramazlar.”

‘ÜNAL AYSAL KAÇIP GİDECEK’
“Ünal Aysal 3 yıllığına geldim diyor ama bu yanlış. İbra edilmeyi garantiye alsa, mayısta kaçıp gidecek. G.Saray kongre üyeleri, bize destek olsaydı; ben kulübün 7 ceddini kurtarmıştım.
Yeniden başkanlığa adayı olmayı düşünmüyorum. 600 milyon dolarlık borç ve geliri olmayan bir kulüp için şimdi kim çıkar da rahatlıkla ‘Başkan adayıyım’ diyebilir. Derin G.Saraylılar gelsin, Ünal Aysal ile felakete giden bu gidişata ‘Dur’ desin. Ben de o zaman onların G.Saraylılıklarını göreyim.”

‘BU, ÇİLEK-ANANAS İŞİ DEĞİL’
“Futbolcu transfer etmek kolay... Bu iş ÇİLEK-ANANAS işi değil. Ben bilmiyor muydum Drogbaları, Sneijderlerı transfer etmeyi... Bunlar bizim bir saatimizi alırdı. Ama hesapsız transferler G.Saray’ın yıllarını götürür.
Ünal Aysal mali kongreden kaçıyor. İbra edilmemekten korkuyor. Son kongrede bana yapılanlar meydanda. O dönemde ‘G.Saray’a kötülük yapıyorsunuz’ dedim, kimseye dinletemedim. G.Saray bundan sonra mahkeme kapılarında çok görülür. Mayıs ayında seçim yapılmalı, tüzük böyle diyor.”
Sosyal ağlarda paylaş

borsadan epey para kaldırdık
fbden dolayı cl parası geliyor
kombineleri sattık

biz batarsak herkesin batması lazım
en kötü aysal bağış yapar mezara mı götürcek paraları

bizim futbolcular gazla çalışıyor diye bir şey yok, yedekleri gördük nasıl oynuyorlar
snijder yoksa sıradan bir takım oluyoruz
hatırlasanız geçen sene snijderle-selçyk yan yana oynar mı diye konuşuyorduk

mesela bu sene frikikleri drogba kullanmıyor
ama selçuk baya kötü, snijder'e de pas atmıyor
alper yok hamit yok kesecek adam yok el mecbur oynatıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

gelir artabilir de giderler de atarsa sorun orada başlıyor. Şuan TR'de futbol şubesi en çok harcama yapan kulüp GS, hani sezon sonu ilk 2'de olamadığını düşün ve gelecek sene elemelerde elenip ŞL'ye katılamadığını. Devasa bir miktarda para kaybolacak, kombine satışların düşecek vs...

GS'nin ekonomik durumu 2 senedir ipin üstünde ama harcayarak ufakta olsa katlaya katlaya kâr yapma yolunu seçmişlerdi. 2 sene şampiyonluk biraz da çok harcama ile geldi. Tolere ederken bunları güzel ama edemeyeceğin zaman sıkıntı doğar.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi UEFA'ya her şekilde gider GS'de UEFA'nın geliri ne ki? GS'ye falan yetmez.

HA UEFA'ya gideriz, onu da taraftara iyi pazarlarız dersen belki tolere edersin ufaktan ama ne kadar gelir olabilir.

Yani GS'nin ligden gittiğini düşünelim. Fenerbahçe geçen sene her gelir dahil 11 milyon euro kazanmıştı. Finale de yine yanılmıyorsam 3 milyon euro veriliyordu.

Yani AL'de GS şampiyon bile olsa taş çatlasa 15 milyon civarı bir para alacak. Zaten bu para deplasman harcalamaları ve primlere vs. gider direkt sdfsafasd Gelir bile değil. Bugün ŞL'de gruba kalsan bu parayı hemen hemen direkt olarak alıyorsun zaten sadece katılım bedeli diye ki gerisi işin bonusu olarak akmaya başlıyor. Sadece prestij ve ŞL'de oynuyorsun diye kafadan %20-30 daha fazla kombine satarsın.

Ünal Aysal'ın geçen Mayıs'ta mı Haziran da mı ne açıklaması vardı kulübün giderleri yıllık 200 milyon dolar diye. GS şampiyon olamasın ya da ŞL göremesin gelirleri hayatta denkleyemez.

Yani artık net bir gerçek ki GS taraftarı biraz da iyi gün dostu, çok büyük bir kesimi diyelim. Takıma destek tam ama takım iyi gitmiyorsa ne stada gider ne de ürün vs. alır. GS'nin sportif başarısızlığı otomatik olarak gelirleri vs. çok büyük etkiler.

vs. vs. gider böyle. GS'nin sportif olarak sıçrama yapması şart. 2 sene rakipsizlikte har vurup harman savruldu ama işler değişince camia nasıl dağıldı.

FT'nin gönderilmesi direkt kafaya sıkmak oldu. FT varken takım başarısız da olsa bu kadar sorunlar ortaya çıkmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

uefa'nın gelirleri arttırıldı geçen yıl işte. fenerbahçe en çok gelir kazanan takımdı chelsea'dan sonra ki chelsea'nın gelirlerinin yüksek olmasının sebebi şamp. liginden kazandıklarıydı.

uefa'ya gidilirse oluşacak kayıp öyle kıyamet senaryosu gibi değil, yeterki orada başarılı olunsun.

e tabii şamp. asıl hedef olmak "zorunda" bu giderle takımla. ama hani kötü durum senaryosunda da uefa bir nevi kurtarıcı sübap durumunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...