Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şikayet Kutusu

Xaenin

Öne çıkan mesajlar

ne konuymuş bu arkadaş neler dönmüş ya.

Kısa süre önce ismi lazım olmayan lavuğun teki alenen açık bir şekilde sansürsüz küfür edip, sonra yazdığı mesajı editliyor, üstüne ben de karşılık verip sırf geri vites yapmadım diye banlanıyorum. O kalıyor ama şikayet bile etmedim.

Adalet beklemek gibi bir düşüncem yok çünkü buradan. Gerek duymuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bunu nasıl görmemişim, keşke mesaj geleymiş ilk post'ta benim yazdığım bir şey olduğundan.

Sadece Xaenin'in ilk mesajını okudum ona cevap veriyorum.

Ben o yazımda illa da ban illa da ban diye elimde meşaleyle gelmedim ki. Ama öyle olaylar döndü, ki Esh'e de yazacaktım o başlıkta aklıma gelmişken yazayım, öyle ben iyi niyetle söyledim falan değil. Bildiğin küfür tehdit ne ararsan var. Kimse aptal değil burada. Ha dediğim gibi özür diler, küfür ettiği, tehdit ettiği kişi kabul eder kapanır gider olay. Aquila o başlıkta güzel bir şey söyledi. Bizde bu yetki yok 40 sayfa önce kilitlenmesi gereken başlık hala devam ediyor diye.

Arkadaş kollamaysa, var mı patide? Var.. Ama sizin anlamadığınız siz kollayarak canavar yaratıyosunuz. Esh'i seven adamın yapması gereken hareket "Hacı abi saçmalıyosun, banlıyorum 1 hafta bi hava al gel" falan demek olmalı. E yapılmadı da noldu? Esh'e bakış açısı çok farklı bir noktaya kaydı. Eğer bir arkadaş kollanmak isteniyorsa ahanda aşağıdaki vidyoda 5.15'te rus bebenin Rothstein'e yaptığını yapılır, bence tabi. Vidyonun geneli izlensin aslında, neden bu örneği verdiğim daha iyi anlaşılır.

Boardwalk Empire 4. sezon 5 ya da 6. bölüm spoiler içerir

http://www.youtube.com/watch?v=8ZUqxNe2bss

Üzgünüm ama Sequo'yu da siz (moderasyon değil genel olarak ancak kullanıcılar artı moderasyon diyelim) yarattınız. Noyan'ı da siz yarattınız, arkadaş ayağına kollamasanız da. Sequo patinaj bölümünde otobanda yarış vidyosu koydu yahu, paramecium dahil herkes ayakta alkışladı. Ben de eleştirdiğim için genel olarak çok sakat var muamelesi gördüm. Yok direnişte maske yapmışmış, yok questmiş vs. de cabası.

Abi adamın bonzisi kaldırıldı yahu 1-2 günde. Açıklama ne? havadan bir açıklama, gelecekte iyi olacakları bık bık. Kim inanır buna allasen? O zaman bonzi olmasın ya da, süresi olsun belli olsun vs vs.

Vingthor'un kaç tane alt acc'u var demişsin de. Kurallar açık değil mi abi? Alt acc açtığı belirlenen adamın acc'u süresiz banlanır. E Vingthor burada? Sequo hakeza, adamın Sequo olduğu belli hala burada Sequoya nickiyle? Herkes de bunu yapıyor, sadece Sequo değil olay. E kurallar niye orada diye sorulur o zaman.

Tekrarlıyorum, kimse banlansın gibi bir derdim yok. Uzun uzadıya da yazdım sanırım derdimin ne olduğunu. Ne Esh'e ne de Vingthor'a bir gıcığım yok. Esh’in iyiliği için banlansa iyi olurdu. Bence bir noktadan sonra banlanmaması tamamen Black-ice’nin özrü kabul etmesine kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2 tane alt accountum vardı. biri dayman diğeri finklor.

dayman'i sadece VAYAK'a yazmaya devam edebilmek için açmıştım gerekli olduğunu düşündükleri için izin verildiydi.

finklor'da 1 aylık banım 3 ay oldu açılmadığında açmıştım. sonra dyna zaten onu banlayıp bunu geri açtı.
Sosyal ağlarda paylaş

tl;dr
sequo sıkıcı. noyan da uyuz ama az da olsa bi eğlencesi olabiliyordu. noyan topiclerini popcorn yiyerek okuyabiliyoruz
ne de olsa basement hipisi.
sequo neci abi ne işi var ki? araba tartışacağı forum mu kalmadı

ayrıca 10 senedir 237894 kere banlanmış üyelerle ne alıp veremediğiniz var. adamlar 10 senedir burda işte. qesin LaN!!1
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi tepki yanlış yere veriliyor. yapılmaması gereken davranışı kim yapıyorsa ona tavır alınması lazım.

moderasyonun burada ne şekilde davranacağı ona kalmış. insanlara ban basıp yollamaya ne var. adam kalmaz burada. moderasyonun bu tavrı eleştiriliyorsa yanlış bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben burada hakaret ya da forumca öeh denilen bir davranışta bulunduysam bana

iyi bok yedin ren
sıvama ren
itin götüne kaçırma ren

diyeceksiniz.

bunu demeden ban ban ban demek saçma. ha bunu dediniz adam hala uygunsuz mu davranıyor. o zaman ban istersiniz.

söz konusu kişi ne kadar sıvadıysa o kadar ban alır zaten. ya da yine xaeninin dediği nedenlerden bazen göz yumulur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...