Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nether

RRa

Öne çıkan mesajlar

Ben eleştirilerine çok katılmıyorum.

WarZ'yi 1 sene kadar oynadık, o oyun, aslında oyun filan değildi, Sergeyin araba yarışı oyunu+warincin birleşiminden doğan bir mod gibi birşeydi, DayZ mod da zaten moddu.

Yani sen henüz, bir survival mmo halen daha oynayamadın.

DayZ Standalone çok güzel olacak ve 3 4 kişiyle geliştirebilirler. Çünkü alt yapısını Arma'dan alıyor. Armadan aldığı sürece işleri çok kolay. Ve Arma gerçekten bir oyun değil, bir savaş simülasyonu, o yüzden Standalone ezer geçer.

Nethere gelince. Başlı başına bir oyun. Karalamaya çalışsalarda oradan arak marak birşeyini henüz duymadım. Unreal Engine de hile yapmalarını engelleyebilirlerse, 1milyon satarlar. Engelleyemezlerse 400k satıp 350k dan küfür yerler.

Bizim bir facebook grubumuz var, bu tarz survival oyunlara yönelik. Tüm bu türdeki oyunlar radarımıza takılıyor. Nether şuan da en doğru seçim, bu türü sevenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili RRa, öncelikle çoğu şeyin farkında olduğumu belirtmek istiyorum. Belli ki bunu kavrayamamışsın. Yazının belirli kısımları ise farklı bir dilden Google Translate ile çevrilmiş gibi durduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Her neyse en başından başlayayım. War Z'in kötü bir oyun olduğunu söylemedim. Yalnızca başındakiler işin bokunu çıkardılar, durum bundan ibaret. Aldığım zaman belirli bir süre oynadım sonra bıraktım, tekrar başladım. Aynı döngü birkaç defa tekrarlandı.

"Survival MMO" oynadım aslında. Nereden böyle bir kanıya vardın? Day Z'yi gayet de "Survival MMO" olarak görüyorum ki 100 saati geçmiştir oynama sürem. Ha, bununla övünmüyorum ki övünülecek bir şey de yok zaten.

Modların alt yapısı, doğal olarak yapıldıkları oyunlardır. Day Z Standalone'un tek başına büyük şeyler başaracağına inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Mod'dan, tek başına çalıştırılabilir bir oyuna geçildiğinde yepyeni bir oyun çıkmıyor ortaya. Ortada hâlâ büyük sorunlar varken (Bohemia'nın müthiş motoru ve optimizasyonu, Arma 2'den kalan sürüyle bug ve en önemlisi mükemmel bir şekilde çalışan BattleEye) çıkacak olan şey bir kez daha para kaldırmak için. Ufak tefek (evet eklenen kıyafet değişimi ve birkaç animasyon, 3-4 kişi ile yapılıyor olsa da büyük şeyler değil ne yazık ki) değişiklikler ve eklentilerle bir dünya yeniden yaratılamıyor.

Bir de Arma'ya "Arma bir oyun değil simülasyondur bunu da öğrenmiş oldunuz hadi yine iyisiniz" diyen grup genelde Arma'nın yüzüne bakmamış oluyor. Tavsiye ederim arkadaşlarla birlikte oynayınca gayet güzel tadı çıkıyor oyunun.

Önceki yazımda da belirttiğim gibi umarım Nether'ın OP Productions ile bir alakası yoktur ve büyük bir başarıya ulaşır. Facebook grubunuzdaki arkadaşlarınızla iyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen bir birimizi yanlış anladığımız oluyor ama sen her şeyi yanlış anlamışsın :)

ımm.. nereden başlayım...

öncelikle, ben noktalama işaretlerine dikkat ediyorum ama sen okurken dikkat etmezsen, google translate gibi olabilir evet

daha sonrasında, ben sana henüz bir survival oyun oynamadın derken; sen, ben, onlar ve bunlar olarak, dayz mod bir mod, warz ise warincin sanki bir modu gibi olduğundan ötürü, oynadıklarımız kendi başlarına 0 dan hazırlanmış oyunlar değildi demek istedim.

Bahsettiğim facebook grubunda, birlikte oyun oynamıyor, çay partileri vermiyor, hatta pek arkadaşlık bile etmiyoruz. Survival oyunlar, filmler ve diziler paylaşılıyor ve radara alınıyor. Bunu söyledim çünkü yakın gelecekte gelecek oyunlarla netheri karşılaştırdığım zaman, gerçekten en iyi seçenek olarak duruyor. Yakın gelecekte gelecek oyunları da işte yüzlerce oyun paylaşımlarından biliyorum.

Arma 3 de Wasteland modunda oynuyorum hep.

Umarım doğrusunu anlatabilmeyi başarırım, bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen yanlış anlaşılma olmuş. Dediğim gibi umarım geliştiriciler hakkında kötü şeyler duymayız ve oyun iyi bir şekilde ilerler. Ben de dediklerimi yutup, oyuna başlarım.

Arma 3'te ciddi seviyede optimizasyon sorunları vardı en son oynadığımda dahi (1 ay önce). O yüzden şu anki durumunu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...