Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sizi anlamak istiyorum

9

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

"haha salağa bak, unicorna inanıyor" normal, ama "haha salağa bak unicornla aynı şeye inanıyor" yanlış.

İkisi de yanlış. Karşıdakine saygısızlık etmiş oluyorsun. Bir şeye inanıp inananmaman tamamen sana kalan bir olay, karşıdakine hakaret etme hakkı vermiyor. "Din emretti diye kadın taşlıyorlar" diyeceğin kişiler de aynen bu şekilde "benim inancıma göre bu uygun demek ki karşıdakine istediğim gibi davranabilirim" diye düşünüyor. İnsanlar karşısındaki kişiye karışmamayı, saygı duymayı, insan gibi davranmayı öğrense zaten bu karışıklıkların hiçbiri olmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

İki cümle ele alalım:

1- Sen bu dine inandığın içim geri zekalısın.

2- Senin inandığın din uydurma, hayal ürünü.

Birincisi gibi tamamen karşı tarafa hakaret etmeye dayalı cümlelerin kullanılmasına karşıyım.

Ama ikincisi gibi dine karşı bir cümlenin kullanılmasında bir sorun görmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Xenocide said:

"haha salağa bak, unicorna inanıyor" normal, ama "haha salağa bak unicornla aynı şeye inanıyor" yanlış.

İkisi de yanlış. Karşıdakine saygısızlık etmiş oluyorsun. Bir şeye inanıp inananmaman tamamen sana kalan bir olay, karşıdakine hakaret etme hakkı vermiyor. "Din emretti diye kadın taşlıyorlar" diyeceğin kişiler de aynen bu şekilde "benim inancıma göre bu uygun demek ki karşıdakine istediğim gibi davranabilirim" diye düşünüyor. İnsanlar karşısındaki kişiye karışmamayı, saygı duymayı, insan gibi davranmayı öğrense zaten bu karışıklıkların hiçbiri olmayacak.

unicorna inanan birini göreceksin ve "hmm evet dostum sana saygı duyuyorum, hakkındır evet" diyeceksin.

100 papeline bahse varım ki onun kıçına kocaman lanet olası bir tekme atarsın dostum. O yüzden birbirimizi kandırmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...