Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

görevlere gitmek zorlayıcı olabilir, ama bütün savaş kararlarını sadece görevlere göre vereceksin, müsait olasa sağa sola saldırmayacaksın.

at arabalarının sorunu, tamam charge edince adam öldürüyor ama birimin içine girince duruyor ve yine adam öldürmeye devam ediyor, ve değen herkes ölüyor, sıkıştığı yerden bir daha hızlanıyor fana ama ağır mızrakcı ve kargıcılara denk gelirse acımıyorlar, menzillelere karşı o savunması az

ben custom hariç hiç kullanmadım, zaten partlar hariç fil de yapmadım, general ünitesi yetiyor

eskiden hafif piyadeye karşı etkisizlerdi fil de dahil ama şimdi onu da kaldırmışlar galiba
Sosyal ağlarda paylaş

iskitler iyide yeri ve birimleri olarak sıkıntılı olabiliyor, lancerlar -cataprak sınıfı- yok, melee atları var sıkıntı yarata bilir.

gerçi öyle dedim, massagetae ile oynadım, oyunda ki en güçlü birimlerden biri saka cataphract dı ama neredeyse hiç
kullanmaya gerek kalmadı, her şeyi atlı okçular ile hallediyorsun

ve hal böyle oluca iskitler daha iyi,

iskitler sanayide iyi ama sanayi binaları sıkıntılı steplerde ve hedef bölgede, germenya yunanistan ve kafkasyada fazla bölge yok,

ermenistanda altın madeni var, karadenizde odun var, efeste mermer var, falan

massagetae lılar ise zengin toprakların dibinde, 3-4 tane wonder var kafadan alacağın, hayvancılığa bonusları var ki, steplerin ana geçim binaları onlar, savaştığın arazi düz
Sosyal ağlarda paylaş

Bozkır halklarından biriyle oyniyim ben en iyisi, şimdi bir heveslendim.Mısır kampanyasında zaten taktiği öğrendikten sonra orduların çoğunu hızlı şekilde yok edebiliyorum, hele level 2 armour-shield+level 1 weapons upgrade ile üniteler daha da manyak oldu.

Bu atlı uluslarla bir ROHİRRİM tadı yakalar mıyım acaba? Mızraklar savrulacak kalkanlar parçalanacak :)
Sosyal ağlarda paylaş

saka cataphract yapacaksın o zaman, veya partlar ile oynayacaksın ama hem renkleri hemde aksanları sinir bozuyor biraz,

veya at beyi olacaksan makendonda olabilirsin, onlar daha zor olabilir

steplerde sorun, ilk başta etrafının step halkları ile çevrili olması, bunun sıkıntısı ise, atlı okçu ile atlı okçu savaştırmak oyundan ki en berbat işlerden biri ve ai nadir olarak iyi yaptığı bir iş, bu yüzden ben direk onların üstüne çullanıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

upgrade li bir saka cataphract , eastern spearmana bir charge da 50-60 tane indire biliyor sıfır kayıp ile, 2-3 saniye sonra geri çeker bir daha saldırısan zaten o birim iptal oluyor, 3 den az kişi kaybetmiş oluyorsun

6-8 tanesi ile orta ve hafif 20 birimlik orduları dağıta bilirsin

bire birde süvari olarak anca part royal cataphract ı yene biliyor ama oda upgradesiz olarak custumda denedim, binalar ile baya bonus alabiliyor, o zaman denemek lazım

dlc ilk geldiğinde her kesin eline veriyordu zira, zırhı, chargı ve atağı en iyiydi ama oynamışlar galiba son yamalar ile

gerçi biraz şans işi oluyor, saçma ve yanlış olarak metal işleme binaları yetersiz ama easternlerin yaptıklarına konarsan, altın olarak çıkarta biliyorsun seviyeyi
Sosyal ağlarda paylaş

Rome 2 new campaign Imperator Augustus & Emperor Edition

With the Imperator Augustus Campaign Pack, we wanted to recreate the vast civil war which erupted after Julius Caesar’s murder”, said Lusted. “You can tackle the campaign as various Roman and non-Roman factions, including Armenia for the first time. Our aim was to represent the titanic power struggle that led to Octavian becoming the first Emperor of Rome. It’s a pretty epic campaign, and it’s great that we can offer this to existing ROME II players for free as a thanks for their support”.

http://www.youtube.com/watch?v=aukvxuZ1VcM
Sosyal ağlarda paylaş

roma ile belki kapışırım diye Rise Of The Romans (Ai Mod) diye bir şey yükledim, suevler ile oynuyorum sanırım 100 küsür turn olmuştur, roma yine yıkıldı, bu sefer enturuskler aldı romayı, gerisi kartacada

oyunun isimi rome ama 400 saat oyunumda daha roma görmedim

çok saçam bir ai yapmışlar romaya aynı anda kuzey güney doğu ve batıda savaşıyor ve bunu 3 ordu ile yapmak zorunda kalıyor sonuç her seferinde hüsran
Sosyal ağlarda paylaş

işte paradox oyunlarında osmanlı'nın ve almanya'nın durumu gibi, her tarafında düşmanlar saldırınca ggnore oluyor, ai ne yaparsa yapsın kurtaramıyor.

yalnız bu emperor edition ve beraberinde getirdiği campaign değişiklikleri benim yeni başladığım oyuna devam etsem mi bıraksam mı diye kararsız bıraktı şimdi ya. gün de vermemişler. :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...