Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Joan Of Arc a.k.a Maid Of Orléans

Fiercewind

Öne çıkan mesajlar

bu dediğin faktörler ispanya, ingiltere sözkonusu olunca devrede de osmanlı olunca devredışı kalıyor?

ha bu arada dğer forumda bahsettiğin kafa dağları olayıyla ünlü olan şahıs timurlenk olsa gerek, ankara savaşı'nda yıldırım bayezid'i perişan ettikten sonra izmir ve bergama'ya uğradığında yapıyor o hadiseleri..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

yok hayir kafa daglari olayi istanbul yakini bizans kaleleri yakinlarinda oluyor. timurdan ogrendilerse bilemem.

osmanlida gecerlilik konusuna gelince, osmanlida matbaa zaten anca ibrahim muteferrika zamaninda 1700 lerde geliyor ulkeye. kitap okumak gibi bir kavram yok ki ? humanizmin yayilmasini saglayan en onemli etmen kitap kavrami.

bi de ben surekli soyluyorum, osmanlida humanistlik insan haklarilik hedelik bir durum yok, zaten hot al sana tot duzeni, kimse hicbirseye itiraz edip denenin disina cikmiyor ki ? cikan da daga cikip eskiya oluyor bicilene kadar dagda kaliyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 30 June 2003 20:34 tarihinde demiş ki:
yok hayir kafa daglari olayi istanbul yakini bizans kaleleri yakinlarinda oluyor. timurdan ogrendilerse bilemem.

osmanlida gecerlilik konusuna gelince, osmanlida matbaa zaten anca ibrahim muteferrika zamaninda 1700 lerde geliyor ulkeye. kitap okumak gibi bir kavram yok ki ? humanizmin yayilmasini saglayan en onemli etmen kitap kavrami.

bi de ben surekli soyluyorum, osmanlida humanistlik insan haklarilik hedelik bir durum yok, zaten hot al sana tot duzeni, kimse hicbirseye itiraz edip denenin disina cikmiyor ki ? cikan da daga cikip eskiya oluyor bicilene kadar dagda kaliyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Kuran-ı Kerim'i kitaptan saymıyor veyahut içeriğini bilmiyorsan birşey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DiaBLeSSe, 30 June 2003 17:54 tarihinde demiş ki:
said:
moulaim, 29 June 2003 16:22 tarihinde demiş ki:
Ne var yani? İnsan hakları daha önceden yok muydu? Daha asırlar önce Türklerin esirlere ve azınlıklara yaptıklarının karşısında FRansızların sadece kendi toplumları için savundukları insan haklarıyla kimse gelip övünmesin arkadaş.

Amanın gülebilirmiyim =o)[hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...

Gül tabi gül. Hani o övünüp durduğunuz Eiffel kulesi zımbırtısını yaparken yüksekten korkmuyorlar diye -Mohawklardı sanırım- bir kabileyi çalıştır, sonra onların inecek yolu kalmadığı için aşağı atlamalarına neden ol. İnsan haklarını savunan bir millet bu tip "anıt"lar dikmezdi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
moulaim, 02 July 2003 02:13 tarihinde demiş ki:
Gül tabi gül. Hani o övünüp durduğunuz Eiffel kulesi zımbırtısını yaparken yüksekten korkmuyorlar diye -Mohawklardı sanırım- bir kabileyi çalıştır, sonra onların inecek yolu kalmadığı için aşağı atlamalarına neden ol. İnsan haklarını savunan bir millet bu tip "anıt"lar dikmezdi bence.

ahueahauheuaw bu gercek mi[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

said:
moulaim, 02 July 2003 02:11 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 30 June 2003 20:34 tarihinde demiş ki:

www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Kuran-ı Kerim'i kitaptan saymıyor veyahut içeriğini bilmiyorsan birşey diyemem.

her donem insanlar dinlerini kendi ihtiyac, cikar ve dusunceleri dogrultusunda yorumlamayi basarmislardir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 02 July 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
said:

ahueahauheuaw bu gercek mi[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

bunu duymadım ama empire states ve diğer bazı gökdelenlerin en yüksek noktalarındaki inşası sırasında çalışanların hemen hepsi kızılderiliydi, adamlar çelik kalaslar üzerinde öylece yürüyorlardı. altlarındaki boşluğu tümüyle görmezden gelebiliyorlardı, hemen hiç beyaz çalıştıramadılar o yüksekliklerde..[hline]Sam'i bu Gatling Gun'a çıkardığınızda katliam yapabileceksiniz.
Level, Ağustos 2001
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 02 July 2003 02:30 tarihinde demiş ki:
said:

Maalesef...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Fransızlar diyince aklıma geldi
adamlar kalelerinin her tarafına afedersiniz sçıp sçıp sonrada kokunca parfümler ile geçirmeye çalışıyolarmış....kanalizasyon fln yok tabe...bu yüzden Fransada parfüm sanatisi gelişmiş ahea :D[hline]Eraq, 09 July 2003 17:56 tarihinde demiş ki:
ne baarıyon bonkıraşır :P
ah gözüm çıkmış :D
Dellenenrüzgar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 16 July 2003 21:48 tarihinde demiş ki:
dogru. sadece fransa degil avrupanin cogunda. yikanmak hos karsilanmazdi o zamanlar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Yıkanmanın hoş karşılanmaması değildi sorun. Sorun Kolera hastalığının sudan bulaşıyor olmasıydı. Hygienik koşulların yoksuğunluğu da sudan geçen bu hastalık yüzünden Fransa ve Avrupada büyük Kolera salgınlarına ve ölümlerine yol açmıştı, bu nedenle insanlar yıkanmaktan çekinip, parfüm ve pudra ile kokuları bastırmaya çalışıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
said:
DiaBLeSSe, 30 June 2003 17:54 tarihinde demiş ki:
said:
moulaim, 29 June 2003 16:22 tarihinde demiş ki:
Ne var yani? İnsan hakları daha önceden yok muydu? Daha asırlar önce Türklerin esirlere ve azınlıklara yaptıklarının karşısında FRansızların sadece kendi toplumları için savundukları insan haklarıyla kimse gelip övünmesin arkadaş.

Amanın gülebilirmiyim =o)[hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...

Inecek yollarımı yoktu? Haha
Sen Eiffel in ne amaçla inşa edildiğini biliyormusun?
Frnasız ihtilalinin 100 üncü yıl kutlamaları içindi. Paris te bir expozisyon yapıldı ve Inşa edilen Eifel kulesi de sonradan anıt olarak kabul edilip kaldırılmadı.
Peki ihtilalın sonucunda ne çıktı?
Insan Hakları... Madem insan haklarını sembolize edecek bir anıt dikiyorsun, hangi piskopat işçileri ölüme atlatır? Ya ben bunları okuıdukça cidden inanamıyorum yani, akıl var mantık var ya!

XIX cı yüzyılda, sene 1889, Eiffel Kulesi Gustave Eiffel tarafından tasarlanmıştır.
İnşaa sırasında, kulenin üzerine monte ettikleri vinçler sayesinde demir konstruksyonlarını taşıyıp, buharla çalışan asansörler sayesinde işçileri kulenin tepesine kadar ulaştırıyorlardı...
Şimdi bana söylermisin, bu kabile dediğin çoğunlukla Fransız işçilerinde oluşan bu işçi arkadaşlarımız ne diye durup dururken Kulenin tepesinden atlasınlar? Psikopat mı bunlar? yoksa sen bilip bilşmeden araştırmadan sırf Fransaya laf sokayım da ne olursa olsun diye Atıyor olabilirmisin?
Daha fazla bilgi sahibi olmayı istiyenler
http://www.tour-eiffel.fr/ adresine de bakabilir.[hline]In sorrow nights i am the source of your hopeless fears...I am the Dark Unicorn...

[Bu mesaj DiaBLeSSe tarafından 22 July 2003 11:50 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj DiaBLeSSe tarafından 22 July 2003 11:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yine ağzı olan konuşmaya başlamış.. torba değil ki büzesin..

Takma sen kafanı Diab.. Bu kafayla hala kendimize bakmadan diğer milletlere vs. bok atmaya devam ettiğimiz sürece de bizden bi bok olacağını zannetmiyorum..

O bok attığınız adamlar şu anda dünyanın en medeni milletlerinden biriyken.. refah düzeyleri bize 100 katlarken.. bizim burada daha pekçok köyde su yokken tuvaletler evin dışında bulunan bir çukurken.. Büyük şehirlerde bile yurdum insanı bulduğu çalının arkasına mıçarken kusura bakmayın da adamların 18. yüzyılda ne oldukları beni zerre kadar ilgilendirmiyor.. Şu anda ne olduklarına ve bizim şu anda ne olduğumuza bakarım sadece..

bu gün adam olmuşsan tarihinle övün ama o şanlı tarihe rağmen bugün hala bok içinde yüzüyosak da kusura bakma o tarih istediği kadar şanlı olsun biz adam olamadıktan sonra...[hline]
IT Geek, NooBi C# Developer, Network Associate, System Admin, VoIP Technician, Ex Online Gamer.. Addicted to Paticik..

Sosyal ağlarda paylaş

guclu gucsuzu hep ezmistir, guclu kalmak icin ezmelidir.

biz de yaptik bunu, yeri geldiginde tekrar da yapariz, adamlar da yapiyorlar. bu anormal degil.

ne adamlari ne bizi sutten cikmis ak kasik gibi gostermeye calismayin. durup dururken adamlari kotulemek veya goklere cikarmanin anlami yok.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

Halen amaclara degil olgulara bakan "oss sinavi" mantigindaki insanlarin burada tarti$masi uzucu, gecmi$ yillarda medeniyetleri icin cogu ulus (osmanli'nin lale donemi di$inda turkler de buna dahildir) sava$ vermi$, ulkelerine bir $eyler kazandirmi$lardir.. buradaki amac milliyetciliktir (anlam olarak milliyetcilik, hic bir $ekilde bir goru$ten/ideolojiden bahsetmiyorum).

madem olanlara, olgulara gore degerlendiriyoruz her$eyi, ayni donemin insanlari aslinda tum ya$antimizda degi$iklikler yaratmi$tir. fransizlarin adaletteki onculugu olmasa tum dunya bu konuda birbiri ile yari$ haline girmezdi. farkindaysaniz halen insan haklari konusunda belki bahane belki gercek (ben bilemem) olarak avrupa'da cok kotu bir imaj olsa dahi barbar toplum olarak nitelendiriliyoruz. bunu biz yapiyoruz, kendi kendimize, gostericek ve kanitlayacak bir $eyimiz olsa, fransizlar gibi aciksiz olarak bunu halledebilseydik mutlaka herkes kabullenirdi bizim durumumuzu da. ama biz bunlari en basitinden banka kuyrugunda bile ya$iyoruz, yalan degil bir kismi.. ozele$tiri yapip kendi gundelik ya$antimizda sinirlendigimiz / farkina vardigimiz noktalari da gozunuzun onune getirin..

neyse medeniyetlerden mi bahsediyorduk? turkler olmasa banyo'nun daha farkli olacagi nasil kabul ediliyor ise bugun pek matah gorup aldiginiz pahali parfumler de (parfum kotudur demiyorum) fransanin geli$tirdigi parfumculugun yoksunlugunda olmayacakti.

kale diplerini tuvaletlerini yapan insanlar kalelerini koruyorlar ve cogu dinde ulu bir rutbe olarak gosterilen milleti icin hayatini kaybetmeyi goze alan ki$i oluyorlar, onlardan nasil bir tuvalet kulturu beklersiniz ki? osmanlilarin sava$lara "oglancik"lari goturdugunun hikayesini hic mi duymadiniz? milli egitim'in veya yok'un bize sagladigi tarih derslerinde dahi anlatilir bu..

sonuc ne? sonuc $u anki ya$adigimiz dunya, hic bir medeniyetin eksik olmasi du$unulerek "bu dunya degi$mezdi" $eklinde varsayim yapilamaz. fransiz, turk olarak bakmaksizin neden bu gecmi$imizdeki insanlarin bu dunyaya katkilari olup ulkelerine sahip ciktiklarini kabullenmiyoruz? onlarin fransiz dogmalari onlari "fransiz" yapmaz, ayni $ekilde ulkemiz icerisinde sokakta kavga ettiginiz, cinayet i$leyen ki$iler de "turk". ki$i olarak onlarin imaji veya turk olan kokten dinciler gibi toplululugun imaji bir ulus'u, ulus icin ya$ami$larin, $ehitlerin ve vatanda$larin hatta ulkenin tumu icin genelleme olmamali.

burada bir yanli$ yapiyoruz. ozele$tiri yapamayan turkler miyiz yoksa biz? ustun irk isek nedir halen fransizlari ele$tirmek icin duygudugumuz kaygi? bence yalnizca insaniz..

herkese saygilar, diab'a selamlar..[hline]i have no fears, there is only ryan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gereksiz quote kullanımı hoş birşey değil / Popeye]

fransaya laf atmak gibi bir amacım olsa fransız hocaların olduğu bir okula gitmezdim

ayrıca ben kafadan atmıyorum okuduğumu yazıyorum (dersanenin panosunda asılı bir yazıda okumuştum bunu)

[Bu mesaj Popeye tarafından 23 July 2003 00:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...