Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

explorer icin : asp explorer
combat icin : anaconda-python-vulture (anaconda tercihim acik ara)
trade icin : anaconda

gemiden cok fitting onemli aslinda gemilere 200milyon fittinge 1,200,000,000 harcamisim.. nasil bastan savma yaptiysam artik.. tak cikar tak cikar.

http://coriolis.io/

sunu kullanin yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

benim verecegim oneri icin 14-16 milyon credite ihtiyacin var asp icin..

neyse varsa yapacagin sey su:

takurua sistemine gidiyorsun , orada tasima gorevleri var aliyorsun onlari (artik anlatmama gerek yok sanirim open-solo gecis yaparak resetliyorsun missionlari-bu 30 dakika falan surer 30-40 mission icin) eskiden olsa gorevler 2-3 taneydi ama simdi malesef 30 tane 100 tane vs tasi diyor.

bir trader icin en onemli sey onceden planlama :P

bunun icin https://eddb.io/ kullaniyorum ben.

simdi yeni sistemde ne oluyor aldigimiz gorevler cok fazla urun tasittigi icin depoda yer kalmiyor, ama ben bunun cozumunu su sekilde yaptim.

gorevleri aliyorum depo ne zaman doldu ya da mission sende yer yok dedigi zaman hemen takurua markette missiondan gelen urunleri sattim :D :D :D profit :P

ardindan islemi tekrarliyoruz. tabii biraz para harcayip reputationu duzeltirseniz daha cok mission cikar ama ilk turdan sonra zaten allied oluveriyorsunuz.

sonra bos depo gorevlerin git dedigi yere gidiyoruz ama gitmeden once planlama basliyor. soyle ki..

1- yakit ne kadar yeterli ve yakiti nereden almaliyim ? istasyondan mi yoksa yildizdan mi scoop etmeliyim. ben istasyondan aliyorum hep.

2- ilk mission icin gerekli malzeme ne ve nereye vermem gerekiyor ? bu verecegim yere en yakin nereden alabilirim bu mali? once oraya gidip mission icin gerekli malzemeyi alip gorevi veriyordum. ben bu islemi anaconda ile ve 450 cargo ile yaptigim icin ayni istasyona 400-450 urun goturuyordum ve ayni istasyona 4-5 mission verebiliyordum. simdi bunun altinda her az cargoda daha cok gidip gelmek gerekecek.

yani diyelim ki sen 5 missionu ayni istasyona aldin, toplam depo ihtiyacin 400 ama sende 80 var asp de demek ki 5 kere alip satacaksin ayni istasyonlar arasi.

bu islem oncesinde rare sattim, urun aldim sattim, vs vs vs olmadi bu en iyi yontem trade icin. gorevlerin belli alip satacagin urun belli karin onceden belli.. miss..

--------------------------------------

smuggling

simdi bunun icin gene takarua veya robigo bolgesi zaten cok yakinlar.

burada dikkat edilecek konu shadow olanlari almiyoruz. klasik smuggling gorevleri gene resetleyerek ilerliyoruz missionlarda gene satiyoruz depoyu bosaltmak icin.

sonra bombos ver elini uzay gene scanleyecek mallar ama depo bos oldugu icin sorun degil gene ayni sekilde trade deki gibi olayi aliyoruz goturuyoruz. smuggling yaparken outpost secerseniz asla scan olmaz. buyuk istasyonda scan mi oldu koy bir tarafina rahvan gitsin cunku gorev 3-4 milyon cezasi 100k olsa ne olmasa ne.

bu iki konuda da en buyuk sikinti interdiction ve npc lerin dalmasi, polis interdict etse bile anca scanliyor, npc saldiriyor ama kaciyoruz anlatmistim, boost boost zaten asp ye yetisemiyorlar. hatta hic bir gemiye yetisemiyorlar. bu yuzden shield olsa iyi olur..

ha dersen yemezler ben saldiririm ki bende sonlarda python ve anaconda da saldirdim hep, hem para hem rank geliyor kucuk de olsa, o zaman ekipman tak slotlara laser vs.

verdigim tiyolar kendi kesfimdir degerinizi bilin :P

geminde su olacak kabaca : http://www.edshipyard.com/#/L=70g,,2-8I8S7_726Q8c8I,0AA08c05U7Pc05U03w03w

asp icin tabii bu. silah milah takarsan artar fiyati.
Sosyal ağlarda paylaş

explore yapmaktan döndüm ben oynayamıyorum 1 haftadır iş yüzünden,

şu yan yana 2 yıldız olan sistemlere hastayım jumptan çıkınca şaşırtıyor baya :D

bu ikisi çok yakındı uzaklaşıp ss aldım ama sistem isminide kaydetseymişim keşke (acemi olunca explore olayında)

dönünce az trade yapıp rankı merchanta çıkarttım, Fehu, Draconis vb. sistemlere gidip smuggling run yapacağım

Sosyal ağlarda paylaş

Bi arkadaş teey zamanında şey derdi halen de geçerli; mmo dediğin üçü beş yapmaktan öte birşey değil. Ne oynarsan oyna bişeleri takıntı yapıp uğraşıyosun bi sürü eziyete katlanıyosun. Aradan zaman geçince geri dönüp yuh be yine boşa zaman geçirmişim diyosun da işte oynarken aldığın keyif (varsa) bi o yanına kâr :D
Sosyal ağlarda paylaş

e iyide onu dersen elite zaten o oluyor... elite dangerousun sikintisi tum bir galaxy i 1:1 olcekle sunuyor olmasi yoksa icerik olarak bekledigin hersey var bu tur oyunlar icin..

combat-mining-trade-exploration-missions-savas-factionlar-vs vs vs

o dedigin oyunun guzelligi yukardan misler gibi piti piti rahatca oynaniyor olusu ve uzay hissini vermesi vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...